بهترین دندان مصنوعی

بهترین دندان مصنوعی

بهترین دندان مصنوعی

دندان مصنوعی نوعی از دندان های متحرکی است. این ابزار متحرک می تواند جایگزین دندان های از دست رفته شود. ظاهر لبخند با ظاهر دندان ها ارتباط مستقیمی دارد. بنابراین زیبایی دندان ها باعث زیباتر شدن و اصلاح طرح لبخند می شود.در بعضی از افراد استفاده از دندان مصنوعی به دلیل از دست دادن تمامی دندان ها به شکل کامل و در بعضی افراد به صورت تکه ای به کار می رود.اینکه بهترین دندان مصنوعی را داشته باشید به عوامل مختلفی بستگی دارد. اینکه دندان های مصنوعی را توسط کدام دندان پزشک و کدام لابراتوار طراحی و ساخته شود. بسیار مهم است. دندان مصنوعی می تواند غذا خوردن و صحبت کردن هر فرد را بهتر و ساده تر کند.زمانی که شما همه دندان های خود را از دست داده باشید. ممکن است عضلات صورت شما دچار افتادگی شوند و به این ترتیب چهره شما پیرتر به نظر برسد.

در این صورت دندان مصنوعی ثابت و متحرک می تواند. ظاهر صورت و چهره شما را به بهترین حالت که قبل تر داشته اید برگرداند. در واقع دندان های مصنوعی به شکلی ساخته می شوند. که بسیار شبیه به دندان های طبیعی باشند.

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

دندان های مصنوعی به انواع مختلفی با توجه به نیاز فرد طراحی و ساخته می شود. که شامل دندان مصنوعی کامل و دندان مصنوعی جزئی می باشد. دندانپزشک می تواند اطلاعات لازم را درباره انتخاب نوع مناسب دندان مصنوعی برای فرد و با توجه به بهترین کاربرد برای اصلاح طرح ارائه نماید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بهترین دندان مصنوعی

بهترین دندان مصنوعی

دندان مصنوعی کامل

دندان مصنوعی کامل زمانی به کار می رود. که تمامی دندان‌ های طبیعی از بین رفته باشند. دندان مصنوعی کاملبرای هر دو فک استفاده می شود. با دو روش فوری و راحت که بر حسب زمان ساخت تقسیم بندی می شود ساخته می شود. دندان مصنوعی فوری بلافاصله بعد از کشیدن دندان‌ های باقیمانده در دهان گذاشته می‌شود. برای انجام این کار دندان پزشک در جلسه اول با اندازه‌گی از فک‌ها قالب می گیرد.

قیمت بهترین دندان مصنوعی

از مزایای دندان مصنوعی فوری این است که برای استفاده از ان نیاز نیست. که دوران بهبود لثه‌ها را بدون دندان بگذرانید. البته استخوان‌ ها و لثه‌ ها با گذشت زمان و حداکثر در مدت 6 ماه پس از کشیدن دندان‎ها کاملا سفت شده و حالت دائمی خود را بدست می آورند.

دندان مصنوعی تکه‌ای (پروتز پارسیل)

پروتز دندان تکه‌ای معمولا زمانی به کار برده می‌شود. که بیمار تعدادی از دندان های خود را از دست داده باشد و تعدادی را هنوز داشته باشد. دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک به طور معمول از دندان‌ های جایگزین تشکیل می‌شود. که با پایه پلاستیکی صورتی و یا همرنگ لثه ها ساخته و طراحی می شود. دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک با گیره‌ هایی فلزی و یا ابزار هایی به نام اتصالات دقیق به دندان‌ های طبیعی دیگر وصل می‌شود. این اتصالات معمولا از گیره‌های فلزی زیباتر هستند. و تقریبا دیده نمی شوند. البته با روکش کردن دندان‌ های طبیعی می‌توان دندان مصنوعی متحرک را به طور کامل به اندازه دهان در اورد. این اتصالات نیاز به روکش دندانی دارند. پروتز پارسیل با نصب اتصالات دقیق گران‌ تر از پروتز پارسیل با گیره‌ های فلزی می باشد.

