قیمت دندان مصنوعی تکه ای

قیمت دندان مصنوعی تکه ای

قیمت دندان مصنوعی تکه ای

دندان مصنوعی تکه ای

از دست دادن دندان ها مشکلی است که بعضی افراد با آن مواجه می شوند. غذا خوردن و صحبت کردن بدون دندان مشکلاتی را به دنبال دارد. برای جایگزین کردن دندان های کشیده شده و یا شکسته از دندان های مصنوعی استفاده می شود. دندان های مصنوعی تکه ای، از جمله مواردی است که برای بیشتر افراد کاربرد مناسبی دارد. قیمت دندان مصنوعی تکه ای به نسبت دندان مصنوعی ایمپلنت بسیار پایین تر و مقرون به صرفه می باشد. همچنین با استفاده از کارت بیمه مهرازکارت می توانید تا 50 درصد هزینه های دندان مصنوعی خود را کاهش دهید.

با تهیه بیمه دندانپزشکی ، هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را به شکل چشم گیری کاهش دهید …

انواع روش های جایگزینی دندان از دست رفته

بریج دندان

به وسیله تراش دادن دندان های کناری جای خالی دندان و قرار دادن روکش روی آنها و گذاشتن یک دندان مصنوعی در جای خالی دندان آن محل را پر می کنند. در واقع چند روکش را به هم متصل می کند.بریج دندان در خیلی از موارد کاربرد دارد. اما از مهمترین عواملی که برخی افراد آن را انتخاب نمی کنند. این است که برای استفاده از آن باید دندان سالم مجاور جای دندان خالی تراشیده شوند.
فقط در مواقعی بریج دندان برای افراد پیشنهاد می شود که برای دندان های کناری ناحیه بی دندان عصب کشی انجام شده باشد.

**دندان پزشکان زمانی که یک تا چند دندان فقط در فک پایین . یا فک بالا باقی مانده باشد. توصیه به استفاده از دندان مصنوعی تکه ای می کنند.**

قیمت دندان مصنوعی متحرک با داشتن مهراز کارت

قیمت دندان مصنوعی تکه ای
قیمت دندان مصنوعی تکه ای

دندان مصنوعی تکه ای

زمانی که یک تا چند دندان فقط در فک پایین . یا فک بالا باقی مانده باشد. توصیه به استفاده از دندان مصنوعی تکه ای می کنید. در این حالت دندانپزشک دندان مصنوعی را به پایه و لثه پلاستیکی و یا فلزی وصل می کند. و جای دندان از دست رفته را پر می کند. دندان مصنوعی تکه ای را می توان برای همه نواحی دندان های فک بالا و یا فک پایین استفاده نمود.

پایه لثه ای برای دندان مصنوعی تکه ای از جنس های اکریلیکی و یا فلزی و یا ژله ای که همان نایلونی هست می تواند باشد.

دندان مصنوعی فک پایین

دندان مصنوعی تکه ای از نوع پایه فلزی

دندان های مصنوعی تکه ای که با پایه فلزی طراحی و ساخته می شوند به وسیله گیره هایی به دندان ثابت وصل می شوند. این پایه های فلزی به وسیله پوشش اکریلی پوشیده می شوند. ولی باز هم در هنگامی که کاملا دهان باز شود پایه های فلزی دیده می شود. این نوع دندان مصنوعی استحکام بالایی دارد و می تواند عمر طولانی تری نسبت به انواع خود داشته باشد.

دندان مصنوعی تکه ای یا تکی از نوع ژله ای

نامگذاری ژله ای برای دندان مصنوعی ژله ای از آن رو می باشد که انعطاف پذیر و نرم، سبک و راحت است. در بیشتر مواقع نیازی به تغییر دادن و تراشیدن دندان های مجاور ندارد. ظاهر این دندان مصنوعی طبیعی است و استفاده از ان نیز راحت تر از دندان مصنوعی با پایه فلزی می باشد.

انواع دندان مصنوعی ژله ای | قیمت دندان مصنوعی ژله ای با داشتن مهراز کارت

نحوه استفاده از دندان مصنوعی تکه ای

در ابتدای استفاده از دندان مصنوعی کمی دشوار است و تا عادت کردن به آن باید کمی صبر و تحمل داشته باشید. در روز های اول بهتر است که در هنگام غذا خوردن از تکه های کوچک تری استفاده کنید. همچنین از خوردن غذا های چسبنده و همچنین غذاهای سفت پرهیز کنید.

خارج کردن دندان مصنوعی از دهان

* در ابتدا برای بیرون آوردن دندان مصنوعی در جایی باشید که اگر دندان از دستتان افتاد نشکند و یا گم نشود.
* پس از در اوردن دندان مصنوعی دهان خود را با دهانشویه و یا آب نمک شستشو دهید.
* با دو انگشت شصت و اشاره قسمت پایه دندان را بگیرید و انرا از دهان خارج و یا دوباره در روی لثه خود بگذارید. گیره ها نگیرید زیرا ممکن است باعث خم شدن آن و یا شکستگی شود.

عصب کشی دندان در بارداری

مشکلات بعد از گذاشتن دندان مصنوعی

1- درد احتمالی

در ابتدای استفاده از دندان مصنوعی ممکن است درد در ناحیه لثه زیر دندان شما ازار دهد. که البته این مورد کاملا طبیعی است و تا جا گرفتن کامل دندان مصنوعی روی لثه ها کمی زمان برده و همراه با مقداری درد می باشد. ولی اگر این درد به مقداری زیاد بود که ناچار به بیرون آوردن آن می شوید حتما به دندان پزشک خود مراجعه نمایید. اگر درد کمی دارید و قابل تحمل است برای راحت تر بودن با آن بهتر است از غذاهای نرم استفاده کنید تا فشار کمتری به لثه ها وارد شود.

– قبل از خواب از دندان ها را بیرون آورده و آنها را بشویید. همچنین دهان خود را با آب نمک شستشو دهید. مصرف آب نمک باعث سفت شدن لثه ها می شود و تحمل فشار دندان مصنوعی را آسان تر می کند.

– برای قرار گرفتن و لق نبودن دندان مصنوعی روی لثه بهتر است از چسب دندان استفاده نمایید.

2- عدم مطابقت دندان مصنوعی با لثه

زمانی که پایه دندان مصنوعی به خوبی روی لثه جا نیفتد باعث لق شدن و تکان خوردن آن می شود. که این مورد در هنگام صحبت و خوردن غذا غیر قابل کنترل است. و ممکن است از دهانتان خارج شود و یا به سمت حلق برود. بنابراین در این مورد باید به دندان پزشک خود مراجعه نمایید. در بیشتر مواقع با مصرف چسب دندان این مشکل به خوبی حل می شود.

هزینه دندان مصنوعی | قیمت دندان مصنوعی با داشتن مهراز کارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه