ترس از کشیدن دندان

ترس از کشیدن دندان

ترس از کشیدن دندان

زمانی که دندان درد شدیدی به سراغتان می آید. و هنگامی که به دندان پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چاره ای به جز کشیدن دندان تان ندارید. ممکن است عصبانی شوید. و یا شاید بترسید. که این کشیدن دندان چقدر درد و ناراحتی به دنبال دارد. و یا یا اینکه از بعد کشیدن دندان با جای خالی آن چه باید بکنید. باید به شما بگوییم. که شما تنها نیستید. در دنیا تقریبا 70 درصد از انسان ها حداقل یک دندان خود را کشیده اند. جای هیچ گونه نگرانی ندارد. برای ترس از کشیدن دندان و نیز برای جای خالی آن راه حل های وجود دارد. که در ادامه مطلب به بیان آنها می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

ترس از کشیدن دندان
ترس از کشیدن دندان

کشیدن دندان

در ابتدا پروسه کشیدن دندان را برایتان توضیح می دهیم. دندان پزشک بعد از بررسی های اولیه و توصیه به عکسبرداری از دندان ها، از وضعیت آنها مطلع می شود. و تا حد امکان سعی در نگه داشتن و ترمیم دندان های آسیب دیده دارد. ولی در مواردی که دندان پوسیدگی وسیعی دارد. و یا پوسیدگی و عفونت ریشه دندان را از بین برده است. و نیز در مواقعی که دندانی نهفته در زیر لثه وجود دارد و باعث فشار به ریشه دیگر دندان ها می شود. در این مواقع تشخیص دندان پزشک برای حفظ بقیه دندان ها کشیدن ان دندان آسیب دیده و یا مزاحم است.

ترس از کشیدن دندان عقل

مراحل کشیدن دندانها

این مراحل بستگی به دندان مورد نظر دارد. که نیاز به جراحی دارد و یا اینکه با روش ساده قابل کشیدن است. کشیدن دندان به روش ساده شامل سه مرحله دارد:

1- تزریق بی حسی
2- دندان پزشک با حرکت ابزار روی دندان ، دندان را لق می کند.
3- با استفاده از ابزار مخصوص دندان را از لثه بیرون لثه می آورد.

زمانی که دندانی برای کشیدن به جراحی نیاز داشته باشد. کمی پیچیده تر است. زمانی که دندان نهفته باشد نیاز به جراحی می باشد. دندان پزشک برای این کار برشی کوچک روی لثه زده می شود. تا به دندان مورد نظر برسد. با رویت دندان به وسیله ابزار مخصوص دندان را از جای خود بیرون می آورد.

جراحی دندان عقل ✅ هزینه جراحی دندان عقل

آیا جراحی دندان درد دارد ؟

کنترل درد در زمان کشیدن دندانها

کشیدن دندان روشی برای درمان دندان هایی است که راهی برای حفظ آنها وجود ندارد. این کار بی خطر است. برای به حداقل رساندن درد در هنگام کشیدن دندان ، تزریق بی حسی در ناحیه دندان مورد نظر انجام می شود. این تزریق باعث می شود تا درد را حس نکنید. و با آرامش بیشتری به این کار راضی شوید.
در برخی جراحی ها تزریق بی حسی به لثه کافی نیست بنابراین دندان پزشک از آرام بخش های وریدی استفاده می کند. در حالت شما به خواب مصنوعی می روید. و هیچگونه درد و یا حتی صدایی را نمی شنوید. در بسیاری از درمان ها که همراه با درد زیاد باشد از این روش استفاده می شود.

ترس از دندانپزشکی را چگونه کاهش دهیم؟

 

۲ دیدگاه برای “ترس از کشیدن دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.