کشیدن دندان پوسیده

کشیدن دندان پوسیده

کشیدن دندان پوسیده

گاهی اوقات از کشیدن دندان ناگزیر هستیم. دلایل کشیدن آنها متفاوت است. گاهی کشیدن دندان پوسیده تنها راه رهایی از تحمل دردهای طاقت فرساست. دندانهای دائمی را تا جایی که میتوانیم سعی می کنیم حفظ کنیم اما در صورتی که به قدری آسیب دیده باشند که نتوان آنها را نگه داشت یا به دلایل پزشکی دیگر مانند درمان ارتودنسی ممکن است نیاز به کشیدن دندان باشد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

دلایل کشیدن دندانها

برای درمان ارتودنسی : گاهی اوقات هدف از کشیدن دندانها، آماده کردن فضا برای درمان ارتودنسی است. هنگامی که فضای فک برای صاف و مرتب شدن همه دندانها جای کافی نداشته باشد، برای این که کجی و نامرتبی دندانها را بتوان اصلاح کرد، متخصص ارتودنسی یک یا چند دندانی که اهمیت کمتری دارند را می کشد تا جا برای بقیه باز شود.
به دلیل عفونت : اگر پوسیدگی یا آسیب دیدگی دندان به پالپ رسیده باشد، عصبهای دندان تحت تاثیر قرار می گیرند. پالپ، هسته زنده دندان است که حاوی رگهای خونی، عصب و بافت همبند می باشد. اگر پالپ دچار عفونت شود عصب کشی باید صورت بگیرد. اما اگر عفونت به قدری شدید باشد که با آنتی بیوتیک یا عصب کشی درمان نشود، ناچار به کشیدن آن برای پیشگیری از گسترش عفونت هستیم.

کشیدن دندان خراب چه مزایایی دارد؟ چگونه ترس از کشیدن دندان را کاهش دهیم؟

به دلیل خطر عفونت : اگر سیستم ایمنی به دلیلی ضعیف باشد مثلا در کسانی که در دوره شیمی درمانی قرار دارند یا پیوند عضو انجام داده اند، خطر عفونت بالاست در نتیجه اگر دندانی خطر عفونت را به دنبال داشته باشد دندانپزشک ترجیح می دهد آن را بکشد تا از عواقب آن در امان بمانید.

به علت عفونت لثه : اگر عفونت لثه که بافتهای اطراف رسیده باشد و استخوان اطراف دندان را تخریب کرده باشد، دندان لق شده و دیگر پشتیبانی ندارد بنابراین ممکن است کشیدن آن اجتناب ناپذیر باشد.

عصب کشی دندان چقدر طول میکشد ؟

عصب کشی دندان جلو با مهراز کارت چقدر کاهش هزینه به همراه دارد؟

کشیدن دندانها چگونه انجام میشود؟

دندانپزشک یا جراح دهان پیش از کشیدن، دهانتان را بی حس می کند تا اذیت نشوید. در برخی موارد ممکن است از بیهوشی استفاده شود چون جراحی پیچیده تری نیاز است.

نرخ کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

شاید آموزش کشیدن دندان برایتان جالب باشد…

کشیدن دندان پوسیده

کشیدن دندان پوسیده

کشیدن دندان نهفته

اگر دندانتان نهفته باشد، دندانپزشک لثه را برش میزند تا به استخوان احاطه کننده دندان برسد. اگر استخوان روی دندان را پوشانده باشد آن را نیز برش میزند و با استفاده از ابزار مخصوص دندان را به عقب و جلو هل می دهد تا شل شده و بتواند آن را از استخوان بیرون بکشد. گاهی که دندان لق نمی شود و نمیتوان آن را بیرون کشید، جراح آن را به چند تکه تقسیم می کند و تکه تکه بیرون می آورد.

کشیدن ریشه دندان

***برای این که نوک ریشه شکسته دندان را بگذاریم بماند، باید کوچک بوده و در عمق استخوان باشد و هیچ عفونتی هم نداشته باشد.***

کشیدن دندان با مهراز کارت با کاهش هزینه 50 درصدی خواهد بود …

کشیدن دندان جلو بالا چگونه انجام میشود؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

عوارض کشیدن دندانها

پس از این که دندان کشیده شد، در حفره دندان خون لخته می شود. دندانپزشک با گاز استریل روی حفره دندان را پانسمان می کند و از شما می خواهد آن را گاز بگیرید تا خونریزی متوقف شود. گاهی ممکن است چند بخیه هم زده شود که غالبا جذبی است و نیازی به کشیدن ندارد. این کار برای دوختن لثه پاره شده اطراف دندان است. باید مراقب باشید لخته خون حفره دندان کنده نشود. اگر لخته خون کنده شود، استخوان بیرون میزند و وضعیت دردناکی به نام خشکی حفره دندان اتفاق می افتد.

