دندان مصنوعی برای افراد جوان

دندان مصنوعی برای افراد جوان

دندان مصنوعی برای افراد جوان

همه ما تصور می کنیم که دندان مصنوعی فقط برای افراد مسن استفاده می شود. در صورتی که اینطور نیست و از دندان مصنوعی برای افراد جوان نیز به کار می رود. داشتن دندان های سالم هم از نظر زیبایی و هم از نظر اعتماد به نفس تاثیر بسیار زیادی روی افراد دارد. علاوه بر آنکه وجود دندان های سالم سلامت دستگاه گوارش را نیز تامین می کند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و تعرفه دندانپزشکی با تخفیف

جایگزین کردن دندان های از دست رفته

همه افراد لازم دارند که در سال دوبار به دندان پزشک مراجعه شود. این مراجعه باعث شده تا اگر پوسیدگی در دندان ها به وجود امده است هر چه سریعتر برای درمان ان اقدام کنید. کوتاهی در درمان دندان ها باعث شده تا مشکلات جدی تری برای دندان ها به وجود اید و حتی باعث از بین رفتن دندان های دائمی شود. در برخی اوقات فرد همه این موارد را رعایت می کند ولی در اثر حوادثی مانند تصادف و یا ضربات سنگین به دندان ها در اثر زمین خوردگی و یا دیگر موارد باعث می شود که فرد دندان مصنوعی را جایگزین دندان های طبیعی خود قرار دهد.

کاهش هزینه دندان مصنوعی با داشتن مهرازکارت

ایمپلنت های دندانی

این روش از رایجترین روش ها برای درمان دندان های از دست رفته می باشد. که برای افراد جوانی که دندان ها خود را از دست داده اند گزینه مناسب تری نسبت به دندان مصنوعی می باشد. دندان پزشک با قرار دادن یک پایه که شبیه به یک پیچ است در استخوان فک می گذارد. پس از آن پروتز دندانی را روی آن قرار می دهد. از مهمترین مزیت ایمپلنت ، طبیعی بودن اصل و طاهر دندان می باشد.
زیرا هم دارای ریشه است هم تاج دندانی آن روی ریشه سوار شده است و با مواد بسیار شبیه به دنددان ها طبیعی طراحی و ساخته می شود.

راهنمای بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت با داشتن بیمه دندانپزشکی مهراز

بریج دندان ها

هنگامی که چندین عدد از دندان ها به شکل ردیفی از دست رفته باشند به وسیله بریج می توان دندان های مصنوعی را جایگزین ان دندان ها نمود. این روش مشابه ایمپلنت دندانی می باشد. با این تفاوت که در پروسه بریج دندانی از یک پایه برای سوار کردن چند دندان استفاده می شود. این روش نیز برای جایگزین کردن دندان های از بین رفته بسیار کاربردی و موثر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

آیا میدانید ریلاین دندان چیست؟

دندان مصنوعی برای افراد جوان

دندان مصنوعی برای افراد جوان

مزیت های استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان

از دیگر روش ها برای جایگزینی دندان های از دست رفته جوانان استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان می باشد. دندان های مصنوعی دارای یک پایه پلاستیکی هستند که روی لثه ها جای می گیرد.
بعد از هر بار غذا خوردن نیاز است که دندان مصنوعی از دهان خارج شده و کاملا شستشو داده شود. اگر این نکته رعایت نشود تکه های غذایی که در زیر دندان مصنوعی رفته اند باعث شده تا زیر پایه دندان مصنوعی مکانی برای رشد باکتری ها فراهم اید و باعث تخریب لثه و بوی بد دهان شود.

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

مراجعه به دندان پزشک

تصمیم برای استفاده از دندان مصنوعی یک تصمیم جدی است که تمام عمر فرد جوان را تحت شعاع قرار می دهد. با مراجعه به یک دندان پزشک متخصص از انتخاب خود مطمئن شوید و تمامی جوانب را در نظر بگیرید. همه مزایا و معایب را سنجیده و سپس به انتخاب خود بپردازید.

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

نکات مهم در مورد دندان مصنوعی

باید قبل از استفاده از دندان مصنوعی برای افراد جوان و نوجوان از تصمصم قطعی انها مطلع باشید. اگر استفاده از دندان مصنوعی برای جوان خوشایند نباشد از نظر روحی اسیب می بیند. بنابراین بهتر است تمامی مزیت ها و معایب دندان مصنوعی را توسط دندان پزشک با او در میان بگذارید.

