جراحی دندان پوسیده

جراحی دندان پوسیده

جراحی دندان پوسیده

جراحی دندان پوسیده دارای اهمیت زیادی است. اگر که در دهان خود دندان پوسیده ای داشته باشید. احتمال آنکه عفونت به وجود آمده توسط آن دندان به دیگر اعضای دستگاه گوارش آسیب وارد کند بسیار زیاد است. اگر در اولین فرصت بعد از آنکه پوسیدگی دندان خود را احساس کردید به دندان پزشک مراجعه کنید. دندان پزشک دندان پوسیده را ترمیم می کند و اگر پوسیدگی عمیق شده باشد و به پالپ دندان برسد با عصب کشی درمان و ترمیم می کند.

ولی اگر درمان را به مدت طولانی تر به تعویق بیاندازید. احتمال آنکه دندان خود را از دست بدهید زیاد است. و نیاز به کشیدن دندان می شود. اگر ریشه و تاج دندان در اثر گسترش پوسیدگی از بین برود. تنها راه درمان برای این دندان کشیدن آن است. برای اطمینان از این موضوع عکسبرداری از دندان میزان پوسیدگی را مشخص می کند. همچنین آنکه برای کشیدن دندان نیاز به جراحی می باشد و یا با کشیدن ساده می توان آن را از جای خود خارج کرد در عکس opg توسط دندان پزشک تشخیص داده می شود.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

خطرات دندان پوسیده برای سلامتی

از آنجایی که کشیدن دندان برای همه ترسناک است بعضی از بیماران حاضر نیستند ریشه پوسیده دندان را از دهانشان خارج نماید. اما این قضیه به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که دندان پوسیده برای سلامتی انسان مضر است.

 • عفونت ایجاد شده در دندان پوسیده وارد جریان خون شده و بر سلامتی قلب تاثیر سوء خواهد گذاشت.
 • دندان پوسیده بر سلامت دستگاه گوارش تاثیر می گذارد.
 • باکتری های ایجاد شده در دندان پوسیده وارد ریه شده و ممکن است بر تنفس فرد تاثیر بگذارد.
 • دندان پوسیده باعث خواهد شد که دهان بوی نا مطلوبی بدهد.
 • دندان پوسیده اجازه نخواهد داد غذای به درستی جویده شود و بعد از مدتی ممکن است مشکلات معده به سراغتان بیاید.
 • دندان پوسیده زیبایی نخواهد داشت و چهره را تحت تاثیر می گذارد.

عصب کشی دندان چقدر طول میکشد ؟

نحوه جراحی دندان آسیب دیده

بعد از عکسبرداری و مشخص شدن وضعیت دندان پوسیده پزشک بسته به سن بیمار، وزن او و بیماری هایی که به آنها مبتلا است داروی بی حسی را تزریق می نماید. بعد از بی حس شدن دندان لثه برش داده می شود و دسترسی به دندان افزایش می یابد. پزشک به کمک ابزارآلات مخصوص دندان و ریشه آن را از لثه خارج می کند. بعد از خارج شدن دندان نوبت به بخیه زدن دندان می رسد. بعد از بخیه زدن پزشک با قرار دادن پانسمان روی دندان کشیده شده خونریزی آن را کنترل می کند.

خراب شدن دندان پر شده

عصب کشی دندان جلو با مهراز کارت چقدر کاهش هزینه به همراه دارد؟

جراحی دندان پوسیده

جراحی دندان پوسیده

مراقبت های قبل و بعد از جراحی

قبل از اینکه جراحی دندان پوسیده را انجام دهید باید پرونده پزشکی خود را به پزشک ارائه دهید. در صورتی که بیماری قلبی و دیابت داشته باشید این مرحله ضروریت بیشتری پیدا می کند. به هیچ عنوان روز قبل از جراحی دندان از مشروبات الکلی استفاده نکنید. این کار باعث خواهد شد که احتمال خونریزی افزایش یابد.

بعد از انجام جراحی دندان پوسیده بهتر است تا زمانی که خونریزی قطع نشده است پانسمان را از روی دندان برندارید. بعد از قطع شدن خونریزی دهان خود را با آب سرد بشویید و مسکن خود را قبل از از بین رفتن بی حسی مصرف کنید. مصرف آنتی بیوتیک را نیز نباید فراموش کنید و دقیقا در ساعت تعیین شده مصرف کنید تا امکان ایجاد عفونت را کاهش دهید. از دهانشوییه تجویز شده برای تمیز کردن دهان استفاده کنید و در صورت نداشتن آن از آب و نمک استفاده کنید. 24 ساعت بعد از جراحی بهتر است که غذاهای نیاز به جویدن مصرف نکنید تا به بخیه ها فشار وارد نشود.

ترمیم دندان پوسیده جلو

آشنایی با عوارض جراحی دندان … عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

کشیدن دندان در مقابل جراحی دندان

کشیدن دندان معمولی

هنگامی که دندانی در بالای خط لثه قابل مشاهده است و دندانپزشک شما می تواند به راحتی آن را با فورسپس خارج کند، تنها چیزی که نیاز دارید کشیدن ساده است.

با این حال، اگر دندانپزشک شما نیاز به برداشتن بافت لثه یا استخوان برای کشیدن دندان شما داشته باشد، احتمالاً به کشیدن و جراحی دندان نیاز خواهید داشت. هر چند جای نگرانی نیست. با تکنولوژی و پیشرفت های دندانپزشکی امروزی، راحتی و ایمنی شما پشتیبانی خواهد شد. شما نیاز به بخیه دارید و احتمالاً برای شما داروهای مسکن تجویز می شود تا بتوانید به سرعت و با کمترین ناراحتی بهبود پیدا کنید.

