قیمت جراحی دندان

قیمت جراحی دندان

قیمت جراحی دندان

قیمت جراحی دندان با توجه به نوع دندان و نوع جراحی و اینکه کدام دندان و برای چه هدفی جراحی می شود متفاوت است. به طور مثال  برخی از جراحی ها برای درمان انجام می شود و برخی دیگر برای زیبایی و نظم دادن به دندان ها صورت می گیرد.

به هر نوع جراحی که بر روی دندان و کانال ریشه انجام می‌شود، جراحی دندان گفته‌می‌شود. بسیاری از مشکلات دندان با درمان‌های روتین دندانپزشکی برطرف می‌شوند، اما ممکن است برای اصلاح مشکلات ساختار دندان یا دندان‌های شکسته، به جراحی دندان نیاز داشته‌باشید. جراحی دندان شاید کمی ترسناک به نظر برسد اما آنقدر هم که فکر می‌کنید بد نیست. با روش‌های مدرن، جراحی دندان آسان‌تر از قبل شده‌است.

جراحی دندان انواع مختلفی دارد و با اهداف درمانی یا زیبایی انجام می‌شود. اگر می‌خواهید با انواع جراحی دندان و عوارض و خطرات آن آشنا شوید، با ما همراه باشید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

جراحی دندان چیست؟

جراحی دندان، شامل هر نوع جراحی‌ است که روی استخوان‌های فک و دندان‌ها انجام می‌شود. بیشتر اوقات زمانی که دندانپزشک از اصطلاح “جراحی دندان” استفاده می‌کند، با وحشت و ترس زیادی از جانب بیماران خود مواجه می‌شود. علت این است که اکثر بیماران در ذهنشان، این جراحی را یک فرایند بسیار دردناک و پرهزینه تلقی می‌کنند.

جراحی و کشیدن ریشه دندان شکسته توسط متخصص

جراحی دندان یکی از رایج‌ترین خدمات دندانپزشکی است. این جراحی شامل فرایندهایی است که به درمان بسیاری از مشکلات دندان و فک کمک می‌کند. در اکثر موارد، این جراحی یک عمل سرپایی در نظر گرفته‌می‌شود و بیماران می‌توانند در عرض چند روز فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند.

نرخ عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

رایج ترین جراحی دندان

یکی از آشناترین جراحی‌های دندان برای همه احتمالا جراحی دندان عقل باشد. دندان عقل ممکن است عوارضی برای شما داشته باشد و توصیه می‌شود که در زمان مناسب با جراحی خارج شود. در ادامه با انواع روش‌های جراحی دندان، کاربرد، مزایا و عوارض آنها آشنا می‌شویم.

قبل از تصمیم‌گیری در مورد این که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی دندان هستید یا خیر، دندانپزشک شما را به جراح دهان ارجاع می‌دهد. جراح کسی است که وضعیت و سلامت دهان و دندان‌های شما را ارزیابی می‌کند تا بهترین درمان را تعیین کند.

کشیدن دندان با داشتن مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

روش های مقابله با ترس از کشیدن دندان عقل چیست؟

قیمت جراحی دندان

قیمت جراحی دندان

انواع جراحی دندان

جراحی دندان انواع مختلفی دارد. در ادامه انواع جراحی دندان را همراه با علت انجام آن و همچنین قیمت جراحی دندان در روش های گوناگون بررسی می‌کنیم…

۱. جراحی Endodontic

درمان ریشه (اندودانتیکس) نوعی از جراحی داخل دندانی است که با ریشه و پالپ (مغز دندان) سروکار دارد. برخی از انواع این درمان عبارت‌اند از:

 • عصب کشی (درمان ریشه)

این مورد احتمالا آشناترین جراحی‌های دندان برای همه‌ی ماست، عملی که احتمالا خیلی از ما آن را انجام داده‌ایم. جراحی عصب کشی دندان یک درمان اندودانتیکس است که توسط اندودنتیست یا دندانپزشک به‌منظور درمان یک دندان پوسیده یا آسیب‌دیده انجام می‌شود. در عصب‌کشی پالپ دندان ملتهب و ریشه دندان از زیر مینا و عاج دندان برداشته می‌شود. این کار باعث می‌شود درد دندان از بین برود و در نتیجه ایجاد کانال ریشه صورت می‌گیرد.

