ترس از کشیدن دندان

ترس از کشیدن دندان

ترس از کشیدن دندان

زمانی که دندان درد شدیدی به سراغتان می آید. و هنگامی که به دندان پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چاره ای به جز کشیدن دندان تان ندارید. ممکن است عصبانی شوید. و یا شاید بترسید. که این کشیدن دندان چقدر درد و ناراحتی به دنبال دارد. و یا یا اینکه از بعد کشیدن دندان با جای خالی آن چه باید بکنید. باید به شما بگوییم. که شما تنها نیستید. در دنیا تقریبا 70 درصد از انسان ها حداقل یک دندان خود را کشیده اند. جای هیچ گونه نگرانی ندارد. برای ترس از کشیدن دندان و نیز برای جای خالی آن راه حل های وجود دارد. که در ادامه مطلب به بیان آنها می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

هزینه کشیدن دندان با جراحی چگونه است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

ترس از کشیدن دندان

ترس از کشیدن دندان

کشیدن دندان

در ابتدا پروسه کشیدن دندان را برایتان توضیح می دهیم. دندان پزشک بعد از بررسی های اولیه و توصیه به عکسبرداری از دندان ها، از وضعیت آنها مطلع می شود. و تا حد امکان سعی در نگه داشتن و ترمیم دندان های آسیب دیده دارد. ولی در مواردی که دندان پوسیدگی وسیعی دارد. و یا پوسیدگی و عفونت ریشه دندان را از بین برده است. و نیز در مواقعی که دندانی نهفته در زیر لثه وجود دارد و باعث فشار به ریشه دیگر دندان ها می شود. در این مواقع تشخیص دندان پزشک برای حفظ بقیه دندان ها کشیدن ان دندان آسیب دیده و یا مزاحم است.

ترس از کشیدن دندان عقل

کشیدن دندان جلو بالا چگونه انجام میشود؟

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

مراحل کشیدن دندانها

این مراحل بستگی به دندان مورد نظر دارد. که نیاز به جراحی دارد و یا اینکه با روش ساده قابل کشیدن است. کشیدن دندان به روش ساده شامل سه مرحله دارد:

1- تزریق بی حسی
2- دندان پزشک با حرکت ابزار روی دندان ، دندان را لق می کند.
3- با استفاده از ابزار مخصوص دندان را از لثه بیرون لثه می آورد.

زمانی که دندانی برای کشیدن به جراحی نیاز داشته باشد. کمی پیچیده تر است. زمانی که دندان نهفته باشد نیاز به جراحی می باشد. دندان پزشک برای این کار برشی کوچک روی لثه زده می شود. تا به دندان مورد نظر برسد. با رویت دندان به وسیله ابزار مخصوص دندان را از جای خود بیرون می آورد.

جراحی دندان عقل ✅ هزینه جراحی دندان عقل

آیا جراحی دندان درد دارد ؟ شاید آموزش کشیدن دندان برایتان جالب باشد…

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

تخفیف دندانپزشکی

تخفیف دندانپزشکی

کنترل درد در زمان کشیدن دندانها

کشیدن دندان روشی برای درمان دندان هایی است که راهی برای حفظ آنها وجود ندارد. این کار بی خطر است. برای به حداقل رساندن درد در هنگام کشیدن دندان ، تزریق بی حسی در ناحیه دندان مورد نظر انجام می شود. این تزریق باعث می شود تا درد را حس نکنید. و با آرامش بیشتری به این کار راضی شوید.
در برخی جراحی ها تزریق بی حسی به لثه کافی نیست بنابراین دندان پزشک از آرام بخش های وریدی استفاده می کند. در حالت شما به خواب مصنوعی می روید. و هیچگونه درد و یا حتی صدایی را نمی شنوید. در بسیاری از درمان ها که همراه با درد زیاد باشد از این روش استفاده می شود.

مطالعه مطالب مرتبط:

ترس از دندانپزشکی را چگونه کاهش دهیم ؟

کشیدن ریشه دندان پوسیده چگونه انجام میشود؟

پیشنهاد ویژه: تهیه انواع خمیر دندان سفید کننده از فروشگاه آسوکالا …

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام تعرفه کشیدن دندان با مهراز کارت رو میفرمایید

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید کشیدن دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید.

  • اسدی
  • فروردین ۲۲, ۱۴۰۲

  کدوم کلینیک مهراز خوبه؟

  1. با سلام تمامی مراکز درمانی مهراز کارت مجهز و به روز هستن و همچنین پزشکان متخصص حضور دارن.

 2. سلام از بیهوشی هم استفاده میکنید برای درمان؟

  1. با سلام در صورت نیاز بله انجام میشه.

 3. سلام برای کشیدن با بیهوشی هم انجام میدید؟

  1. با سلام با بی حسی موضعی انجام میشه براتون.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.