آموزش عصب کشی دندان

آموزش عصب کشی دندان

آموزش عصب کشی دندان

عصب کشی دندان درمانی است برای برطرف کردن پوسیدگی ها و عفونت هایی که به ریشه دندان رسیده است. عصب کشی دندان زمانی انجام می شود که عفونت و یا پوسیدگی به بخش داخلی یعنی پالپ دندان رسیده باشد. در این صورت درد شدیدی را احساس می کنید. که باید برای درمان به دندان پزشک مراجعه نمایید. عفونت ریشه دندان در مواردی به وجود می آید که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

1- پوسیدگی گسترده دندان
2- تخریب پر کردگی دندان و نفوذ باکتری ها به درون ریشه
3- آسیب دیدن دندان در اثر ضربه

درد دندان در اثر آسیب ریشه بسیار طاقت فرسا می باشد. این درد برای اولین بار به یک باره و ناگهانی به سراغ شما می آید. در بعضی مواقع مراجعه فوری به دندان پزشک امکان پذیر نمی باشد. در این صورت باید با روش هایی درد دندان را تسکین دهید. در این مطلب راه ها و آموزش هایی برای عصب کشی دندان در منزل را توضیح می دهیم. تا در اینده نزدیک برای عصب کشی کامل به دندان پزشک مراجعه نمایید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

آموزش عصب کشی دندان
آموزش عصب کشی دندان

شستشوی دهان با آب نمک یکی از روش های آموزش عصب کشی دندان

محلول آب نمک یکی از راحت ترین راه ها برای تسکین درد دندان می باشد. نمک ماده ای ضد عفونی کننده است. که به خارج شدن ذرات مواد غذایی را نیز کمک می کند. برای درست کردن این محلول نصف قاشق غذاخوری نمک را در یک استکان آب گرم حل نمایید. این محلول را روزانه 3 بار استفاده کنید.

عصب کشی دندان در خانه

محلول پروکسید هیدروژن جهت کاهش درد دندان

پروکسید هیدروژن برای از بین بردن درد و التهاب دندان بسیار کارساز است. برای استفاده از این محلول که از داروخانه تهیه می کنید. باید هیدروژن 3 درصد را با مقداری آب به همان میزان ترکیب کنید. این محلول را نیز مانند دهانشویه روزی یک بار استفاده نمایید.

تاثیر سفید کننده ها بر کلاژن دندان چیست؟

کمپرس سرد دندان

برای درمان موقت درد دندان می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. با این روش رگ های خونی حرکت کمتری پیدا می کنند. بنابراین درد کاهش می یابد. برای کمپرس سرد از چند تکه یخ که داخل یک دستمال یا حوله پیچیده اید استفاده نمایید. حدود 15 دقیقه و روزی تا 4 بار می توانید از این کمپرس روی محل درد دندان قرار دهید.

آموزش سلامت دهان و دندان

استفاده از سیر برای کاهش درد دندان

از قدیم برای درمان بیماری ها از سیر استفاده می شده است. از خواص سیر می توان به آنتی باکتریال بودن ان اشاره کرد. این خاصیت برای دندان های پوسیده بسیار کارآمد است. روش استفاده از آن برای درمان درد دندان به این صورت است که یک حبه سیر را له کنید و روی دندان پوسیده قرا دهید. البته بهتر است کمی نمک نیز به ان اضافه کنید. به مدت 2 تا 3 دقیقه روی دندان تان نگه دارید و سپس با محلول آب و نمک دهانتان را بشویید. سیر را به مدت طولانی روی دندان و لثه نگه ندارید. به علت خواص اسیدی آن باعث سوزش و خورده شدن لثه می شود.

درمان عفونت دندان با سیر | درمان دندان درد با سیر

گیاه نعناع برای کاهش درد دندان

برای استفاده از نعناع برای تسکین درد دندان می توانید برگ های نعناع را کمی کوبیده تا به شکل خمیر دربیاید. سپس ان را روی دندان مورد نظر قرار دهید. همچنین می توانید از چای کیسه ای نعناع نیز استفاده کنید.

گیاه میخک برای عصب کشی دندان

میخک یکی از گیاه هایی است که برای درمان و تسکین درد از قدیم الایم مورد استفاده بوده است. روغن میخک خاصیت بی حس کنندگی دارد. همچنین التهاب را کاهش می دهد. برای استفاده از این گیاه می توانید مقداری روغن میخک را روی گوش پاک کن و یا تکه ای پنبه قرار دهید و روی دندانی که درد می کند قرار دهید. و یا از روغن میخک به عنوان دهانشویه استفاده کنید. برای استفاده از روغن میخک به عنوان دهانشویه باید 5 قطره روغن میخک را داخل یک استکان کوچک بریزید و آنرا مانند دهانشویه داخل دهانتان بچرخانید.

رفع پوسیدگی دندان‌ها با نمک

۲ دیدگاه برای “آموزش عصب کشی دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.