پروتز دندان ژله ای

پروتز دندان ژله ای

پروتز دندان ژله ای

پروتز دندان ژله ای یا همان دندان مصنوعی ژله ای از جنس مواد ترموپلاستیکی انعطاف پذیر است. که از رزین و دیگر مواد مانند نایلون ساخته شده است. افرادی که دندان های خود را به هر دلیل از دست داده اند. برای جایگزینی دندان های خود باید از پروتز های دندانی مانند پروتز دندان ژله ای و یا فلزی و نیمه فلزی استفاده کنند.
همچنین اگر دارای شرایط مناسب مانند لثه های سالم، نداشتن بیماری هایی مانند دیابت، و همچنین نداشتن مشکل بودجه می توانند از ایمپلنت های دندانی استفاده کنند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

پروتز دندان ژله ای چیست؟

دندان های مصنوعی از دو بخش ساخته می شوند. پروتز دندانی یا همان تاج دندان و پایه دندان. در قسمت پایه دندان برای ساخت آن بخش از اکریلیک و فلز کروم کبالت و نایلون استفاده شده است. در صورتی که پایه دندان از نایلون ساخته شود. در این صورت به آن دندان مصنوعی ژله ای گفته می شود.

آشنایی با انواع دندان مصنوعی جدید با کاهش هزینه مهراز کارت

ویژگی های پروتز دندان ژله ای

1- هزینه پایین پروتز دندان ژله ای می تواند برای عموم افراد مناسب و مقرون به صرفه باشد.
2- زمانی که می خواهید از ایمپلنت استفاده کنید. و یا اینکه از پروتز دندانی ثابت برای جایگزینی دندان های خود بهره ببرید. قبل از آماده شدن آنها که مدت زمان یک تا دوماه زمان می برد می توانید از پروتز دندان ژله ای استفاده کنید.

بهترین مارک دندان مصنوعی چیست؟

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

دندان مصنوعی معمولی

دندان مصنوعی معمولی از پایه اکریلیک ساخته شده است. که نسبت به پروتز دندان ژله ای چند عیب دارد. که در این قسمت بیان می کنیم:

* پایه اکریلیکی این دندان مصنوعی انعطاف پذیری ندارد. و تا هنگامی که فرد به آن عادت کند زمان زیادی طول می کشد. همچنین باعث التهاب لثه ها نیز می شود.
* به دلیل انعطاف پذیر نبودن آن امکان شکستگی و ترک خوردگی آن زیاد است.

قیمت دندان مصنوعی تکه ای

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

پروتز دندان ژله ای

پروتز دندان ژله ای

مزیت های پروتز دندان ژله ای نسبت به دندان مصنوعی معمولی

 • انعطاف پذیری دندان مصنوعی ژله ای از مهمترین مزیت های این نوع پروتز است.
 • عدم حرکت دندان مصنوعی ژله‌ای در دهان

  یکی از مشکلات افرادی که دندان مصنوعی معمولی دارند این است که از حرکت دندان در دهان گلایه می کنند. در واقع بیمار در ابتدا، به سختی می تواند پروتز دندانی را بر روی فک نگه دارد به همین دلیل در غذا خوردن نیز دچار مشکل خواهد شد. اما با استفاده از دندان مصنوعی ژله‌ای، این مشکل حل می شود. چون پایه نایلونی به خوبی را فک جور شده و حرکت نمی کند.

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

 • رنگ طبیعی پایه دندان مصنوعی ژله ای

  به رنگ پایه دندان مصنوعی معمولی نگاه کنید. رنگ آن غیر طبیعی است. کسانی که لب های کوچک دارند، در حین صحبت کردن رنگ لثه های آن ها مشخص شده. و از این بابت ناراحت هستند. اما دندان مصنوعی ژله‌ای، این مشکل را رفع کرده است چون پایه بی رنگ و شفاف بوده و باعث می شود. رنگ طبیعی لثه ها دیده شود.

 • سرعت در ساخت دندان مصنوعی ژله ای

  قطعا برای شما نیز بسیار مهم خواهد بود. که هر چه زودتر دندان ها آماده شود. نداشتن دندان از یک سو باعث مشکلات گوارشی شده و از سویی دیگر اعتماد به نفس انسان را پایین می آورد چون نمی توان به درستی صحبت کرد. مدت زمان لازم برای ساخت دندان مصنوعی ژله‌ای، کمتر است.