نرخ عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در تهران با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت

نوعی دیگر از بهترین دندان مصنوعی دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت است.این نوع دندان مصنوعی متحرک است. که بر روی تعدادی از دندان‌ های طبیعی که باقی مانده اند. به وسیله ایمپلنت قرار داده می‌شوند. در ابتدا باید دندان‌ های طبیعی برای قرار گیری آماده شوند. تا از پایداری و استحکام لازم برای نگه داشتن دندان مصنوعی برخوردار بشوند.
بعد از آن که اتصال مورد نیاز در فک پایین قرار داده شد. دندان مصنوعی را می‌توان روی آن ثابت کرد. تا پایدار و محکم‌ شود. این نوع دندان مصنوعی به ویژه برای دندان مصنوعی کامل فک پایین بسیار مناسب است. زیرا که دندان مصنوعی معمولی فک پایین معمولا به دلیل نداشتن ججای کافی برای پایه زیرین و فشار عضله زبان به پروتز چسبندگی کمتری دارد.

قیمت دندان مصنوعی متحرک

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

روش ساخت پروتز دندان

مراحل ساخت دندان مصنوعی حدودا یک ماه طول می کشد. و در این مدت لازم است که بیمار پنج جلسه به کلینیک مراجعه کند. در ابتدا تشخیص اولیه و نیز قالب‌ گیری و بایت روی موم مخصوص دندانپزشکی انجام می‌شود. تا ابعاد عمودی و نیز موقعیت صحیح فک مشخص شود. نمونه ای برای اطمینان از رضایت بیمار از رنگ و اندازه بودن در اختیار فرد گذاشته می‌شود. در پایان نیز دندان مصنوعی نهایی در دهان بیمار قرار داده می‌شود و تغییرات جزیی برای راحت تر بودن دندان در دهان فرد انجام می‌شود.

هزینه عصب کشی دندان شماره 7 با بیمه دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

مرحله اولیه قالب‌ گیری از فک با استفاده از مواد مخصوصی انجام می شود. دندانپزشک اندازه‌گیری‌ های لازم را نیز انجام داده. تا چگونگی قرارگیری فک‌ ها روی هم و فضای بین آنها را مشخص کند. رنگ و سایه رنگ دندان‌ های طبیعی نیز در نظر گرفته می‌شود. قالب بایت و سایه رنگ به لابراتوار ارسال می شود. تا دندان مصنوعی ساخته شود.

قیمت دندان مصنوعی کامل با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

لابراتوار دندانپزشکی نمونه ای از فک را تهیه کرده و دندان‌ ها را روی پایه مومی قرار می دهد.  موم را به گونه‌ ای شکل می‌دهد که کاملاً شبیه فرم مورد نظر دندان نهایی شود. معمولا یک نمونه با موم برای تست به مطب فرستاده می‌شود. تا دندانپزشک تغییرات لازم را قبل از اتمام ساخت پروتز دندان روی دندان مصنوعی انجام دهد. ساخت دندان مصنوعی در لابراتوار به روش ریخته‌ گری با مدل‌ های مومی انجام می شود.
سپس موم اضافی برداشته شده و فضای باقی مانده با پلاستیک صورتی رنگ خمیری پر می‌شود. بعد از ان دندان مصنوعی پرداخت و آماده جایگذاری در دهان می شود.

قیمت کاشت دندان مصنوعی تکی با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

عادت به پروتز دندان

دندان مصنوعی جدید تا چند هفته برای فرد آزار دهنده است. و مانند یک جسم اضافی درد دهان حس می شود. ولی به مرور زمان دهان در نهایت به وجود پروتز عادت می‌کند. بیمار باید قدری گذاشتن و برداشتن دندان مصنوعی را تمرین کند. در ابتدا به بیمار توصیه می‌شود که غذاهای نرم  بخورد. غذا را با دندان‌ های هر دو طرف فک بجود تا فشار یکسانی روی دندان مصنوعی وارد آید. از خوردن مواد غذایی چسبناک یا سفت مانند آدامس ته دیگ و یخ و دیگر مواد سفت پرهیز شود.

