علائم عصب کشی ناموفق

علائم عصب کشی ناموفق

علائم عصب کشی ناموفق

زمانی که پوسیدگی دندان عمیق شود. به ریشه و اعصاب دندان آسیب می رساند. عفونت و التهاب در دندان بعد از این نوع پوسیدگی ها زیاد شده و باعث درد شدید در ناحیه آسیب دیده می شود. حتی در مواردی این آسیب به دندان های کناری نیز آسیب و عفونت وارد کرده است.
هنگامی که عفونت به ریشه دندان برسد. باید دندان عصب کشی شود. علائم برای تشخیص اینکه عفونت و پوسیدگی به ریشه آسیب می زند. درد شدید می باشد. برای درمان باید به دندان پزشک متخصص مراجعه شود. تا عصب کشی دندان به صورت صحیح و کامل انجام شود. در این مطلب به بیان علائم عصب کشی ناموفق و راه حل درمان آن می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

عصب کشی ناموفق

هنگامی که با عصب کشی توسط پزشک به درستی انجام نشده یعنی عفونت کامل برداشته نشود. دندان دوباره عفونت می کند. در این صورت می گوییم عصب کشی ناموفق بوده است. این عفونت ممکن است بعد یک هفته تا چند سال اتفاق بیفتد. تا کانال ریشه ناموفق خود را نمایش دهد. نشانه های برگشت عفونت بعد از عصب کشی می تواند درد، آبسه، بوی بد دهان، تغییر رنگ دندان باشد. که با مراجعه به دندان پزشک حرفه ای و عکسبرداری از دندان درمان آن را می توانید انجام دهید.

درمان بعد از عصب کشی ناموفق

1- درمان مجدد ریشه
اولین روش و اقدام بعد از عصب کشی ناموفق، درمان مجدد ریشه است. در این روش پر کننده برداشته می شود. و کانال ریشه ضد عفونی شده و مجدد پر می شود.

2- آپیکوکتومی
زمانی که مانع و انسدادی در کنار دندان دسترسی به ریشه را محدود کند. از روش آپیکوکتومی استفاده می شود. در این روش دندان پزشک یک فلپ ریز در لثه به وجود می آورد. تا بتواند به ریشه دسترسی داشته باشد. پس از آن عفونت و آلودگی ها برداشته و مجدد پر می کند.

3- کشیدن دندان
زمانی از این روش استفاده می شود که عفونت زیاد باشد. در این صورت چاره ای به جز خارج دندان نمی باشد.

هزینه عصب کشی دندان با بیمه

 

علائم عصب کشی ناموفق

علائم عصب کشی ناموفق

 

علائم عصب کشی ناموفق

1- کانال های فرعی یا اضافی

در بعضی از دندان ها مجرای ریشه دندان انشعاب می یابد و علاوه بر ریشه های اصلی ریشه و کانال فرعی و اضافی به وجود می آید. تشخیص این انشعاب ها مشکل است. به همین دلیل امکان اینکه یک انشعاب در هنگام درمان دیده نشود زیاد است. و در این صورت عصب کشی ناموفق اتفاق می افتد.

بهترین متخصص عصب کشی در تهران

2- ترک خوردگی دندان

زمانی که دندان ترک داشته باشد. باکتری ها در این قسمت ها جمع می شوند. در بعضی مواقع تشخیص این ترک ها ممکن نیست. ولی زمانی که این ترک ها دیده می شوند. دندان پزشک آنها را ترمیم کرده و سپس به درمان ریشه می پردازد.

عوارض عصب کشی دندان

3- باز شدگی محل درمان

بعد از تمام شدن درمان ریشه پانسمانی که انجام شده است. ممکن است با گذشت زمان از بین برود. در صورت آسیب دیدگی این قسمت باکتری ها دوباره به دندان نفوذ کرده و باعث عفونت مجدد شود.

4- ترمیم نادرست

زمانی که ترمیم و درمان ریشه نادرست انجام شده و ترمیم دائمی انجام شود. بسته شدن این محیط باعث انتشار عفونت می شود. که با درد و تورم و بوی بد دهان مشخص می شود. برای درمان این مشکل باید دوباره تاج دندان شکافته شده و عفونت های تشکیل شده در ریشه دندان برداشته شده و مجددا پانسمان شود.

