جراحی لثه برای روکش

جراحی لثه برای روکش

جراحی لثه برای روکش

جراحی لثه چیست؟

جراحی لثه پروسه ای است که در کلینیک های دندان پزشکی و به صورت سرپایی انجام می شود. برای انجام این کار از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود. جراحی لثه با اهداف متفاوتی انجام می شود. که در این مطلب انواع جراحی های لثه را نام برده و توضیحاتی در مورد آنها می دهیم. و معایب و مزایای جراحی لثه برای روکش را بیان می کنیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

انواع جراحی لثه

1- جراحی لثه برای خارج کردن کیست و تومور
2- جراحی برای افزایش طول تاج
3- جراحی برای حذف کردن پاکت
4- جراحی پریودنتال
5- جراحی اپیکو برای خارج کردن عفونت از ریشه
6- جراحی اصلاح لثه برای ساخت دندان مصنوعی
7- جراحی لیفت لثه
8- جراحی لثه برای پیوند استخوان و استفاده از ایمپلنت

البته قبل از انجام این جراحی مواردی بررسی می شود. در بعضی افراد اندازه لثه به شکل نرمال نبوده و تمام تاج دندان پوشیده می شود. متخصص جراح لثه طی فرایند جراحی لثه طول تاج دندان افزایش داده می شود. که فضا را برای روکش دندان باز می کند.

به وسیله جراحی لثه با لیزر بخشی از نسج برداشته می شود. این جراحی با تزریق بی حسی انجام می شود و با کمترین درد و عارضه انجام می شود.

هزینه روکش دندان با بیمه

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

جراحی لثه برای روکش

جراحی لثه برای روکش

 

هزینه روکش دندان | قیمت روکش دندان

از دیگر جراحی های لثه که بیش از دیگر جراحی ها مورد استفاده برای بیماران می باشد عبارتند از:

* جراحی کوچک کردن پاکت اطراف دندان که به آن جراحی فلپ لثه نیز می گویند:

پاکت به فرو رفتگی بین دندان و لثه گفته می شود. زمانی که لثه التهاب یا عفونت داشته باشد. این شیار عمیق تر می شود و فضای مناسبی برای میکروبها به وجود می اورد. در این عمل جراحی جراح لثه را برش زده و به بالا تا میزند تا باکتریها و جرم های زیر آن را تمیز کند. پس از آن بافت لثه به دور دندان بخیه شده تا دوباره رشد کند و دندان را احاطه نماید.

* جراحی بازسازی لثه

در این عمل جراحی برشی که روی لثه ایجاد می شود کنار زده شده تا باکتریها و جرم ها را پاک شوند. سپس پیوند استخوان که شامل غشا یا پروتئین های تحریک کننده تولید بافت لثه ای هستند. و یا مشترکی از همه این سه نوع می باشند در این قسمت جایگذاری می شود. تا بافت لثه یازسازی شود.

هزینه دندانپزشکی | تعرفه دندانپزشکی

* جراحی افزایش طول تاج دندان

در این عمل جراحی بافت لثه ای که بیش از حد رشد کرده است و روی دندانها را پوشانده است. باعث می شود تا لبخند لثه ای و نازیبا داشته باشید. بنابراین قسمت اضافه لثه برداشته می شود. به این ترتیب لثه کوتاه تر می شود و دندانها بلندتر دیده می شوند. این نوع درمان جراحی لثه برای زیبایی لبخند و اصلاح طرح لبخند می باشد.

قیمت جراحی لثه با داشتن مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

* جراحی پیوند بافت نرم

در جراحی پیوند لثه قسمتی از بافت نرم از جای دیگری از دهان برداشته شده و به لثه پیوند زده می شود. تا بافتهای از دست رفته لثه را جبران کند. با این جراحی لثه عقب نشینی می کند و بازسازی می شود. این عمل جراحی لثه برای زیبایی و یا درمان بیماری لثه انجام می شود. تا نواحی اطراف ریشه دندان که نمایان شده است. را پوشانده و زیبایی و سلامت دندانها به فرد برگرداند.

جراحی پیوند لثه چگونه است؟

جراحی لثه قبل از روکش

روکش دندان نوعی از رستوریشن دندان پزشکی می باشد. که مانند یک کلاه روی تاج دندان با اباتمنت قرار داده می شود. زمانی که از این روکش استفاده می شود دندان به صورت گسترده ای دچار تخریب شده است. برای نصب این نوع روکش از موادی که سیمان دندان یا همان چسب روکش نام دارد استفاده می شود.

آیا جراحی لثه درد دارد ؟

روکش درمانی و زیبایی دندان

درمان و زیبایی دو دلیل برای قرار دادن روکش دندان می باشد. که در بیشتر مواقع قابل انجام می باشد. زمانی که دندان ها به شدت تخریب شده باشند و دندان ها عصب کشی شده باشند. به طور خلاصه موارد زیر برای روکش دندان است:

1- روکش های دندانی برای زیبایی: از روکش های زیبایی برای دندان هایی که تغییر رنگ داده اند و یا دندان هایی که فرم زیبایی ندارد استفاده می شود. در این روش از روکش های سرامیکی برای زیباسازی دندان ها استفاده می شود.

خدمات دندان پزشکی ارزان

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

آشنایی با انواع ایمپلنت دندان

2- روکش دندان های علامت دار : زمانی که تاج دندان آسیب زیادی دیده باشد و علایمی مانند ترک خوردگی روی دندان ها دیده شود از روکش های دندان برای ترمیم استفاده می شود.

3- روکش دندان ها عصب کشی شده : جراحی لثه برای روکش دندان از یک جهت و عصب کشی دندان بدون درد از جهتی دیگر قبل از انجام روکش دندان لازم می باشد. هنگامی که ترمیم تاج دندان با انجام ترمیم ها معمولی کافی نباشد. از عصب کشی بدون درد استفاده شده و دندان هایی که آسیب دیده اند و ترک خوردگی دارند نیز عصب کشی شده و سپس روی انها روکش انجام می شود.

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

مراقبت های لازم بعد از جراحی

* پرهیز از استعمال هر گونه دخانیات
* مصرف آنتی بیوتیک ها با تجویز دندان پزشک
* خوردن غذاهای نرم و پرهیز از جویدن و گاز گرفتن غذاهای سفت و سخت مانند ته دیگ و جویدن یخ و …

روکش دندان عصب کشی شده

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام بهترین دکتر جراحتون کدومه؟

  1. با سلام تمامی پزشکان مهراز متخصص و با تجربه هستن. لیست مراکز درمانی و پزشکان خدمت شما دوست عزیز :) https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 2. سلام جراحی لثه با کارت مهراز چقدره؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت میتونید انواع جراحی لثه رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید. https://mehrazcard.com/gum-surgery/

 3. سلام کارت مهراز چه مبلغیه؟

  1. با سلام جهت کسب اطلاعات در این رابطه به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا ? https://mehrazcard.com/

  2. با سلام جهت کسب اطلاعات در این مورد به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا ? https://mehrazcard.com/

 4. سلام جراحی لثه خیلی درد داره؟

  1. با سلام با بی حسی انجام میشه و دردی حس نخواهید کرد.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.