از دندان مصنوعی ثابت چسبی چه میدانید؟

تهیه پروتز دندانی

استفاده از پروتزهای با کیفیت بسیار شبیه به دندان های طبیعی است. و چهره فرد را بسیار زیباتر نشان می دهد. با طراحی ، طرح لبخند زیبایی هر چهره های را دوچندان می کند. که باعث اعتماد به نفس بیشتر در افراد بخصوص در جوانان می شود.

مشاهده هزینه بهترین دندن مصنوعی با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

همه چیز درباره مراحل پروتز دندان

پروتز دندان ژله ای چه ویژگی هایی دارد؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

انواع دندان مصنوعی

دندان مصنوعی کامل

زمانی که همه دندان ها در دو فک بالا و پایین از بین رفته باشند. دندان پزشک پیشنهاد می کند که از دندان مصنوعی کامل استفاده کنید. برای شروع این پروسه ابتدا از هر دو فک قالبگیری شده و دندان های مصنوعی برای فرد ساخته می شود که تمامی فک را پوشش می دهد. دندان مصنوعی عموما از نوع متحرک هستند.

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

دندان مصنوعی جزئی

در بعضی مواقع فقط چند دندان در دو فک از بین رفته است. و تعداد دندان های از بین رفته کمتر از دندان هایی است که در فک هستند. بنابراین در این مواقع از
دندان مصنوعی جزئی استفاده می شود که به دو صورت وجود دارند:

1- دندان مصنوعی جزئی از نوع متحرک

معمولا این دندان ها روی یک پایه سوار می شوند و از طریق یک گیره به دندان های کناری وصل می شوند. این نوع دندان مصنوعی به راحتی از فک جدا شده و می توان آن را شستشو داد. به دلیل انکه این دندان مصنوعی از دهان خارج می شود در زیر آن مواد غذایی گیر می کند و لازم است که پس از خوردن مواد غذایی در اورده و زیر آن تمیز شود.

از عوارض دندان مصنوعی ژله ای چه میدانید؟

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

2- دندان مصنوعی جزئی ثابت

زمانی که از دندان مصنوعی جزئی استفاده می کنید می توانید با چسب مخصوص دندان آن را به فک بچسبانید. با این کار دندان ها شبیه به دندان های طبیعی می شوند. و زیبایی قابل قبول و خوبی رابرای فرد دارند. هزینه دندان مصنوعی جزئی ثابت از نوع متحرک ان بیشتر است.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

بهترین دندان مصنوعی

سوالی که برای بسیاری از افراد در زمان استفاده از دندان مصنوعی پیش می آید این است که کدام نوع دندان مصنوعی برای آنها بهتر است. برای بیان این موضوع باید بگوییم که هر نوع پروتز دندانی اعم از متحرک و ثابت مزیت ها و عملکرد های مخصوص به خود را دارد. بنابراین متخصص دندان پزشک با توجه به موقعیت دندان ها در فک و همچنین تعداد دندان های موجود و نیز وضعیت استخوان فک و دیگر مواردی که باید در انتخاب نوع دندان مصنوعی توجه شود را مورد بررسی قرار داده و در اخر بهترین نوع دندان مصنوعی را به فرد پیشنهاد می دهد.

مطالعه درباره انواع دندان مصنوعی فک پایین و پروتز دندان فک بالا

دندان مصنوعی ژله ای تکه ای چگونه جایگذاری میشود؟

نکاتی برای مراقبت از دندان مصنوعی

اکثر افراد فکر می کنند که دندان مصنوعی نیاز به مراقبت ندارد چون مصنوعی است و خراب نمی شود. دندان مصنوعی در دهان باید کاملا سالم و تمیز باشد زیرا این عضو خارجی در هان می تواند دیگر عضو ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. به همین جهت اگر بهداشت و سلامت آن رعایت نشود می تواند بیماری های لثه ای، عفونت های دهانی را به دنبال داشته باشد. همچنین اگر به درستی تمیز نشود و یا دچار شکستگی و لب پریدگی شود باعث جمع شدن باکتری ها می شود. که این مورد سبب خراب شدن دیگر دندان ها می شود. مواردی که در زیر به آشنا اشاره می کنیم و توضیح می دهیم برای مراقبت و بهداشت دندان مصنوعی لازم و ضرور است.

50% کاهش قیمت دندان تکی چسبی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت

دندان مصنوعی تکی جلو چگونه متصل میشود؟

1- شستن دندان ها

پس از هر بار غذا خوردن لازم است که دندان ها شسته شوند. اگر دندان مصنوعی متحرک دارید باید آن را از دهان خارج کرده و مواد غذایی که زیر آن جمع شده را تمیز کنید. اگر این کار انجام نشود دهان بو گرفته و باعث عفونت لثه ها می شود.