طی این جراحی، دندان عفونی سوراخ می‌شود و پالپ آن برداشته می‌شود تا با یک ماده بی‌اثر (از نظر واکنش شیمیایی) جایگزین شود. پس از آن، یک تاج در قسمت بالای دندان قرار می‌گیرد تا از دندان محافظت کند. قبلا عصب کشی بسیار دردناک بود و احتمالا اگر در گذشته این درمان را انجام داده‌باشید، احتمالا از آن متنفرید. خبر خوب اینکه عصب‌کشی‌های مدرن هیچ شباهتی به روزهای قدیم ندارد. این درمان امروزه بسیار کارآمدتر است و به میزان کمتری دردناک است.

عصب‌کشی آشناترین جراحی دندان برای همه‌ی ماست، عملی که احتمالا خیلی از ما آن را انجام داده‌ایم. جراحی عصب‌کشی دندان یک درمان اندودانتیکس است که توسط اندودنتیست یا دندانپزشک به‌منظور درمان یک دندان پوسیده یا آسیب‌دیده انجام می‌شود.

نرخ کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

 • پالپوتومی

پالپوتومی، پیش‌نیاز عصب‌کشی است. این درمان شامل بازکردن حفره پالپ دندان است که به‌منظور تخلیه عفونت پالپ انجام می‌شود. به طور دقیق‌تر طی این درمان، دندانپزشک بخش عفونی پالپ را برمی‌دارد و به بقیه پالپ دست نمی‌زند، در نتیجه به عصب‌کشی کامل نیازی نیست.

این درمان در صورتی انجام می‌شود که بیمار بخواهد بافت باقیمانده و سالم پالپ را حفظ کند. از مزایای این عمل می‌توان به حفظ دندان‌های زنده اشاره کرد که می‌توانند دمای گرم را از سرد تشخیص دهند و مواد مغذی را از خون دریافت کنند. ازآنجایی‌که احتمال خردشدن و شکستن دندانی که ریشه آن برداشته‌شده‌است، بیشتر است، یک تاج روی آن قرار می‌گیرد.

جراحی لثه برای روکش

عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

 • پالپکتومی

این عمل شامل برداشتن موقت تمام پالپ موجود است در حفره پالپ است که به‌منظور تسکین درد صورت می‌گیرد. پالپکتومی معمولا زمانی انجام می‌شود که پالپوتومی درمان مناسبی نباشد و تمام پالپ دندان عفونی، ملتهب و خراب شده باشد. پس از برداشتن پالپ، کانال‌ها به دارو آغشته و تمیز می‌شوند.

گاهی اوقات دندانپزشکان پالپکتومی را روی دندان‌های شیری انجام می‌دهند. در چنین شرایطی، پالپ با مواد قابل جذب جایگزین می‌شود. این یک درمان توصیه‌شده برای پالپیت برگشت‌ناپذیر در پالپ رادیکولار و کرونال است. همچنین درمان مناسبی برای دندان‌های آسیاب شیری است که دچار آبسه شده‌اند یا این که شواهد رادیوگرافیک مبنی بر چند شاخه‌شدن ریشه آنها وجود دارد.

آیا جراحی دندان درد دارد ؟ جراحی دندان عقل فک پایین توسط متخصصین مهراز کارت

 • اپیکواکتومی

اپیکواکتومی یا به‌اختصار “اپیکو” با عنوان جراحی قطع ریشه دندان، یا پرکردن انتهای ریشه هم شناخته‌می‌شود. این درمان زمانی انجام می‌شود که عصب‌کشی کامل (یعنی قراردادن مواد بی‌اثر و تاج پروتزی) برای تسکین درد کافی نباشد. جراحی اپیکو دندان، شامل برداشتن نوک یا انتهای ریشه است که با ورود از طریق لثه و استخراج مواد عفونی از طریق جراحی صورت می‌گیرد.

این عمل شامل برداشتن نوک ریشه دندان است، به‌طوری‌که یک حفره ایجاد می‌شود و سپس این حفره با یک ماده زیست‌سازگار (سازگار با بافت‌های زنده) پر می‌شود. عمل جراحی اپیکو دندان نزدیک به عصب ممکن است با استفاده از اندودانتیکس میکروسرجری یا جراحی دندان با میکروسکوپ انجام شود.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

۲. جراحی Prosthodentic

رشته Prosthodentic (پروتز دندانی یا دندانسازی) به کلیه خدمات دندانپزشکی اشاره‌می‌کند که شامل ترمیم یا جایگزینی دندان با پروتز دندان هستند. این درمان شامل تاج و بریج دندان، دندان مصنوعی و حتی ایمپلنت دندان است.

ازآنجایی‌که ایمپلنت‌های دندانی برای جایگزینی یک یا چند دندان ازدست‌رفته انجام می‌شوند، کاملا در حیطه تخصصی متخصصان پروتز دندان قرار می‌گیرند.

