جراحی کشیدن دندان

جراحی کشیدن دندان

جراحی کشیدن دندان

احتمالاً مراجعه به یک دندانپزشک و متخصص جراحی فک و صورت برای تشخیص نیاز دندان به جراحی می‌تواند برای برخی از شما عزیزان نگران کننده باشد. با این حال، باید به خاطر داشت که هدف اصلی از جراحی دندان، بهبود وضعیت و شرایط دندان‌ها است. و در صورت لزوم، خارج کردن دندان‌ها، جراحی دندان همیشه همراه با درد و عوارض نخواهد بود.

در این مقاله، با مهراز کارت همراه باشید تا انواع جراحی دندان، مراحل و روش‌های انجام جراحی دندان و همچنین نکات مهمی که برای کنترل و کاهش درد و عوارض حین و پس از جراحی دندان باید رعایت گردد، بررسی شوند. این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا نگرانی شما از جراحی دندان به حداقل برسد. و بهترین درمان را برای خود انتخاب کنید.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کشیدن دندان

درمان پیشنهاد شده در شرایطی که دندان قابل ترمیم نباشد. یا دچار شکستگی و پوسیدگی عمیق باشد، کشیدن دندان است. این یکی از گزینه‌های درمانی در مراحل پیشرفته است. که در صورتی که دندان قابلیت درمان نداشته باشد، به عنوان یک راه حل موثر انتخاب می‌شود. در این موارد، جراحی برای خارج کردن دندان ضروری است. تا عوارض و مشکلات تحت‌الشعاع را برطرف کند و به بهبود وضعیت دندان‌های دیگر کمک کند.

آیا کشیدن ریشه دندان در خانه امکان پذیر است؟

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

چه زمانی دندان به جراحی نیاز دارد؟

عموما زمانی که دندان به طور کامل رشد نکرده و از لثه بیرون نزده است برای کشیدن به جراحی نیاز دارد. در این مورد می‌توان دندان‌ عقل نهفته را مثال زد. همچنین کشیدن دندانی که از خط لثه دچار شکستگی شده. یا خیلی بزرگتر از چیزی است که بتوان آن را یکباره و با فشار از لثه بیرون کشید نیز برای کشیدن به جراحی نیاز دارد.

جراحی تخصصی دندان توسط متخصص با بهترین قیمت در مراکز درمانی مهراز کارت

ترس از جراحی دندان

روش‌های نوین و پیشرفته در دندانپزشکی، امکان انجام رویکردهای بی درد و کم درد را فراهم کرده‌اند. از طریق استفاده از داروهای بی حس کننده قوی، دندانپزشکان می‌توانند جلوی درد و عدم راحتی بیماران را در هنگام کشیدن دندان، عصب کشی و جراحی دندان بگیرند. به طور معمول، در مواردی که نیاز به انجام جراحی دهان و دندان است، دندانپزشک ممکن است بیمار را بیهوش کند تا عمل را به راحتی و بهتر انجام دهد.

بیهوشی معمولاً در کودکان و افرادی که از ترس از دندانپزشکی رنج می‌برند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا به راحتی ریشه دندان، دندان نهفته و دندان عقل را باز کند و اقدامات لازم را انجام دهد. با توجه به این موارد، می‌توان گفت که پیشرفت‌های جدید در دندانپزشکی تلاش برای کاهش درد و ترس بیماران است. این روش‌ها به دندانپزشکان امکان می‌دهد تا بهترین مراقبت‌ها را با حداقل ناراحتی و درد برای بیماران خود ارائه دهند.

کشیدن دندان ارزان با بیمه دندانپزشکی مهراز

آیا کشیدن دندان بدون تاج نیاز به جراحی دارد؟

نحوه جراحی دندان

 • معاینه اولیه: پزشک در ویزیت اولیه دندان شما و عکس‌های آن را به خوبی بررسی می‌کند.
 • بی حسی: در روز عمل پزشک پیش از شروع جراحی با بی‌حسی‌های قوی منطقه دندان مورد نظر را بی‌حس کننده می‌زند.
 • برش لثه: سپس جراح برش کوچکی روی لثه ایجاد می‌کند تا به دندان مورد نظر دسترسی پیدا کند. این برش معمولاً در نزدیکی دندان واقع می‌شود.
 • خرد کردن دندان: اگر دندان بزرگتر از اندازه‌ای است که جراح بتواند آن را به یکباره بیرون بکشد، دندان باید خرد شود.
 • برداشتن دندان: در صورتی که دندان نهفته باشد، جراح بخشی از بافت استخوان و لثه را برداشت کرده. و سپس دندان را با استفاده از انبر رو به جلو و عقب حرکت می‌دهد. این کار باعث لق شدن دندان در استخوان فک می‌شود. و در نهایت دندان به‌طور کامل بیرون کشیده می‌شود.
 • بخیه زدن: عموما پس از جراحی، جراح لبه‌های لثه را بخیه می‌زند. بخیه معمولاً از نوع جذبی است. که نیازی به برداشتن آن ندارد و خودبخود به بافت لثه جذب می‌شود.