قیمت کاشت دندان مصنوعی تکی با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

2- گذاشتن دندان در آب

افرادی که از دندان های متحرک استفاده می کنند. ممکن است موقع خواب بخواهند آن را از دهان شان خارج کنند. بهتر است پس از دراوردن دندان از دهان آن را در جایی مطمئن قرار دهید. همچنین گذاشتن دندان در آب باعث شده که بافت ان نرم بماند و در استفاده بعدی بهتر در روی لثه ها جا بیفتد.

تهیه انواع پروتز دندان چسبی با 50% کاهش هزینه

3- مراجعه منظم به دندانپزشک

در بازه های منظم به دندان پزشک خود مراجعه کنید و از سلامت دندان های مصنوعی و همچنین دیگر دندان هایی که به عنوان پایه دندان مصنوعی قرار دارند. مطمئن شوید. این مراجعات منظم باعث سلامت دهان و دندان در دراز مدت می شود و دیگر نیازی به ترمیم های سنگین و تعویض دندان مصنوعی نخواهید داشت.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در تهران با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

آیا میدانید بهترین رنگ دندان مصنوعی چیست؟

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

تهیه انواع دندان مصنوعی ارزان با کیفیت با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ما آخرش نفهمیدیم بهترین دندان مصنوعی کدام هست???

  1. بهترین نوع دندان مصنوعی با توجه به شرایط دهان و فک شما و با تجویز پزشک انتخاب میشه دوست عزیز :)

 2. میشه بپرسم آیا دندان مصنوعی ژله ای برای جوان بهتره یا اینایی که همه استفاده میکنن بهتره ؟؟

  1. عموما نگهداری دندانهای ژله ای داخل دهان بسیار راحت تر از دندانهای معمولی هستش پس شاید برای جوانان انتخاب مناسب تری باشه :)

 3. سلام 32 ساله هستم من ارثی 5 دندان کمتر دارم. 3 تا در فک بالا که باعث شده دندان هام بافاصله رشد کنند. 2تا در فک پایین. یک شیری هم همین دو روز پیش افتاد و جایش خالی مانده. به جندپزشک نشان دادم. اما میگویند فضای کافی برای کاشت هم وجود ندارد و قبلش باید ارتودنسی شود میخواستم ببینم میشود جای همان یک دانه شیری را مصنوعی ثابت بگذار

  1. با سلام بله میتونید ایمپلنت انجام بدید دوست عزیز

 4. منظورم دندان مصنوعی است که به دندان های کناری بسته میشود

  1. بله امکانش هست. در صورتی که دندانهای مجاور سالم باشن میتونید با استفاده از اونها پل دندان بذارید و جای خالی رو پر کنید.

 5. سلام وقت شما بخیر من الان دارم از دندان مصنوعی استفاده میکنم خیلی راضی نیستم ایا برای شما امکانش هست یم دست دندان مصنوعی ژله ایی که نرم هست برام درست کنید ایا میشه ازدندان ژله ایی برای همیشه استفاده کرد در صورت جواب مثبت لطفا هزینه اش چقدره و چند روزه اماده میشه چون از راه دور میخوام مراجعه کنم با تشکر از شما

  1. با سلام مانعی برای استفاده از دندان مصنوعی ژله ای برای شما وجود نداره. لینک تعرفه ها رو براتون اینجا میذارم ملاحظه بفرمایید لطفا و در صورت تمایل تماس بگیرید که بعد از ویزیت و مراجعه به پزشک زمان تحویل پروتز رو هم بهتون اطلاع بدیم دوست عزیز. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

    • ***
    • آذر ۲۰, ۱۴۰۱

    سلام شرایط برای کسی که نتونه بیاد بیرون از خونه چطوریه؟☹️

    1. با سلام بدون مراجعه حضوری امکان انجام درمان وجود نداره متاسفانه!

 6. چرا بعد از استفاده از دندان مصنوعی روی گونه ها شیار ایجاد میشود و راه از بین بردن این شیار ها چیست

  1. با سلام اگر دندان مصنوعی دقیقا مطابق با شرایط فکین شما باشه یعنی کوچکتر نباشه طبیعتا نباید گونه ها فرو برن و این خطوط ظاهر بشن. البته دلیل دیگه این موضوع میتونه لاغری صورت و کاهش وزن فرد هم باشه. در هر صورت لازمه با دندانپزشکتون مشورت کنید تا در صورت لزوم دندان مصنوعی رو تعویض کنید. برای از بین بردن این خطوط هم میتونید از روش های مختلف زیبایی مثل استفاده از کرم های ضد چروک و یا تزریق فیلر و بوتاکس استفاده کنید.