به بیمار توصیه می‌شود که در روزهای ابتدایی به طور تمام وقت از دندان مصنوعی استفاده شود. البته استفاده مداوم آن هم در ابتدا برای فرد ناراحت کننده است. ولی سریع‌ ترین راه برای تشخیص نقاطی از دندان مصنوعی که نیاز به تغییرات دارد همین استفاده مداوم در هفته های اول است. اگر دندان مصنوعی فشار نامتعارفی به یک ناحیه از فک وارد کند. آن نقطه زخم از لثه را دچار زخم می کند. دندانپزشک تغییرات جزئی در پروتز به وجود آورده تا استفاده از آن به بهترین شکل امکان پذیر شود. بعد از آن که دندان مصنوعی توسط دندانپزشک اصلاح شد. بهتر است و باید که بیمار در هنگام شب قبل از خواب آنها را از دهان خارج کرده و داخل آب بگذارد. تا  صبح مجدد از آنها استفاده نماید.

دندان مصنوعی | قیمت پروتز دندان

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

مراقبت از پروتز دندان

بهترین کار برای مراقبت از دندان مصنوعی این است که در موقع مسواک زدن دندان مصنوعی روی حوله تا شده یا مقابل روشویی پر از آب انجام شود. تا اگر پروتز از دستتان افتاددچار ترک خوردگی و یا شکستگی نشود. دندان مصنوعی را هر روز با مسواک مخصوص پروتز دندان مسواک بزنید. تا پلاک های تشکیل شده روی آن و نیز ذرات مواد غذایی از روی آن پاک شود.به هیچ وجه از مسواک سخت استفاده نکنید. زیرا به دندان مصنوعی آسیب می زند. دندان‌ های زیر گیره‌های فلزی دندان مصنوعی را با دقت بیشتر تمیز نمایید. پلاک‌ های گیر افتاده زیر گیره‌ ها احتمال پوسیدگی دندان را بیشتر می کند.

مایع دستشویی یا ظرفشویی برای پاک کردن دندان مصنوعی مناسب است. در صورتی که به خوبی آبکشی شود. تا مواد پاک کننده روی آن نماند. در هنگام شب که دندان ها را از دهان بیرون می آورید حتما داخل آب بگذارید. چون اگر دندان مصنوعی را مرطوب نباشد. به مرور زمان تغییر شکل می‌دهد.

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

تهیه انواع پروتز دندان چسبی با 50% کاهش هزینه

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام قیمت دندان مصنوعی با تعرفه شما چقدر هستش؟

  1. با سلام انواع پروتز دندان با داشتن مهراز کارت با کاهش هزینه 50% ارائه میشه خدمتتون. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 2. سلام بهترین دکترهای مهراز رو معرفی کنید

  1. با سلام دندانپزشکان فعال در مراکز درمانی و زیبایی مهراز کارت همه متخصص هستن. لیست مراکز و پزشکان خدمت شما

 3. سلام دکترهای مهراز با کدام کلینیک ها طرف قرارداد هستن؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی و زیبایی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز و پزشکان خدمت شما:

 4. سلام دندان مصنوعی چقدر طول عمر داره؟

  1. با سلام طول عمر دندان مصنوعی به عوامل مختلفی بستگی داره از جمله نحوه مراقبت و نگهداری و همچنین جنس دندان مصنوعی.

  • عارف
  • اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۲

  سلام دندان مصنوعی برای جوانان هم قابل استفاده است؟

  1. با سلام بله دندان مصنوعی برای تمامی افراد با هر شرایطی قابل استفاده هستش.

 5. سلام دندان مصنوعی باعث بوی بد دهان میشه؟

  1. با سلام در صورتی که بهداشت دندان مصنوعی رعایت بشه خیر. مشکلی نخواهد داشت.

 6. خیلی عالی بود ممنون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.