آیا میدانید کشیدن ریشه دندان عفونی چقدر ضروری است؟

هزینه کشیدن دندان شکسته با کارت تخفیف دندانپزشکی چقدر است؟

جراحی کشیدن دندان

جراحی کشیدن دندان

هزینه جراحی دندانها

تعیین هزینه کشیدن دندان بستگی به عوامل متعددی دارد که مهمترین آنها شامل نوع دندان، سن بیمار، میزان پیچیدگی عمل و تخصص دندانپزشک است. به طور کلی هزینه کشیدن دندان عقل بیشتر از سایر دندان‌ها و هزینه این عمل برای کودکان کمتر از بزرگسالان است. البته در صورتی که عمل کشیدن دندان پیچیده باشد، هزینه بیشتری دریافت خواهد شد. عموما بیمه‌ها بخشی از هزینه کشیدن دندان را برای بیمه‌گذاران خود پرداخت می‌کنند، مثلا بیمه دندانپزشکی مهراز کارت حدود ۵۰ درصد هزینه‌های جراحی کشیدن دندان را کاهش می‌دهد.

آشنایی با انواع جراحی دندان عقل

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

خطرات و عوارض کشیدن دندانها

کشیدن دندان اگرچه یک روش درمانی رایج است، اما مانند هر عمل جراحی دیگری ممکن است با عوارضی همراه باشد. البته در اکثر موارد این عمل بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود، اما در برخی مواقع عوارضی نظیر عفونت، آسیب به عصب یا دندان‌های اطراف، خونریزی، التیام آهسته زخم و مشکلات جوش خوردن بافت‌ها ممکن است رخ دهد. علل اصلی بروز این عوارض می‌تواند شامل بی‌تجربگی دندانپزشک، استفاده از وسایل نامناسب، عفونت، واکنش به بی‌حسی و حتی شرایط سلامتی و بدنی خود بیمار باشد. بنابراین ضروری است قبل از کشیدن دندان، دندانپزشک تجربه و ماهری انتخاب شود و بیمار شرایط پزشکی خود را با وی در میان بگذارد تا کمترین عوارض احتمالی رخ دهد.

جراحی دندان نهفته چگونه انجام میشود؟

مراقبت‌های قبل و بعد از کشیدن دندانها

کشیدن دندان به عنوان یکی از رایج‌ترین اعمال جراحی دندانپزشکی نیازمند رعایت نکات و آمادگی‌های قبل و بعد از عمل می‌باشد. پیش از کشیدن دندان، دندانپزشک باید پرونده پزشکی و داروهای مصرفی بیمار را بررسی کند تا از سلامت وی برای انجام عمل مطمئن شود. همچنین ترک مصرف دخانیات، تجویز آنتی‌بیوتیک و عکس‌برداری از دندان جزو آمادگی‌های لازم است.  پس از عمل نیز رعایت نکاتی چون پرهیز از فعالیت‌هایی که فشار به محل عمل وارد می‌کند، جویدن غذاهای نرم، مسکن مصرف کردن در صورت درد و التیام مناسب زخم حائز اهمیت است. با رعایت توصیه‌های پزشک و مراقبت‌های لازم، می‌توان از بروز عوارض احتمالی پس از کشیدن دندان پیشگیری کرد.

خارج کردن دندان به چه روش هایی انجام میشود؟

نتیجه گیری

در نتیجه با توجه به مطالب ارائه داده شده، جراحی کشیدن دندان روشی امن و موثر برای درمان مشکلات دندان است. با رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از عمل، می‌توانید بهبود سریع‌تر و بدون عوارض را تجربه کنید.

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده. و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان و دندان عقل و جراحی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. هزینه جراحی دندان با کارت مهراز چقدر میشه؟

  1. سلام لطفا روی کلمه “تعرفه جراحی دندان” کلیک کنید

 2. به چه صورت میشه کارت مهراز رو خریداری کرد؟

  1. جهت اطلاعات بیشتر روی کلمه “خرید آنلاین مهراز کارت” کلیک کنید

 3. من به شدت میترسم از دندون پزشکی ولی واقعا کلینیک مهراز خیلی کارشو خوب انجام داد

  1. سلام به شما ممنون از نظرتون

 4. خیلی عالی بود

 5. خیلی عالی بود

 6. اگر بخوام بیهوش بشم برای بدنم ضرر داره؟

  1. سلام بله به هرحال بیهوشی برای بدن ضرر داره

 7. ممنون از اطلاعاتتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.