جراحی لثه درد دارد ؟

جراحی لثه درد دارد

جراحی لثه درد دارد ؟

وجود مشکل در لثه ها علاوه بر نازیبا شدن لثه سبب آسیب های جدی به دندان ها وارد می شوند. در بعضی اوقات باعث مشکلات جبران ناپذیری می شود. که باعث از دست دادن دندان ها می شود. برای جلوگیری از آسیب های دندانی بهترین درمان جراحی لثه می باشد. جراحی لثه علاوه بر درمان بیماری های لثه از خطرات لق شدن دندان و پوسیده شدن با دندان ها و درمان تحلیل لثه و جلوگیری از تحلیل استخوان دندان انجام می شود.

***جراحی لثه با لیزر از روش های مختلف انجام می شود. جراحی لثه هم از روش درمان عادی و هم از روش درمانی با لیزر امکان پذیر است .***

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

انجام انواع جراحی لثه با کاهش هزینه 50% با داشتن مهراز کارت

جراحی لثه درد دارد

جراحی لثه درد دارد

بیماری لثه

بیماری های لثه هنگامی شیوع پیدا می کند که لثه با روش های جرمگیری و کورتاژ درمان نشده باشد. در این هنگام بیماری لثه مزمن شده و نیاز است که تشخیص آن توسط متخصص انجام شود.  متخصص دندان پزشک به وسیله ابزارهایی که پروب پریودنتال نامیده می شود. عمق شیار لثه و یا پاکت لثه را اندازه گیری می کند. با توجه به نظر دندانپزشکان و متخصص ها اگر اندازه عمق پاکت لثه به سه میلی متر برسد. بیماری لثه رخ داده است.

جراحی لثه برای روکش چگونه انجام میشود؟

انواع بیماری لثه

از نظر علم دندانپزشکی بیماری لثه به دو نوع تقسیم می شود:

بیماری لثه ژنژویت

هنگامی که لثه به بیماری ژنژویت مبتلا شده باشد. عمق پاکت ها بین سه الی چهار میلی متر شده است. که  در این حالت لثه متورم می شود. این تورم به قدری می باشد. که لثه در اثر تماس با جسم خارجی دچار خونریزی می شود. ولی در این شرایط هم هنوز باعث تخریب استخوان فک صورت نمی شود. در این حالت بیمار باید جراحی لثه را با لیزر را انجام دهد. و بافت آسیب دیده را از روی دندان بزداید.

قیمت جراحی لثه با داشتن مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

بیماری لثه پریودنتیت

هنگامی که بیماری لثه باعث شود استخوان های نگهدارنده دندان آسیب می بیند. در این صورت است که بیماری پریودنتیت به وجود آمده است. در این بیماری عمق پاکت لثه از 4 میلی متر بیشتر شده است. هنگامی که پریودنتیت به وجود می آید. تشخیص پیوند استخوان و یا جراحی با لیزر توسط یک متخصص دندان پزشک انجام می دهد.

تحلیل لثه | درمان تحلیل لثه

آیا جراحی لثه همراه با درد است ؟

جواب به این سوال خیر است. با پیشرفت شدن علم در دندان پزشکی و به وجود آمدن تجهیزات مدرن و پیشرفته جراحی های لثه و فک با کمترین درد و یا بدون درد انجام می شود. و مانند گذشته افراد برای جراحی های لثه و فک با مشکلات و درد های غیر قابل تحمل مواجه نیستند. با پیشرفت علم در دندان پزشکی و طراحی و ساخت ابزار های جدید و پیشرفته جراحی های دهان و دندان بسیار آسان و بدون درد انجام می شود. البته یک روش منحصر به فرد دیگری وجود دارد که برای جراحی لثه به کار می رود. که به آن جراحی لثه با لیزر می گویند.
این روش در جراحی لثه به سرعت انجام می شود. و درمانی با نتیجه عالی است که تمامی مشکلات و بیماری های لثه را به راحتی انجام می دهد.

