کشیدن دندان خراب

کشیدن دندان خراب

کشیدن دندان خراب

زمانی که دندان تان پوسیده است. و دچار درد و ناراحتی هستید. اولین راه درمانی که به نظر می رسد. کشیدن آن است. به خصوص اگر درد دندان تان شدید باشد. کشیدن دندان آسانترین راه درمان و تسکین درد دندان است. ولی ممکن است کشیدن دندان خراب بهترین انتخاب نباشد.

کمی قبل تر خارج کردن و کشیدن دندان های خراب و آسیب دیده بهترین و از اولین راه حل ها برای درمان بیمارانی بود. که از عفونت و درد دندان شکایت داشتند. اما امروزه علم پزشکی به کمک آمده تا با روش های خاص تا حد امکان از کشیدن و خارج کردن دندان صرف نظر شود.

بیشتر مردم از فواید نگه داری دندان های خود آگاهی لازم را ندارند. به همین جهت اغلب افراد به سراغ آسانترین راه برای درد دندان خود می روند. انتخاب کشیدن دندان یا نگه داری آن در نهایت با خود فرد می باشد. ولی حتما قبل از گرفتن این تصمیم یعنی کشیدن دندان خراب یا ترمیم و نگه داری آن بهتر است تمامی موارد آن را بررسی نمایید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کشیدن دندان خراب

کشیدن دندان خراب

دلایل کشیدن دندان

کشیدن دندان در واقع یعنی خارج کردن آن از جایگاه خود استخوان فک است. کشیدن دندان می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. که هر کدام از موارد زیر می تواند دلیلی برای کشیدن دندان باشد:

 • ضربه شدید به دندان
 • پوسیدگی های شدید
 • عفونت درمان نشده
 • از بین رفتن بخشی از دندان که ترمیم آن ممکن نباشد.

به وجود آمدن بیماری های دندان مانند پریودنتال ، بیماری پریودنتال که از بیماری لثه شناخته می شود. در این بیماری در لثه التهاب به وجود می آید. که بر بافتهای اطراف لثه و دندان اثر گذاشته است. در ابتدای بیماری لثه متورم و قرمز می شود و امکان خونریزی زیاد است. به خصوص در هنگام مسواک زدن و استفاده از نخ دندان ، همچنین نامنظم بودن دندان ها نیز می تواند باعث به وجود آمدن بیماری لثه ها شود.

عصب کشی دندان جلو با مهراز کارت چقدر کاهش هزینه به همراه دارد؟

کشیدن دندان بهتر است یا ترمیم؟

دندانهای طبیعی از نظر دوام و ماندگاری و نیز در جویدن و خرد کردن مواد غذایی قویتر هستند. همچنین عمکرد بسیار بهتری نسبت به دندانهای مصنوعی و روکش شده دارند. البته مراقبت از آنها نیز آسانتر و راحت تر است. در صورتی که موادی که در دندانهای جایگزین و مصنوعی وجود دارد. استحکامی مانند دندانهای طبیعی را دارد.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هایی که به وجود آمده است. راه های نگهداری و ترمیم دندانهای طبیعی راحت تر شده است.

روش های مقابله با ترس از کشیدن دندان عقل چیست؟ شاید آموزش کشیدن دندان برایتان جالب باشد…

نرخ کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

مراحل کشیدن دندان

1- بی حسی

در ابتدا پزشک با بی حسی موضعی در ناحیه استخوان فک، بافت لثه و دندان، باعث می شود که در زمان کشیدن، درمان بدون درد انجام گردد. این مرحله بعد از تزریق ماده بی حسی می باشد که ناحیه تزریق شده شروع به بی حسی می کند و باعث می شود که در هنگام کشیدن دندان، احساس درد نکنیم.

چگونه ترس از کشیدن دندان را کاهش دهیم؟

2- سوا کردن دندان از استخوان فک

ناحیه ریشه دندان بسیار سفت در داخل استخوان فک قرار دارد و با رباطی به نام پریودنتال محکم در جای خود نگهداری میشود.

دندانپزشک با ابزاری که در اختیار دارد، شروع به باز نمودن کناره های دندان کرده و کم کم دندان را از استخوان فک جدا میکند.

در این هنگام اگر مراجعه کننده احساس درد کند، پزشک با تزریق بیشتر مواد بی حسی، به کم تر کردن درد ناحیه دندان، کمک شایانی می کند.

قیمت جراحی دندان به چه مواردی بستگی دارد؟ آیا جراحی دندان درد دارد ؟

هزینه کشیدن دندان شکسته با کارت تخفیف دندانپزشکی چقدر است؟

3- بزرگ و پنه کرده ناحیه های کناری دندان

اگر توجه کرده باشید زمانی که میله یا چوبی در زمین فرو رفته باشد، باید ابتدا نواحی کناری آنرا با کمک ابزارآلات مرتبط، به کمک حرکت دادن به عقب و جلو پهن کرد تا به راحتی بیرون آورده شود. این عمل برای دندان هم صدق میکند. به این صورت که دندانپزشک با حرکت دادن و خالی کردن کناره های دندان، به راحتی جایگاه دندن را شل میکند و دندان را خارج می نماید.