کشیدن دندان عقل و یا جراحی آن چگونه انجام میشود؟

روش های کشیدن دندان شکسته در منزل چیست؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

مراقبت پس از کشیدن دندان

پس از کشیدن دندان چند روز بهبودی بافتها طول می کشد. برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی و خطر عفونت و همچنین بهبودی سریعتر نکات زیر مفید هستند:

مسکن ها را طبق دستور مصرف کنید.
گاز استریل روی دندان را گاز بگیرید تا خونریزی کاهش یافته و لخته تشکیل شود. هنگامی که گاز استریل پر از خون شد آن را عوض کنید. در غیر این صورت بگذارید سه تا چهار ساعت پس از کشیدن دندان همانجا بماند.
بلافاصله پس از کشیدن دندان، یک کیسه یخ روی محل درمان بگذارید تا ورم را کم کند. هر بار حداقل ده دقیقه بگذارید بماند و سپس بردارید.
حداقل تا ۲۴ ساعت پس از کشیدن استراحت کنید و فعالیت زیادی نداشته باشید.
از شستن یا تف کردن شدید تا ۲۴ ساعت پس از کشیدن دندان خودداری کنید چون ممکن است باعث کنده شدن لخته خون شود.
پس از ۲۴ ساعت، با محلول آب نمک دهان خود را شستشو دهید.
سیگار نکشید.

جراحی دندان پوسیده و جراحی دندان عقل فک پایین توسط متخصصین مهراز کارت

آیا جراحی دندان درد دارد ؟

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

مراقبت پیش از کشیدن دندان

اگر چه کشیدن دندان پوسیده کاملا ایمن است اما ممکن است باکتریهای مضر از محل برش وارد گردش خون شوند. همچنین لثه در خطر عفونت قرار می گیرد. اگر بیماری یا وضعیت پزشکی داشته باشید که خطر عفونت شدید را به وجود آورد، داروی آنتی بیوتیک پیش و پس از کشیدن آنها برایتان تجویز می شود. پس سابقه کامل پزشکی خود را در اختیار دندانپزشک قرار بدهید.

حفره خشک | پیشگیری از حفره خشک

هزینه کشیدن دندان با جراحی چگونه است؟

اگر پس از کشیدن دندان خراب هر یک از مشکلات زیر را داشتید، حتما به اطلاع دندانپزشک برسانید:

 • آسیب دیدگی دریچه قلب یا داشتن دریچه قلب مصنوعی
 • نقص قلبی مادرزادی
 • ضعف سیستم ایمنی
 • بیماری کبد
 • مفصل مصنوعی مثلا تعویض مفصل ران
 • سابقه اندوکاردیت باکتریایی
کشیدن دندان

کشیدن دندان

دیگران مطالعه میکنند:

آیا کشیدن دندان بدون تاج نیاز به جراحی دارد؟

هزینه کشیدن دندان شکسته با کارت تخفیف دندانپزشکی چقدر است؟

عوارض دندان پوسیده بر بدن چیست؟ کشیدن ریشه دندان پوسیده چگونه انجام میشود؟

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

آیا میدانید کشیدن ریشه دندان عفونی چقدر ضروری است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان و پوسیدگی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام هزینه کارت مهراز چقدره؟

  1. با سلام جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا. https://mehrazcard.com/

 2. سلام هزینه کشیدن دندان چقدر میشه با کارت شما؟

  1. با سلام هزینه کشیدن انواع دندان و همچنین جراحی دندان با داشتن مهراز کارت 50% کاهش پیدا میکنه.

  • علوی
  • اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

  سلام همه مطب ها در تهران کارت مهراز رو پشتیبانی میکنند؟

  1. با سلام جهت استفاده از مهراز کارت لازمه حتما به مراکز طرف قرارداد مهراز کارت مراجعه کنید دوست عزیز :) لیست مراکز درمانی خدمت شما

 3. من از کشیدن دندان میترسم میشه دکتر خوب معرفی کنید؟

  1. با سلام پزشکان فعال در مراکز درمانی مهراز همه متخصص هستند. لیست مراکز خدمت شما.

 4. شما کودکان رو هم ویزیت میکنین؟

  1. سلام بله

 5. ممنون از اطلاعات مفیدتون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.