آموزش کشیدن دندان

آموزش کشیدن دندان

آموزش کشیدن دندان

کشیدن دندان های شیری برای همه ما اتفاق افتاده است. ولی آنکه کشیدن دندان ها در بزرگسالی هم می تواند توسط خود فرد انجام شود؟ دندان هایی که دارای ریشه های متعدد نیستند. و در اثر شکستگی و یا پوسیدگی زیاد لق شده اند. را می توان راحت تر از دهان خارج کرد و ان را کشید. البته توصیه ما به شما این است که حتی المقدور برای کشیدن دندان به دندان پزشک مراجعه نمایید.
زیرا دندان مورد نظر ممکن است در اثر عفونت زیاد دارای کیست چرکی باشد. که با کشیدن آن این عفونت به داخل دهان و حلق ریخته و خطرناک باشد. در این مطلب اموزش کشیدن دندان را برایتان بیان می کنیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

ریشه دندان ها در بزرگسالی به طور عمیق در فک فرو رفته است. و رگ های خونی و عصبی دور آن را احاطه کرده اند. زمانی که خودتان به قصد داشته باشید دندان را از جای خود خارج کنید. احتمال آنکه به دندان های دیگر به شدت آسیب وارد شود زیاد است. بگر دندانی دارید به لق شده و دارای پوسیدگی است که با کشیدن آن دندان های دیگر آسیب نمی بینند. و دسترسی به دندان پزشک برایتان مقدور نیست. می توانید با احتیاط آن را از دهان خارج کنید.

بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان

آموزش کشیدن دندان
آموزش کشیدن دندان

 

کشیدن دندان شیری در خانه

در زمان کودکی لق شدن دندان ها و بازی با آنها به عنوان یک سرگرمی می باشد. برای کشیدن دندان های شیری نیازی نیست به دندان پزشک مراجعه نمایید. ولی اگر دندان شیری بیشتر از زمان خود یعنی بعد از 7 سالگی هنوز لق نشده و نیفتاده است. باید برا یکشیدن هر چه سریع تر آن اقدام کنید. زیرا دندان دائمی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. و ممکن است باعث پوسیدگی و عفونت دندان دائمی که زیر آن قرار دارد بشود.

زمانی که کودک تان نمی تواند دندان شیری لق شده خود را بکشد. بهتر است که به او کمک کنید. برای این کار در ابتدا مقداری لیدوکایین خوراکی را روی لثه بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا دارو اثر کند و بی حس شود. اگر کودک تان ترس دارد. نیازی نیست به او خود بگویید که می خواهید دندانش را بکشید. می توانید با ترفندهایی که فقط این را به فرزند القا کند که یک معاینه ساده است. باعث شده تا راحت تر و بدون تقلای کودک خود این کار انجام دهید.

قیمت ترمیم دندان | هزینه ترمیم دندان

پس از بی حس شدن با نوک دو انگشت اشاره و شصت را به انتهای دندان لق شده یعنی محل رویش نزدیک ترین جا به لثه را بگیرید. و با دو تا سه حرکت به سمت داخل و خارج دهان ، اگر دندان پایین فک است ، به سمت بالا بکشید و یا اگر دندان بالایی است به سمت پایین بکشید. دقت کنید زمانی که می خواهید دندان را خارج کنید کمی ب آن باز کرده و ان را به عقب و جلو حرکت دهید. تا به خوبی لق شود.

*** دقت شود تا زمان خارج کردن دندان حتما به شکل عمودی دندان را خارج کنید. و به سمت داخل یا خارج دهان برای خارج دندان ، نکشید.***

آموزش عصب کشی دندان

۲ دیدگاه برای “آموزش کشیدن دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.