کشیدن دندان عقل پایین چه مزایا و معایبی دارد؟ کشیدن دندان جلو بالا چگونه انجام میشود؟

ابزارهای مورد نیاز دندانپزشک برای کشیدن دندان

دندانپزشک معالج ابزارهای مخصوصی برای این کار دارد تا بتواند با فشار ملایمی که به دندان وارد می نماید، آنرا به بیرن بکشد. نام ایکی از ین ابزارها، فروس پش کشیدن دندان ها نام دارد و با آن می تواند به راحتی دندان را از استخوان فک خارج نماید.

مراقب لازم پس از خارج کردن دندان

 • تا 24 ساعت استراحت
 • شستشوی مداوم با آب و نمک یا سرم شستشو
 • مصرف نکردن مواد سرد و قندی
 • استفاده از گاز استریل و تعویض آن
 • بالا نگه داشتن سر در هنگام خوابیدن بروی بالش
 • استفاده از کمپرس یخ
 • مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک

پیشگیری از خراب شدن دندان پر شده

جراحی دندان عقل فک پایین توسط متخصصین مهراز کارت

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

جلوگیری از خونریزی بعد از کشیدن دندان

خونریزی لثه ها بعد از کشیدن دندان ، کاشت دندان یا جراحی بسیار نگران کننده است، اما انتظار می رود بعد از جراحی دندان انجام شود. مهم است که خونریزی بیش از حد یا غیر عادی را شناسایی کرده و سریعا آنرا برطرف کنیم و در صورت بروز هر گونه سوال یا نگرانی با دندانپزشک یا جراح دندانپزشکی خود تماس بگیریم. خونریزی معمولاً در 24 ساعت اول بعد از خارج کردن دندان در بدترین حالت ممکن است و می تواند بسیار بدتر از آنچه که واقعاً است به نظر برسد. وقتی خون با بزاق مخلوط می شود ، به نظر می رسد مقدار خون بسیار بیشتر می باشد. در اینجا چند نکته در مورد نحوه متوقف کردن خونریزی را برای شما بازگو می کنیم:

یک کمپرس یخ مرطوب را روی لثه ها قرار دهید و محل کشیده شدن دندان را مالش دهید. در مرحله بعد، یک گاز استریل شده را در محل خونریزی دندان قرار داده و با دندان بالا آنرا گاز بگیرید. اینکار باید حداقل به مدت 45 دقیقه انچام گردد. اگر گاز استریل ندارید میتوانید با یک حوله تمیز اینکار را انجام دهید. خونریزی باید بعد از 60 دقیقه فشار، به مقدار قابل توجهی کاهش یابد.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

سر خود را در حالت رو به بالا نگه دارید تا فاشر خون شما کاهش یابد تا فرایند خونریزی سریعتر قطع شود. میتوانید با استفاده از یک بالش اینکار را انجام دهید.
بعد از عمل پریودنتال استراحت می تواند بسیار به بهبود وضعیت جسمی و خونریزی شما کمک کند. حتی المقدور از فعالیت شدید و ورزش های پر تحرک دوری کنید زیرا این امر ممکن است باعث خونریزی شدیدتر ناحه کشیدگی گردد.

بعد از هر عمل جراحی دندان، مراقب آنچه میخورید و می نوشید باشید. فشار بر ناحیه جراحی شده یا دارای خونریی ممکن است باعث تشدید خونریزی شود. مانند غذاهای سفت و نوشیدنی های خیلی سرد و خیلی گرم. سعی کنید از نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه و امثالهم خودداری نمایید.

پر کردن دندان با انواع مواد با کاهش هزینه 50% با مهراز کارت

هزینه کشیدن دندان با جراحی چگونه است؟

عوامل موثر در خونریزی بعد از جراحی دندان

به طور معمول ، عمل جراحی دهان و دندان، نیاز به مقداری برش در بافت لثه دارد. این بدان معناست که حتی با جراحی زبده ترین دندانپزشکان، ممکن است. بهتر است در همان ابتدا و در مطب دندانپزشک بعد از جراحی کنترل خونریزی آغاز گردد. حتما اگر بیماری خاصی مانند هموفیلی یا غیره دارید، پزشک خود را مطلع کنید تا قبل از جراحی اقدامات لازم را برایتان انجام دهندن. برخی از این موارد به شرح زیر است:

اختلالات خونریزی: برخی از بیماران دارای اختلالات خونی مانند هموفیلی هستند که باعث خونریزی بیش از حد می شود. اگر بیمار اختلال خونی داشته باشد ، خونریزی بعد از جراحی مدت زمان بیشتری طول می کشد و محل جراحی برای بهبود، بیشتر طول می کشد. حتما اگر اختلال خونریزی شناخته شده دارید قبل از عمل به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

کشیدن ریشه دندان پوسیده چگونه انجام میشود؟

روش های کشیدن دندان شکسته در منزل چیست؟

داروها: تعدادی از داروها وجود دارند که خطر خونریزی بیش از حد را افزایش می دهد. بعضی از آنها داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن هستند. برخی دیگر ممکن است داروهای تجویزی مانند وارفارین ، پلاویکس ، کوادمین ، الاکسی یا تعدادی دیگر از داروهای رقیق کننده خون باشند.
ویتامین ها و گیاهان دارویی: برخی از ویتامین ها و گیاهان متداول مانند ویتامین E یا جینکو بیلوبا نیز می توانند بر توانایی بدن در ایجاد لخته خون تأثیر بگذارند.

