عمر دندان عصب کشی شده

عمر دندان عصب کشی شده

عمر دندان عصب کشی شده

عصب کشی دندان از مهم‌ترین درمان‌های ارائه شده در دندانپزشکی‌ها می‌باشد. چون بیشتر دندان درد‌های وحشتناکی که ما تجربه کرده‌ایم با عصب کشی بهبود پیدا کرده‌اند. میزان ماندگاری، کارکرد و طول عمر دندان عصب کشی شده از سوالات مهمی است که قصد داریم در این مقاله به آن پاسخ دهیم. پس تا انتهای مطالب ما را همراهی نمایید‌‌.

انواع روکش دندان عصب کشی شده با کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت

عصب کشی

عصب کشی دندان یک روش درمانی است. که عصب و بافت‌های مربوط به آن از دندان حذف می شوند. از این روش برای درمان عفونت و التهاب درون دندان استفاده می‌شود. در عمل عصب کشی پس از ایجاد یک سوراخ در دندان، با استفاده از ابزارهایی مانند فایل و دریل، عصب دندان و بافت‌های مربوط به آن از دندان حذف می‌شوند. سپس محفظه دندان با مواد مخصوص پر شده و عفونت کنترل می‌گردد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

عمر دندان روت کانال شده

عمر دندانی که عصب آن کشیده شده به عوامل مختلفی مثل سن، علت عصب کشی و نوع مواد پرکننده دندان بستگی دارد. در برخی موارد، دندان عصب کشی شده ممکن است برای تمام عمر فرد باقی بماند. در حالی که در موارد دیگر، ممکن است بعد از چند سال نیاز به ترمیم دوباره داشته باشد. عوامل دیگری که ممکن است بر طول عمر دندان با عصب کشی شده تاثیرگذار باشند عبارتند از:

 1. فشار و تحمل دندان: اگر فشار بر دندان زیاد باشد. ممکن است دندان عصب کشی شده شکسته شود و نیاز به ترمیم و درمان دوباره داشته باشد.
 2. مراقبت و بهداشت دهان: اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید. دندان دچار عفونت و عارضه‌های جدی می‌شود که عمر آن را کاهش می‌دهد‌.
 3. نوع غذاهای مصرفی: مصرف غذاهای شیرین و انواع نوشیدنی‌های گازدار ممکن است موجب تخریب و پوسیدگی دندان‌های عصب کشی شده شود‌.
 4. نوع دندان: دندان‌های جلویی به دلیل عصب کوچک‌تر عمر بیشتری داشته و دندان‌های عقبی به دلیل عصب بزرگ‌تر عمر کوتاه‌تری دارند.
 5. عمق عصب: اگر عمق عصب بیشتر باشد. احتمال دارد دندان عصب کشی شده زودتر ترک بخورد.
 6. شدت آسیب: هرچه شدت آسیب اولیه بیشتر باشد. عمر دندان عصب کشی شده نیز کمتر می‌شود.
 7. رفتارهای خاص: استفاده از دهانشویه‌های حاوی الکل، مصرف قند و شیرینی و استفاده از دخانیات ممکن است منجر به کاهش عمر دندان عصب کشی شده شود.
 8. مراجعه به دندانپزشک به صورت دوره ای: مراجعه دوره‌ای به دندانپزشک می‌تواند به افزایش عمر دندان عصب کشی شده شما کمک کند.

عصب کشی دندان توسط متخصص با بهترین قیمت با مهراز کارت

بررسی علائم عصب کشی ناموفقآموزش عصب کشی دندان مناسب چه کسانی است؟

"<yoastmark

عمر دندانی که عصب آن کشیده و روکش شده

عمر دندان پس از کشیدن عصب و روکش کردن آن، بستگی به عوامل مختلفی دارد. مثل وضعیت عمومی دندان قبل از عمل، نوع روکش استفاده شده، نوع مواد استفاده شده در روکش، جنس مواد پرکننده، بهداشت دهان و دندان، نحوه مراقبت پس از عمل و…. اما به طور عمومی دندانی که روکش می‌شود. عمر طولانی‌تری نسبت به دندانی که عصب آن کشیده شده ولی روکش نمی‌شود دارد‌.

معرفی داروی کشتن عصب دندان

پوسیدگی این دندان

پوسیدگی دندان بعد از عصب کشی اگرچه نادر، اما ممکن است رخ دهد. در این حالت بیمار باید سریعا به دندانپزشک خود مراجعه کند. زیرا پوسیدگی می‌تواند با ایجاد عفونت در دندان و بافت‌های اطراف آن باعث درد و تورم شود.

برای درمان پوسیدگی دندانپزشک باید بررسی کاملی از دندان و بافت‌های اطراف آن انجام دهد. و در صورت لزوم، با پر کردن دندان، عصب کشی و درمان کانال ریشه درمان را شروع کند‌. در هر صورت بهترین راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان پس از عصب کشی، رعایت بهداشت دهان و دندان، مراقبت و نظافت مناسب و مراجعات دوره‌ای به دندانپزشک است.

روش نوین عصب کشی دندان با لیزر

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

آیا عصب کشی عمر دندان را کم می‌کند؟

عمر دندانی که روت کانال شده به خودی خود کمتر از سایر دندان‌ها نیست. اما نگهداری نادرست شما می‌تواند ماندگاری و کارکرد آن را کاهش دهد‌. اگر به هر دلیلی این دندان‌ها از بین رفتند نیاز به نگرانی نیست. با ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان، می‌توان به خوبی دندان‌های از دست رفته را جایگزین کرد. ایمپلنت دندان یک روش جایگزینی دندان است. که با قرار دادن یک پیچ و مته در استخوان فک، دندان مصنوعی را به جای دندان اصلی قرار می‌دهد. کاشت دندان نیز یک روش دیگر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. که با استفاده از یک پیوند استخوان، دندان مصنوعی را در محل دندان قبلی قرار می‌دهد. هر دو روش ایمپلنت و کاشت دندان، روش‌های موثری برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته هستند.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

سخن پایانی

در نتیجه، مطالعه‌ی عمر دندان‌هایی که عصب آنها کشیده شده نشان داد که با انجام عمل اندودنتیکس، دندان به مدت طولانی عمر می‌کند. هر چند که عمر دندان به عوامل مختلفی نظیر نوع دندان، مهارت پزشک، وراثت، میزان پوسیدگی قبلی و نوع مواد استفاده شده در کشیدن عصب و پر کردن دندان بستگی دارد، اما با رعایت دقیق دستورالعمل‌های پس از عمل، احتمال ایجاد مشکل در دندان به حداقل ممکن می‌رسد. به علاوه نگهداری بهتر از دندان بعد از عمل عصب کشی می‌تواند عمر آن را بیشتر کند. به طور کلی درمان عصب کشی می‌تواند یک راه حل ایده‌آل برای حفظ دندان‌هایی با پوسیدگی و عفونت شدید عصب باشد.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره عصب کشی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام تعرفه عصب کشی با مهراز کارت رو میفرمایید ؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 2. من با مهراز عصب کشی انجام دادم و راضی هستم

  1. ممنون از انتخاب شما

 3. عالی بود

 4. ابسه دندان دلیلش چیه؟

  1. سلام وقت بخیر میتونه دلایل مختلفی داشته باشه باید توسط دکتر ویزیت بشید

 5. برای بیمه هرماه چقدر گرفته میشه؟

  1. سلام وقت بخیر ماهانه هزینه ای دریافت نمیشه

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.