جراحی لثه | جراحی cl

جراحی لثه (cl)

جراحی لثه به عملی گفته میشود که طی آن بخشی از لثه برداشته شده تا نمای بیشتری از دندان فرد نمایان شود که معمولا برای افرادی توصیه میشود که دارای لبخند لثه ای هستند و در هنگام لبخند زدن لثه هایشان نمایان شده و ظاهری نا زیبا به چهره آنها میدهد.

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

  درمان لبخند لثه ای با جراحی لثه

  در یک لبخند زیبا و طبیعی، لب بالا فقط کمی بالاتر از دندان‌ها قرار دارد. اما بعضی از افراد لب بالایشان بیش از حد از لثه بالایی فاصله دارد. که اصطلاحاً آن را لبخند لثه‌ای مینامیم. ظاهر شدن لثه‌ بالایی هنگام لبخند زدن، ظاهر ناخوشایندی ایجاد میکند و گاهی ممکن است باعث شود که این افراد از خندیدن کامل خودداری کنند و یا دهان خود را هنگام خندیدن و صحبت کردن، با دست بپوشانند. یا حتی ممکن است به تدریج عضلات صورت خود را برای محدود کردن لبخند خود عادت دهند.

  تعرفه جراحی تخصصی دندان

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1جراحی ریشه باقیمانده740/000370/000
  2جراحی عقل نیمه نهفته1/190/000595/000
  3جراحی عقل نهفته1/790/000895/000
  4جراحی تخصصی (هر ربع فک)1/430/000715/000
  5افزایش طول تاج دندان تخصصی840/000420/000

  تعرفه انواع روکش دندان

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1روکش پی اف ام + هزینه لابراتوار1/580/000790/000
  2روكش فول سرام معمولي + هزینه لابراتوار1/900/000950/000
  3روکش لامینیت + هزینه لابراتوار3/300/0001/650/000
  4روکش زیرکونیا + هزینه لابراتوار2/900/0001/450/000
  5چسباندن هر واحد روکش130/00065/000
  6چسباندن مجدد روکش (توسط پزشك معالج)32/000رایگان

  همه چیز درباره جراحی لثه

  درمان لبخند لثه ای

   

  • جراحی فک

  گاهی اوقات طول فک بالا نسبت به اندازه صورت، خیلی بزرگ است. به این حالت در اصطلاح «رشد بیش از حد عمودی فک بالا» گفته می‌شود. اگر این عامل مسبب لبخند لثه‌ای فرد باشد، لازم است برای اصلاح این عارضه، جایگاه فک از طریق یک عمل جراحی به نام جراحی ارتوگناتیک اصلاح شود.

  • ارتودنسی

  قبل از انجام عمل جراحی ارتوگناتیک، متخصص ارتودنسی برای مدتی مشخص بریس‌های ارتودنسی را برای دندان‌های بالا و پایین طراحی و نصب می‌کند تا دندان‌ها بتوانند به بهترین شکل ممکن برای این عمل جراحی جابه‌جا و مرتب شوند و بعد از این دوره ارتودنسی، عمل جراحی فک برای اصلاح وضعیت فک بالا یا پایین و یا هر دوی فکین انجام می‌شود.

  • جراحی فک

  گاهی ممکن است نامتقارن بودن فک‌ها و سایر نقایص مادرزادی اسکلتی و دندانی فرد منجر به نیاز به جراحی فک شود تا موقعیت دندان‌ها، استخوان‌های فک و دیگر بافت‌های سخت و نرم مرتبط با فک‌ها کاملا اصلاح شود. این جراحی می‌تواند به منظور جابه‌جا کردن فک‌ بالا یا پایین و یا هر دوی آنها به منظور اصلاح بدشکلی اجزای صورت و دهان در بیمار انجام شود.

  • جراحی فک همراه با ارتودنسی

  گاهی در برخی موارد دندانپزشک برای زودتر به نتیجه رسیدن دوره درمان اصلاح فک و دندانها و همچنین کاهش احتمال بازگشت نتایج و افزایش دوام و ماندگاری نتایج به دست آمده از درمان  ارتودنسی به همراه جراحی فک استفاده میکند. فردی که عمل جراحی فک انجام می‌دهد همیشه باید قبل و بعد از این عمل، یک دوره ارتودنسی را هم پشت بگذارد. معمولاً هر بیماری قبل از عمل جراحی فک به مدت 12 تا 18 ماه و بعد از آن به مدت 6 تا 12 ماه، دوره ارتودنسی خواهد داشت. با این حال توجه داشته باشید که شرایط برای هر بیمار کاملاً منحصر به فرد است و برنامه درمانی او به صورت اختصاصی بر اساس نیازها و علایق او توسط دندانپزشک تنظیم می‌شود.

  سایر روش های درمانی:

   

  • افزایش طول تاج دندان

  عمل افزایش طول تاج دندان به معنی بالا بردن خط لثه از روی سطح دندان است تا با این امر، قسمت بیشتری از ساختار دندان نمایان شود و باعث بلندتر به نظر رسیدن دندانها شود.

  • درمان با لیزر

  وقتی بخواهیم از رشد مجدد بافت‌های نرم برداشته شده جلوگیری کنیم از این روش بهره میگیریم. اگر برای اصلاح طرح لبخند لثه‌ای، فقط نیاز به برداشتن قسمت کمی از بافت لثه باشد، عمل فرم‌دهی لثه‌ها با استفاده از لیزر دیود به راحتی در مدت زمان معمولاً 15 تا 30 دقیقه انجام میشود. اما برای برداشتن مقادیر زیادی از بافت لثه باید حتماً یک عمل جراحی به نام افزایش طول تاج دندان روی بیمار انجام شود.

  • الکتروسرجری (روش غیر جراحی)

  روش غیر جراحی الکتروسرجری دقت و ظرافت بالایی دارد و در مواقعی استفاده می‌شود که به دقت زیادی در اصلاح شکل لثه‌ها نیاز باشد. این روش هنگامی که به صورت حداقلی و با استفاده از حداکثر بزرگ‌نمایی انجام می‌شود، به بافت اصلاح شده لثه اجازه می‌دهد که بعداً بتواند دوباره رشد کند.

  مشاوره رایگان دریافت کنید!