کشیدن دندان پوسیده چگونه انجام میشود؟

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

کاهش درد بعد از کشیدن دندان عقل پایین یا بالا

کشیدن یا درآوردن دندان شامل برداشتن کامل دندان از استخوان فک است. افراد ممکن است به دلایل زیادی ، از پوسیدگی دندان گرفته تا ضربه به دندان یا غیره ، نیاز به کشیدن دندان داشته باشند.

 • استفاده از کمپرس سرد
 • استراحت زیاد حداقل تا 24 ساعت
 • عدم مصرف الکل تا 24 ساعت
 • استفاده از محلول آب و نمک برای شستشو
 • استفاده نکردن از نی به هنگام نوشیدن
 • استفاده از داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک
 • سیگار نکشیدن
 • تف نکردن

آیا میدانید کشیدن ریشه دندان عفونی چقدر ضروری است؟

مهمترین علائم عفونت بعد از کشیدن دندان عقل

اگر بخواهیم جلوی عفونت‌ دندان را بگیریم ابتدا باید ببینیم که عفونت به چه صورتی رخ می دهد؛ دندان‌های عقب مخصوصا دندان عقل ممکن است اکثرا آلوده باشند، زیرا تمیز کردن آنها سخت است. مواد غذایی و باکتریها می تواند بین دندان و لثه ها گیر کنند و باعث عفونت گردند و حتی با مسواک زدن هم ممکن است این باکتریها و تکه های غذایی از لای دندان خارج نشوند. دندانهای عقل از سن 17 تا 25 سالگی رشد کرده و ظاهر می شوند و اکثرا به دلیل رشد نامناسب و ابتلا به عفونت و پوسیدگی ، مجبور به کشیدن آنها میشویم.

جراحی دندان برای کشیدن

علائم عفونت در دندان بعد از کشیدن دندان عقل

 • درد و تورم زیاد در ناحیه باز شده
 • داشتن تب بعد از جراحی
 • خروج ترشحات چرکی و عفونی

اگر چه اکثر مردم بعد از درآوردن دندان عقل، دچار درد، تورم و ناراحتی می‌شوند، اما عفونت عارضه بسیار شایعی نیست و اگر توصیه‌های تغذیه‌ای و مراقبتی که پزشک به آن‌ها کرده است را به درستی رعایت کنند، سریعا خوب می شوند. برای کاهش خطر ابتلا به عفونت بعد از کشیدن دندان عقل، حتماً توصیه‌ غذایی بعد از کشیدن دندان عقل و مواد غذایی مجاز برا از دندانپزشک خود بخواهید.

حتماً به علائم خود بعد از کشیدن دندان عقل، توجه کنید و اگر تب مداوم ، درد و تورم بعد از کشیدن دندانتان بیش از 4-3 روز ادامه پیدا کرد و یا بعد از 3 روز رو به افزایش بود، همچنین اگر 24 ساعت بعد از کشیدن دندان عقلتان متوجه افزایش خونریزی شدید، حتماً به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

آیا کشیدن دندان بدون تاج نیاز به جراحی دارد؟

هزینه کشیدن دندان و جراحی با داشتن مهراز کارت 50% کاهش هزینه دارد!

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام با کارت مهراز از چه خدماتی میتونیم استفاده کنیم؟

  1. با سلام مهراز کارت تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی و همچنین خدمات پوست و مو و زیبایی و ... را پوشش میدهد. https://mehrazcard.com/treatment-expenses/ https://mehrazcard.com/the-latest-prices-of-beauty-and-treatment-services/

 2. سلام تعرفه کشیدن دندان رو میفرمایید

  1. با سلام هزینه کشیدن و جراحی انواع دندان با مهراز کارت 50% کاهش پیدا میکنه.

 3. سلام اگر دندانی شکسته داخل لثه بمونه عفونت میکنه؟

  1. با سلام به مرور زمان بله. پیشنهاد میشه قبل از بروز عفونت حتما جراحی و از لثه خارج بشه.

  • رضوی
  • اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲

  سلام کشیدن دندان در همه مطب ها انجام میشه؟

  1. با سلام بله در تمامی مراکز انجام میشه. لیست مراکز و تعرفه های کشیدن دندان خدمت شما:

 4. سلام میشه بعد از کشیدن دندان بلافاصله ایمپلنت کرد؟

  1. با سلام خیر. نیاز هست مدتی به لثه فرصت بدید بعد جهت ایمپلنت اقدام کنید.

 5. دندان خراب برای قلب ضرر داره؟

  1. با سلام بله تاثیر مستقیم داره.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.