آیا کشیدن ریشه دندان در خانه امکان پذیر است؟

 • تاج یا روکش دندانی

باگذشت زمان، ممکن است دندان‌ها آسیب ببینند. این آسیب ممکن است ناشی از دلایل مختلفی همچون پوسیدگی یا ضربه باشد. گاهی هم این آسیب به دلیل استفاده مکرر در طول زمان رخ می‌دهد.

روکش دندان، پوششی هستند که روی دندان‌های آسیب‌دیده قرار می‌گیرند. زمانی که پرکردن دندان مشکل را حل نکند، روکش‌ها برای محافظت، پوشاندن و ترمیم شکل دندان‌ها استفاده می‌شوند. روکش‌های دندانی ممکن است از فلزات، پرسلین، رزین و سرامیک ساخته‌شوند. معمولا روکش‌ها در طول زمان به مراقبت خاصی به جز رعایت منظم بهداشت دهان و دندان نیاز ندارند.

کشیدن دندان عقل | قیمت کشیدن دندان عقل 

 • بریج

بریج دندان، فاصله‌ی ایجادشده توسط یک یا چند دندان ازدست‌رفته را پر می‌کنند. بریج شامل دو یا چند روکش است که روی دندان‌های موجود در دو طرف فضای خالی قرار می‌گیرند. به این دو یا چند دندان، دندان اباتمنت (تکیه‌گاه) می‌گویند که یک یا چند دندان پونتیک (مصنوعی) در بین آنها قرار می‌گیرد.

 • ایمپلنت دندان

جراحی ایمپلنت دندان روشی است که ریشه دندان را با پایه یا پست‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند. این روش، دندان‌های آسیب‌دیده یا ازدست‌رفته را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند که ظاهر و عملکردی شبیه به دندان‌های واقعی دارند. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین بهتری برای دندان مصنوعی یا بریج باشد، زیرا معمولا نتایج مادام‌العمری را فراهم می‌کند، ظاهر بسیار طبیعی‌ دارد و نیازی به تراشیدن دندان‌های کناری ندارد.

هزینه عصب کشی دندان شماره 7 با بیمه دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

۳. جراحی زیبایی دندان

جراحی زیبایی دندان انواع مختلفی دارد. در بیشتر مواقع، جراحی زیبایی دندان یک عمل ضروری نیست، بلکه برای بهبود چهره یا لبخند بیمار انجام می‌شود. خدمات زیبایی دندان شامل درمان‌هایی همچون سفیدکردن دندان و ارتودنسی هستند. سفید کردن دندان باعث رفع زردی دندان می‌شود و در عمل ارتودنسی دندان، دندان‌های نامرتب در یک خط چیده می‌شوند که تاثیر بسزایی در زیبایی خط خنده دارند.

زیباسازی لبخند ترکیبی از دو یا چند عمل زیبایی نظیر ونیر دندان، باندینگ دندان، یا ترمیم کامپوزیت است. درمان‌هایی که شامل روشن‌تر کردن دندان‌ها هستند فقط محدود به بلیچینگ نیستند. روش‌هایی مانند باندینگ و ونیر نیز برای رفع تغییر رنگ یا لکه‌های دندان استفاده می‌شوند. حتی برخی از بیماران، برای اصلاح ظاهر فیزیکی دندان‌هایشان از روش‌های فرم‌دهی استفاده می‌کنند. این روش با برداشتن مینای دندان یا تراشیدن دندان انجام می‌شود.

عمل‌های زیبایی دندان عموما بدون درد هستند و می‌توانند در مطب دندانپزشک انجام شوند و نیازی نیست که توسط جراح دهان و دندان انجام شوند.

 • جراحی افزایش طول تاج دندان

درصورتی‌که سطح دندان برای نگه‌داشتن روکش کافی نباشند، ممکن است انجام جراحی افزایش طول تاج دندان ضروری باشد. دندان‌هایی که شکسته‌شده‌اند یا تحت تأثیر پوسیدگی قرار گرفته‌اند ممکن است مانع از قرارگرفتن محکم روکش شوند.

افزایش طول تاج، شامل کاهش بافت لثه و در صورت لزوم تراشیدن استخوان است؛ بنابراین قسمت بیشتری از دندان در بالای سطح لثه قرار می‌گیرد. قرارگرفتن درست روکش روی دندان، باعث می‌شود بهداشت دهان و دندان به میزان بیشتری رعایت شود.

برخی از افراد به دنبال افزایش طول تاج برای تغییر “لبخند لثه‌ای” هستند. لبخند لثه‌ای حالتی است که در آن لثه‌ها هنگام لبخندزدن، قابل‌مشاهده هستند. در این روش زیبایی، قیمت جراحی دندان کم خواهد بود.