روکش دندان عصب کشی شده

نشانه های شکستن کانال ریشه

1- حساسیت دندان در زمان جویدن و یا گاز گرفتن
2- جوش خوردن ریشه دندان به فک
3- تغییر یافتن رنگ دندان
4- حساسیت لثه در اطراف دندانی که درمان ریشه برای آن انجام شده است.
5- در در قسمت دندان ترمیم شده
6- وجود آبسه روی لثه دندان مورد نظر
7- متورم شدن گردن و یا صورت

البته این را در نظر داشته باشید که بعد از درمان ریشه احساس درد در نواحی درمان طبیعی است. اگر درد بعد از یک یا دو هفته ادامه داشت حتما به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

تخفیف عصب کشی✅ عصب کشی با تخفیف

چند درصد از عصب کشی ها ناموفق است؟

طبق آماری که از مطب ها و دندان پزشکی ها به دست آمده حدود 80 تا 98 درصد عصب کشی ها موفقیت امیز بوده است. بیشتر بیماران نسبت به کانال ریشه خود مشکلی ندارند. احتمال دارد کانال های ریشه به جهت خطای دندان پزشک دچار ناهنجاری باشند و از کار بیفتند. دندان پزشک با به تاخیر انداختن تاج دندان باعث این می شود که یکی از کانال های ریشه از دست برود. از دیگر صدماتی که از عصب کشی ناموفق حاصل می شود. صدمه های تروماتیک دندان و انسداد و یا آلودگی بزاق می باشد.

* آسیب به دندان و ریشه با ضربه

شکستن و ترک خوردن دندان در اثر ضربه باعث عفونت ریشه می شود.

* ساختار و ژنتیک کانال ریشه

همان طور که در بالا بیان شد. ریشه های فرعی در هنگام درمان ریشه ممکن است از دید دندان پزشک مخفی بماند. این ریشه ها و کانال های فرعی احتمال دارد تعدادشان از پیش بینی های دندان پزشک بیش تر باشد. اگر دندان پزشک ییک از این کانال ها یا ریشه های فرعی را نبیند و آنرا از عفونت پاک نکند. احتمال آنکه بعد از درمان ریشه، عفونت دوباره گسترش پیدا کند زیاد می باشد.

* انسداد

در هنگام تمیز کردن کانال های ریشه توسط دندان پزشک ممکن است چیزی مانع از تمیز کردن کامل کانال ها شود. مانند مواد پرکننده دندان و یا سیلانت هایی که به شکل صحیح به کار برده نشده اند.

* آلوده بودن بزاق

بزاق دهان باکتری های دهان را در سراسر دهان منتشر می کند. این باکتری ها برای دهان مفید هستند. البته برای زمانی محدود. بنابراین با آب خوردن در هر ساعت و مسواک زدن بعد از صرف خوراکی ها و مواد قندی می توان باکتری های مضر را از بین برد. ولی در زمان تمیز کردن کانال ریشه نباید بزاق به آن قسمت برسد. زیرا بزاق می تواند هر نوع باکتری را در خود داشته باشد.

* تاخیر در گداشتن تاج دندان

ممکن است بعد از درمان ریشه، قرار دادن تاج دندان را به هر دلیل به تاخیر بیفتد. این تاخیر می تواند ایجاد عفونت کند. همچنین اگر تاج بعد از قرار گیری در جای خود لق شود و یا شکسته و ترک خورده شود. امکان عفونت را بالا می برد.

مسئولیت دندان پزشک در عصب کشی ناموفق

دندات پزشک در عصب کشی ناموفق مسئول است. اگر دندان پزشک استاندارد های لازم را در عصب کشی دندان انجام ندهد. امکان عفونت و درد زیاد می شود. که در نتیجه باید مراحل عصب کشی دوباره انجام شود. این دوباره انجام دادن درمان علاوه بر هزینه درد و زمان زیادی را از شما می گیرد. بنابریان برای انجام عصب کشی دندان های خود به دندان پزشک حاذق مراجعه نمایید.

هزینه عصب کشی دندان شماره 7

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. من مهراز کارت دارم به تازگی عصب کشی انجام دادم خیلی خوب بود راضی ام

    1. با سلام ممنون از انتخابتون. خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.