عصب کشی دندان با لیزر

عصب کشی دندان با لیزر

عصب کشی دندان با لیزر

عصب‌کشی یکی از رایج‌ترین اقدامات درمانی در دندانپزشکی است که هدف آن حذف عفونت و التهاب از بافت‌های اطراف ریشه دندان و ناحیه پالپ می‌باشد. روش‌های متعددی برای عصب‌کشی وجود دارد که یکی از نوین‌ترین آن‌ها عصب‌کشی دندان با لیزر است. لیزر با ایجاد حرارت موضعی، بافت‌های عفونی و التهابی اطراف ریشه دندان را ازبین می‌برد و موجب ضدعفونی و درمان دندان می‌گردد. در این مقاله به بررسی کاربرد لیزر در عصب کشی دندان و مزایای آن نسبت به روش‌های سنتی می‌پردازیم.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان

علائم به عصب رسیدن دندان

دندان زنده دارای عصب است که اگر به هر دلیلی به این عصب آسیب برسد، علائمی بروز می‌کند. از جمله این علائم می‌توان به وجود حفره سیاه رنگ، بوی بد دهان، ترشح چرک، خون‌ریزی، ورم لثه‌ها، گوش‌درد، تهوع و تب، و تغییر رنگ مینای خارجی دندان اشاره کرد. ظهور این علائم نشانه‌ای از آسیب به عصب دندان است و نیاز به مراجعه به دندانپزشک و درمان فوری دارد.

داروی گیاهی برای کشتن عصب دندان چیست؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

عصب کشی ارزان با بیمه دندانپزشکی مهراز

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

عصب کشی دندان با لیزر

دستگاه لیزر قادر است انرژی نوری متمرکزی تولید کند، این انرژی با ویژگی‌های خاص خود با بافت‌های بیولوژیک تعامل می‌کند. لیزر می‌تواند برای باز کردن سطح دندان و دسترسی به کانال ریشه مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه بافت آسیب دیده را از بین برده و بعد تمیز و ضدعفونی می‌‌نماید. سپس کانال ریشه را شکل می‌دهد و پر می‌کند. از دیگر کاربردهای لیزر در درمان عصب‌کشی می‌توان به پاکسازی پالپ دندان، شکل‌دهی به دیواره‌های کانال ریشه، نرم کردن سطح کانال برای قرارگیری مادهٔ پرکننده و شکل‌دهی به سیلنت اشاره کرد.

عصب کشی دندان ارزان با کارت پزشکی مهراز چقدر کاهش هزینه دارد؟

مزایای عصب کشی دندان با لیزر

مزایای استفاده از لیزر در عصب کشی دندان عبارتند از:

 • درد و ناراحتی کمتر برای بیمار
 • تخریب بافتی کمتر در اطراف محل
 • بهبود سریعتر التهاب و عفونت
 • کاهش خونریزی حین عمل
 • کوتاه شدن زمان انجام عصب‌کشی
 • کاهش احتمال عفونت‌های بعد از عمل
 • بهبود سریع‌تر فرایند ترمیم
 • افزایش سرعت روند درمان

بنابراین می‌توان گفت لیزر یک روش مطمئن، سریع و کم‌خطر برای عصب‌کشی دندان است.

آشنایی با عوارض عصب کشی نکردن دندان

عصب کشی دندان با لیزر

عصب کشی دندان با لیزر

عوارض عصب کشی دندان با لیزر

هرچند استفاده از لیزر در عصب کشی دندان مزایای زیادی دارد، اما ممکن است برخی عوارض نیز به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می‌توان به درد و حساسیت ‌موقت پس از عمل، التهاب و ورم لثه، سوزش زبان، خشکی دهان، تحریک بافت‌های اطراف، آسیب به عصب دندان و ایجاد حفره‌های اضافی در دندان اشاره کرد. البته این عوارض بسیار نادر هستند و در صورت رعایت نکات ایمنی و انجام عمل توسط دندانپزشک ماهر، احتمال بروز آن‌ها کاهش می‌یابد.