آیا عصب کشی دندان پوسیده فایده ای دارد؟

نرخ کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

جراحی دندان آسیب دیده

با گرفتن عکس اشعه ایکس و معاینه دندان، دندانپزشک شما معمولاً می تواند تشخیص دهد که آیا به کشیدن ساده یا جراحی نیاز دارید یا خیر. با این حال، مواقعی وجود دارد که یک کشیدن ساده نیاز به یک روش جراحی دارد. به عنوان مثال، اگر دندانی در حین عمل پاره شود، ممکن است متخصص دندانپزشک شما نیاز به انجام یک عمل جراحی گسترده‌تری داشته باشد.

 • برداشتن دندان عقل، در صورت نهفته شدن، و استخوان و بافت باید بریده شود.
 • هنگام برداشتن دندان های شکسته
 • بیرون آوردن نوک ریشه یا دندان هایی با ریشه های خمیده بلند
 • اگر دندان یا آسیاب در خط لثه شکست
 • دستورالعمل های پس از استخراج

آیا کشیدن ریشه دندان در خانه امکان پذیر است؟

عوارض دندان پوسیده بر بدن

کشیدن دندان خراب چه مزایایی دارد؟ آیا جراحی دندان درد دارد ؟

با روش جراحی دندان پوسیده ، به احتمال زیاد بخیه هایی برای مراقبت خواهید داشت. صرف نظر از اینکه کشیدن شما ساده است یا جراحی، همیشه مهم است که دستورالعمل های دندانپزشک خود را به دقت دنبال کنید. به این ترتیب، می توانید خود را برای بهبودی سریع آماده کنید و از هر گونه عارضه ای جلوگیری کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که دندانپزشک شما احتمالاً به شما توصیه می کند پس از این روش انجام دهید:

به دهانتان استراحت بدهید از صحبت کردن، خوردن و آشامیدن غیر ضروری تا دو ساعت پس از استخراج خودداری کنید. همچنین در دوران نقاهت از نی، سیگار یا تف استفاده نکنید.

آیا کشیدن دندان پوسیده راهکار درستی است؟

قیمت جراحی دندان به چه مواردی بستگی دارد؟

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

رژیم غذایی پس از جراحی دندان

مایعات و غذاهای نرم مصرف کنید. پس از کاهش خونریزی، مایعات ولرم یا سرد فراوان بنوشید. مایعات و غذاهای نرم معمولاً قبل از بازگشت به رژیم غذایی معمولی توصیه می شود. دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که چه رژیم غذایی برای بهبودی شما توصیه می شود.

جراحی ریشه دندان به چه روش هایی امکان پذیر است؟

رعایت بهداشت دهان پس از جراحی دندان

از مسواک زدن ناحیه خودداری کنید. به مدت ۱۲ ساعت دندان های خود را نشویید یا مسواک نکنید. سپس می توانید دندان های خود را همانطور که معمولاً انجام می دهید مسواک بزنید و از دندان های اطراف محل کشیدن اجتناب کنید. دندانپزشک شما ممکن است از شما بخواهد که با یک دهانشویه تجویزی یا آب نمک گرم بشویید.

به دندانپزشک خود در مورد داروهای ضد درد گوش کنید. دستورالعمل های دندانپزشک خود را در مورد مصرف داروهای مسکن تجویز شده دنبال کنید. این داروها می توانند به شما کمک کنند تا بدون درد و رنج بهبود پیدا کنید، اما خطرات خاصی دارند. قبل از مصرف این داروها، در مورد خطرات و مزایای استفاده از داروهای مسکن با نسخه با دندانپزشک خود صحبت کنید.اگر درد یا خونریزی ادامه داشت، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید. انجام این کار در روند بهبودی شما ضروری است و از عوارض جراحی دندان پوسیده جلوگیری می کند.

جراحی تخصصی دندان توسط متخصص با کاهش هزینه 50% با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت

درمان پوسیدگی دندان با لیزر

بنابراین اگر لازم است دندان خود را با جراحی بکشید، جای نگرانی نیست. با روش ها و بیهوشی های مدرن امروزی، کشیدن دندان در دراز مدت سلامت دهان و دندان بهتری را برای شما فراهم می کند. اکنون می دانید که چرا دندان ها باید کشیده شوند و چرا دندانپزشک شما ممکن است نیاز به کشیدن جراحی داشته باشد. پس از درمان، ممکن است نیاز به مراقبت از بخیه ها و خوردن غذاهای نرم یا مایع داشته باشید.

همچنین، مطمئن شوید که ناحیه بهبودی را مسواک نزنید. همیشه ضروری است که دستورالعمل های دندانپزشک خود را پس از انجام عمل دنبال کنید و در صورت داشتن هر گونه درد یا خونریزی مداوم با آنها تماس بگیرید. بنابراین اگر روش استخراج شما در راه است، می توانید احساس اطمینان و آمادگی داشته باشید.

مراقبت پس از جراحی دندان چگونه است؟

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان و جراحی دندان و پوسیدگی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من دندونم پوسیده باید کامل کشیده بشه؟

  1. با سلام در صورتی که پوسیدگی سطحی باشه نیازی به کشیدن دندان نیست و قابل ترمیم هستش. https://mehrazcard.com/restorative-dentistry/

 2. سلام من چجوری میتونم کارت مهراز رو تهیه کنم؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید به صورت تلفنی اقدام کنید و یا روی سایت ثبت نام انجام بدید :)

 3. دندان پوسیده برای قلب ضرر داره؟

  1. با سلام بله تاثیر مستقیم داره.

 4. ممنون از اطلاعات خوبتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.