نکته: تا ۲۴ ساعت بعد از جراحی افزایش طول تاج دندان، از مصرف غذاهای گرم خودداری کنید. همچنین دهانتان را نشویید؛ زیرا هر دو می‌توانند باعث طولانی‌تر شدن خونریزی شوند. اگر خونریزی ادامه داشت، از یک چای کیسه‌ای مرطوب‌شده یا گاز مرطوب‌شده استفاده کنید و به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه فشار کمی به ناحیه موردنظر وارد کنید.

کشیدن دندان عقل پایین چه مزایا و معایبی دارد؟

در وب‌سایت مهراز می‌توانید با بهترین دندانپزشکان برای جراحی دندان برای رفع مشکلات دندان و لثه آشنا شوید، به‌صورت تلفنی یا آنلاین با آنها در مورد وضعیت سلامتتان مشورت کنید و یا برای دریافت نوبت حضوری اقدام کنید.

مطالعه درباره جراحی کشیدن دندان با بیمه دندانپزشکی

۴. جراحی دندان عقل

کشیدن دندان عقل، یک فرایند جراحی است که شامل برداشتن یک یا چند دندان عقل است. دندان‌های عقل چهار دندان دائمی هستند که در گوشه‌های عقبی دهان، در قسمت بالا و پایین قرار دارند.

اگر دندان عقل فضایی برای رشد نداشته‌باشد (دندان عقل نهفته)، منجر به بروز درد، عفونت یا سایر مشکلات دندانی می‌شود. در این شرایط باید دندانتان را بکشید. کشیدن‌دندان عقل ممکن است توسط دندانپزشک یا جراح دهان انجام شود.

حتی اگر دندان نهفته مشکلی ایجاد نکرده‌باشد، برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در آینده، برخی از دندانپزشکان و جراحان دهان، کشیدن دندان عقل را توصیه می‌کنند.

 • جراحی دندان عقل با لیزر

جراحی با لیزر، با تحریک بازسازی سلولی پس از آسیب، کاهش درد و تعدیل سیستم ایمنی، روند بهبود زخم دهان را تقویت کند. این روش با حداقل درد و خونریزی همراه است و اغلب سبب بروز هیچ‌گونه ورمی نمی‌شود. درمان با لیزر یک روش راحت است و دوره ریکاوری کوتاه‌تری دارد. توجه داشته باشید که قیمت جراحی دندان در این روش کمی بالا میرود.

عوارض عدم جراحی دندان عقل

اگر دندان عقل جراحی نشود ممکن است منجر به بروز علائم زیر شود:

۱. عفونت
اگر دندان عقل به‌طور کامل از لثه خارج نشده‌باشد یا به‌صورت نیمه‌نهفته‌باشد، می‌تواند منجر به عفونت باکتریایی ای به نام پریکورونیت شود.

۲. کیست
اگر دندان عقل اصلاً از لثه بیرون نیامده باشد، می‌تواند منجر به بروز کیست شود. این کیست می‌تواند به استخوان و بافت لثه آسیب برساند و حتی مشکلات بیشتری را برای دهان ایجاد کند.

۳. دندان نهفته
مشکل دندان‌های عقل نهفته این است که مراقبت از آنها دشوار است و ممکن است منجر به پوسیدگی، بیماری لثه، آسیب استخوانی و ازبین‌رفتن توازن نحوه قرارگیری دندان‌ها روی‌هم شوند. همچنین ممکن است بقیه دندان‌ها را به سمت جلو فشار دهند و آنها را کج و ناهموار کنند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کشیدن دندان و جراحی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام جراحی دندون عقل با مهراز کارت چقدر تخفیف داره؟

  1. با سلام جراحی و کشیدن دندان عقل با کاهش هزینه 50% ارائه میشه خدمتتون.

 2. سلام من چجوری میتونم از خدمات شما استفاده کنم؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت و استفاده از خدمات میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید :)

 3. سلام تمام مناطق تهران مراکز مهراز رو پشتیبانی میکنند؟

  1. با سلام بله مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید با خیالی آسوده مراجعه کنید.

  • حسن
  • اردیبهشت ۲۰, ۱۴۰۲

  سلام چجوری میشه کارت مهراز تهیه کرد؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید دوست عزیز :)

 4. جراحی با بیهوشی هم انجام میشه؟

  1. با سلام در حال حاضر خیر متاسفانه. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کنید.

 5. خیلی هزینش بصرفه میشه ممنون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.