کشیدن دندان جلو بالا

کشیدن دندان جلو بالا

کشیدن دندان جلو بالا

دندان ها یکی از مهمترین اعضای بدن هستند. که در گوارش و نیز تنظیم سوخت و ساز بدن اثر گذار هستند. همچنین منظم بودن و سفیدی و درخشندگی دندان ها زیبایی چهره را دوچندان می کند.
امروزه با پیشرفت علم در دندان پزشکی، تمامی افرادی که دارای دندان های نا مرتب و یا دو رنگ هستند. می توانند از دندان هایی زیبا بهره مند شوند. جلو بودن فک یا جلو بودن دندان ها باعث به هم ریخته گی در چهره می شود. که این مورد نیز امروزه با پیشرفت علم دندان پزشکی با جراحی فک و دندان قابل درمان است. در این موارد برای اصلاح دندان های جلویی که به شکل به هم ریخته و یا بیشتر از تعداد مجاز روییده اند. با کشیدن دندان جلو در بالا و یا پایین درمان آغاز می شود.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کشیدن دندان جلو بالا
کشیدن دندان جلو بالا

دلایل کج شدن و رشد نامنظم دندان ها مسبب کشیدن دندان جلو بالا

ژنتیک

یکی از دلایل اصلی در رشدد نامنظم دندان ها ژن ها هستند. ژن هایی که از مادر و پدر به فرزندان منتقل شده و در همان ابتدای رشد دندان ها آنها را با فرم نامناسب رشد می دهند. برای درمان کردن و نظم دادن به این دندان ها اگر به شکل متعارف باشد. با ارتودنسی اصلاح می شود. ولی در بعضی مواقع بیرون زدگی دندان ها به خصو دندان های جلو بالا به حدی است که باید با عمل جراحی اصلاح شوند.

قیمت ارتودنسی چهار دندان جلو

خالی ماندن جای دندان

هنگامی را دندان یا دندان هایی را از دست می دهید. سعی کنید تا هر چه سریعتر آن را با پروتز دندان پر نمایید. دندان ها به دلیل فشار زیادی که تحمل می کنند. اگر جای خالی را در بین فک داشته باشند. به میزان کمی حرکت کرده و کج می شوند. همچنین اگر کودکان دندان های شیری خود را زودتر از زمانی که باید بیفتد از دست بدهند. این کجی در بین دندان های شیری اتفاق می افتد. همچنین باعث کج در آمدن دندان های اصلی نیز می شود.

ترمیم نادرست دندان ها مسبب ضرورت کشیدن دندان جلو بالا

بازسازی و اصلاح و ترمیم دندان ها مانند بریج و روکش دندانی، در مواقعی که درست انجام نشود. باعث کج شدن دیگر دندان ها می شود. همچنین ممکن است باعث ساییدگی در دندان ها شود. که در نتیجه باعث پوسیدگی و خراب شدن دندان شده اند.

مکیدن انگشت در سن بالای دو سال

عادت هایی غلطی مانند مکیدن انگشت که شاید برای خیلی از افراد باعث آرامش کودک باشد. اگر بیشتر از دوسال ائامه پیدا کند باعث کج شدن دندان های کودک می شود. این کج شدن دندان ها به علت تغییر حرکت لثه به طرفین می باشد. که درمان این مورد یا با ارتودنسی های طولانی مدت و یا با کشیدن دندان جلو بالا درمان می شود. بنابراین حتما حتما اگر کودکی دارید که به مکیدن انگشت عادت دارد. با ترفتدهایی مناسب این عادت را از او برطرف نمایید. تا در آینده دندان هایی مرتب داشته باشد.

ترمیم دندان پوسیده جلو

بیماری های فک و نیاز به کشیدن دندان جلو بالا

هر مشکلی که در لثه ها به وجود آید. مانند التهاب و عفونت در لثه می تواند باعث شل شدن دندان در لثه و حرکت آن و در نتیجه کج شدن دندان ها و نامنظم شدن دندان ها و نا زیبایی در دندان های شما بشود. کج شدن دندان در اثر بیماری های لثه از مواردی است که در صورت عدم رسیدگی به موقع باعث کشیدن دندان می شود. اگر این عفونت در دندان های جلووی باشد نیز باعث کشیدن دندان جلو می شود. که در زیبایی چهره اثر منفی دارد. بنابراین برای نگه داشتن دندان های خود رعایت بهداشت دهان و دندان و رسیدگی به موقع از بهترین روش ها می باشد.

عصب کشی دندان جلو

بالا رفتن سن

با بالا رفتن سن افراد به دلیل رسیدگی نکردن به دندان ها و جایگزین نکردن دندان هایی که از دست رفته اند. باعث شده تا دندان ها کج شوند. همچنین پوکی استخوان نیز باعث پوسیدگی دندان ها و کج شدن دندان ها می شود. این نوع دندان ها به دلیل بالا بودن سن قابل درمان با ارتودنسی نمی باشند. بنابراین باید دندان های کج کشیده شوند و با پروتز های دندانی جای خالی آنها پر شود.

کج شدن دندانها | علت کج شدن دندانها

۲ دیدگاه برای “کشیدن دندان جلو بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.