جرمگیری لثه چه فوایدی دارد؟

جراحی لثه بعد از ارتودنسی چگونه است؟

به طور کلی انجام جراحی های لثه فقط برای درمان بیماری لثه ای نمی باشد. بلکه در بعضی موارد زمانی که بیمار به ارتودنسی نیاز دارد. ولی شرایط لثه ای خوبی ندارد. از جراحی لثه استتفاده می شود اگر لثه ها در شرایط متعادل و مناسب نباشد. بیمار بعد از مدتی دچار تحلیل لثه می شود. ودر پروسه ارتودنسی با شکست مواجه می شود. برای پیشگیری از این موارد بهتر است که بیمار حتما قبل از انجام ارتودنسی جراحی لثه را انجام دهد.

این موضوع را بهتر است بدانید که طول درمان و نحوه و نوع ارتودنسی باعث به تنهایی باعث تحلیل رفتن لثه نمی شود. البته ممکن است در شرایطی خاص منجر به تحلیل لثه شود. در اینجا می خواهیم به اصلی ترین دلیل تحلیل لثه اشاره نماییم. که پلاک های دندانی و مواد اسیدی که از این پلاک های میکروبی مترشح می شود. باعث شده به مرور زمان سطح لثه از بین برود. و در طولانی مدت باعث عقب نشینی و یا تحلیل لثه شود. رعایت کردن نکات بهداشتی در زمان درمان ارتودنسی از به وجود آمدن تحلیل لثه جلوگیری می کند.

عوارض ارتودنسی دندان چیست؟

جراحی لثه با لیزر

جراحی لثه می تواند هم در بافت نرم و هم در بافت سخت فک نفوذ کند. لیزر با اشعه نوری خود هم لثه های که اضاف بر اندازه لازم هستند. از بین می برد. و هم برای درمان لثه هایی که به هم فشرده هستند راه درمانی مناسب می باشد. لیزر درمانی بدون نیاز به هرگونه بی حسی می باشد. و بدون درد است. همچنین بعد از جراحی نیاز به بخیه نمی باشد. و درد و خونریزی در زمان جراحی وجود ندارد. دلیل عدم خونریزی در این جراحی این است که در هنگام جراحی همزمان نیز رگ های خونی با لیزر سوزانده می شوند و مانع خونریزی در لثه خواهد شد. این روش بافت های سالم لثه را سالم و بدون دست خوردگی باقی می گذارد. و آن قسمت ها را درگیر جراحی و یا آسیب نمی کند. در این درمان به متخصص جراح لثه نیاز است. بنابراین در جواب پاسخ آیا جراحی لثه درد دارد ، باید به طور قطعی بگوییم که جراحی لثه با لیزر بدون درد و خونریزی می باشد. و بهترین روش برای درمان مشکلات زیبایی و بیماری های لثه ای می باشد.

چه زمانی به جراحی لثه نیاز داریم؟

از علامت ها و نشانه های لثه سالم می توان به رنگ صورتی و سفت و محکم بودن آن و نیز چسبیده بودن کامل به دندان و عدم تورم و قرمزی و خونریزی در هنگام مسواک زدن می توان متوجه شد که لثه ها سالم هستند. هنگامی که موقع مسواک زدن و استفاده از نخ دندان باعث خونریزی لثه شوید و قرمزی و التهاب در لثه تان به وجود آید. حتما به دندان پزشک مراجعه نمایید زیرا به مرور زمان بافت روی لثه از بین می رود و باعث لق شدن دندان و در نهایت بدتر شدن اوضاع لثه و دندان ها و از بین رفتن دندان ها می شود.

همه چیز درباره تحلیل رفتن لثه و درمان آن

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام شما جراحی لثه هم انجام میدید؟

    1. با سلام بله با مهراز کارت با کاهش هزینه 50% توسط متخصص انجام میشه. https://mehrazcard.com/gum-surgery/

  2. سلام جراحی لثه چه مقدار بهبودش زمان میبره؟

    1. با سلام تقریبا 10 روز زمان میبره.

  3. سلام جراحی لثه برای دندان های نهفته هم کاربرد داره؟

    1. با سلام جراحی لثه با جراحی دندان نهفته کمی متفاوت هستش.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.