عصب کشی دندان نیش چگونه انجام میشود؟

هزینه عصب کشی دندان با لیزر

هزینه عصب‌‌کشی دندان با لیزر به محل دندان در دهان، انحنای ریشه دندان، تعداد عصب‌های درگیر، تعداد جلسات درمان و میزان گسترش عفونت بستگی دارد و متفاوت است. برای تعیین هزینه دقیق، باید دندانپزشک دندان‌ها را معاینه کند.

روش های مقابله با ترس از عصب کشی دندان

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

نحوه عصب‌‌کشی دندان به کمک فناوری لیزر

در روش مدرن عصب‌‌‌‌کشی دندان، از فناوری لیزر برای دسترسی و ضدعفونی کردن حفره پالپ استفاده می‌شود. در این روش، مته لیزری ویژه‌ای جایگزین مته معمولی شده و امکان دسترسی دقیق‌تر و آسان‌تر به حفره پالپ را فراهم می‌کند.

پس از برداشتن پالپ آسیب‌دیده، لیزر برای ضدعفونی کردن کانال‌های داخل دندان به کار می‌رود. سپس حفره با ماده‌ای خنثی پر شده و دندان مسدود می‌شود. استفاده از روکش محافظ برای جلوگیری از شکستگی دندان عصب‌کشی شده ضروری است. این روکش باعث بازگشت ظاهر طبیعی دندان نیز می‌شود.

عصب کشی دندان جلو پیش از ارتودنسی با لیزر

گاهی اوقات پیش از انجام درمان ارتودنسی، پزشک تشخیص می‌دهد که دندان‌های نامرتب شما علاوه بر ارتودنسی به عصب کشی نیز نیاز دارند. از آنجایی که براکت‌ها به دندان‌ها فشار وارد می‌کنند ما توصیه می‌کنیم که برای عصب‌کشی از لیزر به عنوان یک درمان با عوارض کمتر، خون‌ریزی کمتر و فرایند درمان کوتاه‌تر کمک بگیرید.

آیا میدانید عوارض عصب کشی دندان جلو چیست؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

مدت زمان ارتودنسی دو دندان جلو

مدت زمان لازم برای ارتودنسی دو دندان جلو بستگی به شدت نامنظمی دندان‌ها دارد. به طور کلی، ارتودنسی دو دندان جلو کمی نامرتب معمولاً بین ۶ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد. در موارد خفیف‌تر که نیاز به تغییرات جزئی دارد، ممکن است ۴ تا ۶ ماه کافی باشد. اما اگر نامنظمی دندان‌ها شدید باشد و نیاز به تغییرات اساسی داشته باشد، ممکن است تا ۱۸ ماه یا بیشتر هم طول بکشد. عواملی مانند سن بیمار، ساختار استخوان‌های فک و صورت، همکاری بیمار  در استفاده از برکت‌ها و مراجعه منظم، وضعیت بهداشت دهان و دندان و نوع دستگاه مورد استفاده نیز در مدت زمان ارتودنسی موثر هستند.

آیا پر کردن دندان بدون عصب کشی امکان پذیر است؟

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ارائه شده، می توان نتیجه گرفت که استفاده از لیزر در عصب کشی دندان نسبت به روش های سنتی دارای مزایای متعددی از جمله درد و آسیب کمتر به بافت های اطراف می‌باشد. همچنین لیزر با ایجاد حرارت موضعی منجر به ضدعفونی و درمان سریع‌تر دندان می‌‌گردد. بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورت امکان، از لیزر به عنوان یک روش نوین و موثر در عصب کشی دندان استفاده شود. البته انجام مطالعات بیشتر برای بررسی دقیق‌تر کارایی این روش و مقایسه آن با سایر روش‌ها ضروری است.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره عصب کشی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام عصب کشی دندان با مهراز کارت چقدر هزینه داره؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 2. سلام چجوری میشه مهراز کارت رو تهیه کرد؟

  1. سلام میتونید از طریق "لینک ثبت نام" اقدام کنید

 3. ممنون بابت مطلب مفیدتون

  1. سلام ممنون از نظر شما

 4. شما با بیهوشی ام خدمات انجام میدین؟

  1. سلام خیر

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.