آموزش کشیدن دندان

آموزش کشیدن دندان

آموزش کشیدن دندان

کشیدن دندان های شیری برای همه ما اتفاق افتاده است. ولی آنکه کشیدن دندان ها در بزرگسالی هم می تواند توسط خود فرد انجام شود؟ دندان هایی که دارای ریشه های متعدد نیستند. و در اثر شکستگی و یا پوسیدگی زیاد لق شده اند. را می توان راحت تر از دهان خارج کرد و ان را کشید. البته توصیه ما به شما این است که حتی المقدور برای کشیدن دندان به دندان پزشک مراجعه نمایید.
زیرا دندان مورد نظر ممکن است در اثر عفونت زیاد دارای کیست چرکی باشد. که با کشیدن آن این عفونت به داخل دهان و حلق ریخته و خطرناک باشد. در این مطلب اموزش کشیدن دندان را برایتان بیان می کنیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

ریشه دندان در بزرگسالی

ریشه دندان ها در بزرگسالی به طور عمیق در فک فرو رفته است. و رگ های خونی و عصبی دور آن را احاطه کرده اند. زمانی که خودتان به قصد داشته باشید دندان را از جای خود خارج کنید. احتمال آنکه به دندان های دیگر به شدت آسیب وارد شود زیاد است. بگر دندانی دارید به لق شده و دارای پوسیدگی است که با کشیدن آن دندان های دیگر آسیب نمی بینند. و دسترسی به دندان پزشک برایتان مقدور نیست. می توانید با احتیاط آن را از دهان خارج کنید.

بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان

کشیدن دندان جلو بالا چگونه انجام میشود؟

آموزش کشیدن دندان

آموزش کشیدن دندان

کشیدن دندان شیری در خانه

در زمان کودکی لق شدن دندان ها و بازی با آنها به عنوان یک سرگرمی می باشد. برای کشیدن دندان های شیری نیازی نیست به دندان پزشک مراجعه نمایید. ولی اگر دندان شیری بیشتر از زمان خود یعنی بعد از 7 سالگی هنوز لق نشده و نیفتاده است. باید برا یکشیدن هر چه سریع تر آن اقدام کنید. زیرا دندان دائمی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. و ممکن است باعث پوسیدگی و عفونت دندان دائمی که زیر آن قرار دارد بشود.

هزینه کشیدن دندان با جراحی چگونه است؟

زمانی که کودک تان نمی تواند دندان شیری لق شده خود را بکشد. بهتر است که به او کمک کنید. برای این کار در ابتدا مقداری لیدوکایین خوراکی را روی لثه بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا دارو اثر کند و بی حس شود. اگر کودک تان ترس دارد. نیازی نیست به او خود بگویید که می خواهید دندانش را بکشید. می توانید با ترفندهایی که فقط این را به فرزند القا کند که یک معاینه ساده است. باعث شده تا راحت تر و بدون تقلای کودک خود این کار انجام دهید.

قیمت ترمیم دندان | هزینه ترمیم دندان

روش های کشیدن دندان شکسته در منزل چیست؟

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

بی حسی دندان

پس از بی حس شدن با نوک دو انگشت اشاره و شصت را به انتهای دندان لق شده یعنی محل رویش نزدیک ترین جا به لثه را بگیرید. و با دو تا سه حرکت به سمت داخل و خارج دهان ، اگر دندان پایین فک است ، به سمت بالا بکشید و یا اگر دندان بالایی است به سمت پایین بکشید. دقت کنید زمانی که می خواهید دندان را خارج کنید کمی ب آن باز کرده و ان را به عقب و جلو حرکت دهید. تا به خوبی لق شود.

*** دقت شود تا زمان خارج کردن دندان حتما به شکل عمودی دندان را خارج کنید. و به سمت داخل یا خارج دهان برای خارج دندان ، نکشید.***

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

دیگران مطالعه میکنند:

آیا کشیدن دندان بدون تاج نیاز به جراحی دارد؟

هزینه کشیدن دندان شکسته با کارت تخفیف دندانپزشکی چقدر است؟

آموزش عصب کشی دندان

کشیدن ریشه دندان پوسیده چگونه انجام میشود؟

آیا میدانید کشیدن ریشه دندان عفونی چقدر ضروری است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام دندان شیری رو باید حتما کشید؟ مشکلی به وجود میاره؟

  1. با سلام در صورتی که در زمان مناسبش خودش نیفته بله باید دندان شیری رو بکشید.

 2. هزینه کشیدن دندان چقدره؟

  1. با سلام با مهراز کارت کشیدن دندان با کاهش هزینه 50% خواهد بود.

  • sareh
  • آبان ۱۵, ۱۴۰۲

  بعد از کشیدن دندون شیری اشکال نداره روش مسواک بخوره؟

  1. سلام دوست عزیز یک روز بعد از کشیدن میشه اون ناحیه رو به ارومی مسواک زد

 3. ممنون بابت مطالب مفیدتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.