جراحی دندان درد دارد؟

جراحی دندان درد دارد؟

جراحی دندان درد دارد؟

زمانی که دندان یا دندان هایی به دلایل مختلف اسیب دیده باشند و یا باعث ناهنجاری و آسیب به دندان های دیگر شوند. به ناچار باید آنها را کشید. در بعضی مواقع این دندان ها در موقعیت خوبی در لثه و فک قرار ندارند. به همین جهت با کشیدن به روش جراحی باید آنها را از جای خود در آورد. زمانی که تاج دندان به شدت پوسیده باشد. برای دراوردن ریشه این دندان نیز از روش جراحی باید استفاده شود. حال سوال اینجاست که آیا جراحی دندان درد دارد ؟

در این عمل دندان پزشک با تزریق بی حسی به لثه دندان مورد نظر ان قسمت را بی حس می کند. در مرحله بعد اگر دندان به طور کامل زیر لثه باشد. و یا قسمت کمی از ان از له بیرون باشد. دندان پزشک باید با تیغ جراحی قسمتی از لثه را بشکافد. تا به تاج دندان برسد. سپس به وسیله الواتور که لبزاری برای خارج کردن دندان است. دندان را با تکان های ریز از جای خود حرکت می دهد. و به سمت بیرون می کشد.

عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

در مرحله بعد برای جلوگیری از خونریزی بخیه هایی روی جای دندان خالی می زند. و نکات لازم را برای بعد جراحی به بیمار توصیه می کند. نکته ای که در اینجا امیدوار کننده است این است که بیمار بعد از تزریق بی حسی دردی را در ناحیه دندان در زمان کشیدن و بخیه زدن احساس نمی کند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

جراحی دندان درد دارد؟

جراحی دندان درد دارد؟

نکات مهم در عمل جراحی دندان

1- اگر شما دارای بیماری هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری های قلبی و عروقی دارید. و یا اینکه سابقه سکته مغزی و یا پیوند اعضا شده اید. باید قبل از عمل جراحی دندان آن را به پزشک خود بگویید. تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

2- اگر از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف می کنید. باید حداقل یک تا سه روز طبق نظر پزشک ان دارو را نخورید.

3- بعد از کشیدن و جراحی دندان تان به مدت یک روز از مواد غذایی سرد و نرم مصرف کنید.

4- برای جراحی دندان عقل و یا دندان های دیگر نیازی به همراه ندارید.

5- به علت تزریق بی حسی بهتر است بعد از کشیدن دندان رانندگی نکنید. و از وسیله های نقلیه عمومی استفاده کنید.

عوارض کشیدن دندان چیست؟

عوارض بعد از عمل جراحی دندان

– بعد از عمل جراحی دندان، دهان بدطعم می شود. بوی نامطبوع و خونابه و به وجود آمدن لایه خاکستری روی زخم به وجود می آید. برای برطرف کردن این موارد بعد از 24 ساعت از گذشت کشیدن دندان از دهانشویه و یا آب نمک رقیق استفاد کنید. به هیج وجه روی دندان بخیه زده شده و یا کشیده شده را دستکاری نکنید.

– احتمال خونریزی بعد جراحی دندان وجود دارد. به همین جهت برای جلوگیری کردن از خونریزی باید گاز استریل را که دندان پزشک روی دندان تان قرار داده است. به مدت یک ساعت روی دندان خود فشار گاز بگیرید و فشار دهید. اگر بعد از برداشتن گاز استریل بعد از یک ساعت دیدید که هنوز خونریزی شدید است. از یک گاز استریل دیگر که آن را مرطوب کرده اید مجددا استفاده کنید. و روی دندان کشیده شده مانند قبل قرار دهید. و دوباره آن را یک ساعت گاز بگیرید.

– اینکه بعد از کشید شدن دندان دهان به راحتی باز نمی شود. و فک دچار یک اسپاسم شده است. برای درمان از یک کمپرس گرم روی فک خود استفاده کنید. البته این کمپرس را بعد 48 ساعت که خونریزی به طور کامل قطع شد. استفاده کنید. و سعد کنید روی قسمت دندان کشیده شده نگذارید.

– ممکن است پس از کشیدن دندان حدقل یک تا دو روز بعد بوی عفونت احساس کنید. یا دچار تب و لرز و افزایش درد شوید. در این صورت حتما به دندان پزشک خودتان مراجعه کنید.

– اینکه در قسمت دندان جراحی شده دچار تورم و درد قابل تحمل باشید. طبیعی است. برای بهتر شدن از روز دوم می توانید از کمپرس گرم استفاده کنید.

– اگر تحمل درد ندارید. می توانید از مسکن استفاده کنید. ولی اگر درد غیر قابل تحمل شد. حتما به دندان پزشک مراجعه نمایید.

– بعد از جراحی دندان خونریزی تا مدت 3 ساعت طبیعی است. که آن را با گاز گرفتن گاز استریل کنترل می کنید. ولی اگر خونریزی بعد از 3 تا 4 ساعت ادامه داشت حتما به پزشک مراجعه کنید. البته خونابه تا مدت 2 تا 3 روز طبیعی است.

کشیدن دندان پوسیده

مراقبت های لازم بعد از عمل جراحی دندان

1- گاز استریل گذاشته شده روز محل دندان جراحی شده را به مدت یک ساعت نگه دارید.

2- از مکیدن مایعات و تف کردن آب دهانتان تا یک روز خودداری کنید.

3- از غذاها و خوراکی های نرم و با دمای معتدل استفاده کنید.

4- مصرف دخانیات تا تا یک روز کنار بگذارید.

5- در روز اول روی دندان جراحی شده را مسواک نکنید.

6- ناحیه دندان کشیده شده را دستکاری نکیند. و لخته خونی که روی آن تشکیل می شود را دست نزنید. اگر به دلایل مختلف مثلا خوردن غذاهای سفت یا دستکاری و یا مکیدن مایعات و تف کردن ایت لخته خون از جای خود کنده شود. دچار خشکی حفره دندان می شوید. که بسیار دردناک است. و اینکه تا 10 روز درد بسیار شدیدی را باید تحمل کنید.

مراقبت پس از جراحی دندان چگونه است؟

آیا کشیدن ریشه دندان در خانه امکان پذیر است؟

مطالعه درباره جراحی کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام جراحی دندان در کرج هم انجام میشه؟

  1. با سلام بله قابل انجام هستش. لیست مراکز درمانی مهراز کارت در استان البرز خدمت شما:

 2. سلام تعرفه جراحی دندان چقدر هستش؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید جراحی دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید دوست عزیز :)

  • علوی
  • اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۲

  سلام جراحی دندان در همه کلینیک های مهراز قابل انجام هستش؟

  1. با سلام بله جراحی انواع دندان با داشتن مهراز کارت با کاهش هزینه 50% انجام میشه براتون.

 3. جراحی دندان عقل هم انجام میشه؟

  1. با سلام بله با کاهش هزینه 50% انجام میشه براتون. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کنید.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.