 7. باسلام و عرض ارادت ویژه... بنده بدلایل خاص کاری ودر استانه ازدواج بودن نیاز مبرم وانی برای ترمیم دندونام دارم متاسفانه بدلایل ژنتیکی و استفاده از داروها وخوددرمانی در ۳۰سالگی ۷۰درصدشون نابود شدن....حالا خواستم بدونم بهترین روش با حداقل هزینه چیزی هست که من حداقل این کارام را بیفته،..شرایط اقساط دارین....خواهشمندم راهنمایی کنین واقعا موردم فوس ماژوره.....ممنون

  1. با سلام با توجه به شرایط فعلی شما بهتره از یکی از انواع دندان مصنوعی استفاده کنید. روش دیگه هم ایمپلنت هستش ولی خب هزینه بالاتری نسبت به دندان مصنوعی داره و طول درمانش هم بیشتر زمان میبره.

 8. الان از چه بیمه ای میشه در گذاشتن دندان مصنوعی استفاده کرد بیمه مددجویان بهزیستی قبول میکنین

  1. با سلام مهراز کارت نوعی کارت تخفیف دندانپزشکی هستش با هدف کاهش 50 درصدی تمامی هزینه های دندانپزشکی شما. و وابستگی ای به سایر مراکز و بیمه ها نداره :)

 9. سلام.من ۲۵ سالمه چنتا از دندونای عقبیم شکسته و دندونای فک پایینم از داخل یه کم انگار پوسیده شده و فک بالا هم دندونام نامرطبه ولی سالمن .آیا میتونم همه رو بکشم و مصنوعی بندازم ؟ از پس هزینه ارتودنسی و کاشت دندون بر نمیام ..

  1. با سلام دندانپزشک تا جایی که امکانش باشه دندانهای سالم خودتون رو نگه میداره. اما اگر نیاز به خدمات ارتودنسی و یا کاشت دندان داشته باشید مهراز کارت این امکان رو به شما میده تا با کاهش هزینه 30% تا 50% تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی رو دریافت کنید دوست عزیز :) https://mehrazcard.com/treatment-expenses/

 10. سلام وقت بخیر من خیلی جاها خوندم دندان ژله ای کیفیت خوبی برای جویدن غذا نداره ایا این حرف درسته

  1. با سلام این مورد بستگی به شرایط دهان و دندان فرد داره. بهتره به صورت حضوری با دندانپزشک مشورت کنید تا بهترین نوع دندان مصنوعی که مناسبتون باشه رو براتون تجویز کنن. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 11. سلام بنا مشکلاتی که برای داندانهای فک پایین برام پیش امد در 19 سالگی ناچارا یک فک دندان مصنوعی به کسر اخرین دندان کرسی از هرطرف که طبیعی ماندن گذاشتم وتا الان بیش از سی سال دارم واستفاده میکنم الان مشکی که پیش امده یکی از داندانهای کرسی تقریبا تخریب کامل شده ولثه هم بنظر مقداری تحلیل رفته اند مزید اطلاع اینکه دو دندان کرسی پیشگفت اهرم خوبی بودن هم برای دندان مصنوعی ام وهم جویدن غذا نگران ازاینه بعداز تخریب دندان کرسی طبیعی ام جویدن غذا ونگه داری دندان برام سخت باشه راهنمای بفرماید

  1. با سلام شما میتونید با تهیه مهراز کارت انواع پروتز دندان رو با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 12. سلام فک بالام رو تقریبا کشیدم فقط از هردو طرف سه تا راست 4تا چب مونده به دلایلی نتونسم ادامه بدم ببخشید هزینه فک بالا چقدر میشه اگه بشه اون 7تارو نکه دارم مصنوعی چسبی چطوره چقدر هزینه داره

  1. با سلام هزینه انواع پروتز دندان رو میتونید با مهراز کارت 50% کاهش بدید. لیست تعرفه ها خدمت شما:

  • علی
  • فروردین ۲۴, ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشین من نصف دندونام خراب هست نصفشم سالمه میخاستم بدونم میتونم بکشم همرومصنوعی بزارم چون واقعا خسته شدم واینکه ۲۰سالمه

  1. با سلام بله میتونید دست دندان مصنوعی استفاده کنید که البته با داشتن مهراز کارت با 50% کاهش هزینه میتونید این کار رو انجام بدید.

 13. سلام میشه از کارت مهراز بیشتر توضیح بدید

  1. با سلام مهراز کارت تمامی هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی و پوست و مو و زیبایی شما رو تا 50% کاهش میده. همچنین خدماتی مانند مشاوره روانشناسی و پزشک زنان رو پوشش میده.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.