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

 • خوردن راحت تر غذا با دندان مصنوعی ژله‌ای

  با کسانی که دندان مصنوعی معمولی دارند صحبت کرده و از آن ها در مورد جویدن غذا سوال کنید. غالبا از این موضوع گلایه می کنند. در حالی که با داشتن دندان مصنوعی ژله‌ای، راحت تر می توانید غذا را بجوید.

 • فشار کم دندان مصنوعی ژله‌ای

  دلیل التهاب لثه ها بعد از استفاده از دندان مصنوعی معمولی، از یک سو فشار ناشی از سختی پایه و از سویی دیگر حساسیت به اکرلیک است. اما پایه ژله ای به هیچ عنوان حساسیت نخواهد داشت در نتیجه به التهاب دچار نمی شوید.

 • دندان مصنوعی ژله ای مناسب فک های کوچک

  برخی از افراد فک بسیار کوچک داشته و نمی توانند دهان خود را زیاد باز کنند. برای چنین افرادی، استفاده از دندان مصنوعی ژله‌ای را توصیه می کنیم.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای و آشنایی با انواع ایمپلنت دندان

آیا میدانید بهترین دندان مصنوعی کدام نوع است؟

معایب دندان مصنوعی ژله ای

به هر حال هر روش جایگزین کردن دندان های از دست رفته، معایب خاص خود را داشته و دندان مصنوعی ژله ای نیز از این قاعده مستثنی نیست. معایب این روش عبارتند از:

– بهداشت دهان و دندان یکی از مهمترین اموری است که حتی اگر دندان مصنوعی داریم نیز باید به آن اهمیت داد. در صورتی که دندان مصنوعی را بعد از هر وعده غذایی تمیز نکنید، خطر رشد باکتری ها و بیماری های لثه وجود دارد. اما خطر ابتلا به بیماری های لثه، در دندان مصنوعی ژله‌ای بیشتر است.

– در صورتی که هزینه کار برای شما نیز مهم است، لازم است بدانید که دندان مصنوعی ژله‌ای گران تر از دندان مصنوعی معمولی است.

– همانگونه که متوجه شدید، پایه دندان مصنوعی ژله ای، از نایلون بوده و نرم و انعطاف پذیر است. در ست است که این ویژگی باعث می شود لثه آسیب ندیده و تحریک نشود اما در زمان جویدن غذا، کمی شرایط سخت می شود.

– متاسفانه تحقیقات نشان داده است که تحلیل استخوان فک در استفاده از دندان مصنوعی ژله‌ای، با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

مطالعه درباره انواع دندان مصنوعی فک پایین و پروتز دندان فک بالا

دندان مصنوعی ژله ای بهتر است یا معمولی

در این مقاله سعی کردیم تمامی اطلاعات لازم در مورد دندان مصنوعی ژله ای و معمولی را بیان کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم گیری نمایید. اما در نهایت به شما عزیزان توصیه می کنیم اجازه دهید متخصص تصمیم نهایی را اتخاذ کند چون دندانپزشک با عکس برداری های لازم، وضعیت دهان و فک را بررسی کرده و سپس دندان مصنوعی مناسب شما را آماده می کند. در واقع بهترین دندان مصنوعی، براساس شرایط دهان و فک هر فرد مشخص خواهد شد.

همه چیز درباره دندان مصنوعی ژله ای و قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

قیمت دندان مصنوعی کامل با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. دندان ژله ایی برای جوانان هم کاربرد داره؟

  1. با سلام بله انواع دندان مصنوعی رو افراد جوان هم میتونن استفاده کنن. با مهراز کارت انواع پروتز دندان رو با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 2. سلام هزینه یک دست کامل دندان مصنوعی با کارت شما چقدره؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید انواع دندان مصنوعی رو با کاهش هزینه 50% تهیه کنید دوست عزیز ?

 3. سلام کارت شما شرایطش چجوریه؟

  1. با سلام شما با داشتن مهراز کارت میتونید برای تمامی خدمات دندانپزشکی درمانی و زیبایی تون و همچنین خدمات پوست و مو و زیبایی و پزشک زنان و مشاوره و ... بین 30% تا 50% کاهش هزینه داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا :)

 4. سلام دندان مصنوعی با برند خوب معرفی میکنید؟

  1. با سلام در انتخاب نوع و برند دندان مصنوعی پیشنهاد میشه به صورت حضوری با پزشک مشورت کنید.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.