جراحی لثه تحلیل رفته

جراحی لثه تحلیل رفته

جراحی لثه تحلیل رفته

لثه به دلایل مختلف مانند مسواک زدن نادرست و بیماری های لثه ای تحلیل می رود. شاید دلیل تحلیل رفتن لثه خارج از کنترل فرد باشد. ولی دندان پزشک عوامل تاثیر گذار در به وجود آمدن این مشکل را قبل از درمان به بیمار توضیح می دهد. دندان پزشک در جراحی پیوند لثه ریشه های نمایان شده. و بدون محافظ را می پوشاند. تا از آنها در مقابل پوسیدگی محافظت نماید.

حساسیت های دندانی کاهش می یابد. و همچنین طرح لبخند اصلاح می شود. جراحی لثه تحلیل رفته چه از لحاظ بهبود عملکرد و چه با هدف زیبا سازی لبخند برای بیمار انجام می شود. بیمار را از مزیت داشتن لبخند زیبا و همچنین سلامت لثه ها بهره مند می کند. در نتیجه فرد در زمان صحبت کردن و غذا خوردن مشکلی ندارد. و با اعتماد به نفس لبخند می زند.

جراحی لثه برای روکش چگونه انجام میشود؟

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

بافت سالم لثه از دندان ها در مقابل بیماری حفظ می کند. تحلیل رفتن لثه در اطراف دندان در واقه نشانه شروع ایجاد مشکلاتی جدی برای سلامتی دهان و دندان ها می باشد. امروزه درمان های موفقیت آمیزی برای اصلاح اثر تحلیل لثه وجود دارد. که متخصصین دندان پزشک با روش های متفاوتی جراحی لثه را با روش معمول و نیز با کمک لیزر برای درمان لثه استفاده می کنند. همچنین در صورت لزوم پس از این جراحی روش هایی را برای زیبا تر کردن دندان و لثه به بیمار خود توصیه و در صورت رضایت بیمار انجام می دهد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

تحلیل رفتن لثه به چه معناست؟

اگر حس می کنید که بعضی از دندان هایتان نسبت به قبل بلندتر شده اند و یا اینکه به گرما و سرما حساسیت دارند و یا قسمتی از ریشه دندان ها یتان نمایان شده باشد . نشان دهنده این است که تحلیل رفتن لثه هایتان شروع شده است.

تحلیل رفتن لثه به شکل پاکت های عمیق پدید می آیند که باکتری ها در آن قسمت رشد می کنند. و استخوان نگهدارنده دندان را دچار آسیب و مشکل می کنند. به دلیل آنکه لثه از روی دندان به بالا در فک بالا و به پایین در فک پایین کشیده می شود. دندان ها بلندتر به نظر می آیند. در مراحل جلوتر در تحلیل لثه ، دندان ها لق می شوند و می افتند و یا در اثر اذیت زیاد توسط دندان پزشک کشیده می شوند. تحلیل رفتن لثه ها به تدریج و آهسته آهسته پیش می رود. بنابراین ممکن است دیر به بیماری لثه خود پی ببرید. ولی برای درمان هر وقت که اقدام کنید راه هایی وجود دارد.

اگر تحلیل رفتن لثه به قدری زیاد شده باشد که ریشه ها نمایان و دیگر قسمتی برای ترمیم لثه باقی نمانده باشد از جراحی لثه تحلیل رفته استفاده می شود. در این جراحی از پیشروی تحلیل رفتن لثه جلوگیری می شود.

*** رعایت بهداشت دهان و دندان و روش درست مسواک زدن، همچنین نوشیدن آب کافی در شبانه روز، و خوردن غذاهای سالم در پیشگیری از تحلیل لثه بسیار تاثیر گذار است.***

تحلیل رفتن لثه و درمان آن

دلایل تحلیل لثه چیست؟

بیماری لثه از شایع ترین موارد در تحلیل لثه می باشد. نقص های ژنتیکی و تغییرات هورمونی دیابت و یا دیگر بیماری ها احتمال عفونت لثه را بیشتر می کند. نتایجی که پژوهشگران بهآن دست یافته اند افرادی که سیگار می کشند تا چهار برابر بیشتر از افراد غیر سیگاری در معرض ابتلا به بیماری های لثه ای قرار دارند.

توتون و تنباکو و دیگر مواد مخدر فرد را مستعد بسیاری از بیماری ها من جمله بیماریهای دهان و دندان می کند. مسواک زدن به شیوه نادرست ، فشارهای شدید بر دندان ها، دندان قروچه و وارد آمدن فک ها بر روی هم در صورتی که دندان ها نامنظم باشند می توانند روند تحلیل رفتن لثه را بسیار سریع تر کند.همچنین سوراخ کردن لب ها و زبان نیز سبب ساییدگی و تحریک لثه ها می شود و باعث از بین رفتن بافت لثه می شود.

آیا جراحی لثه درد دارد ؟

آموزش اقدامات قبل از جراحی لثه با مهراز کارت

درمان بیماری تحلیل لثه با پیوند لثه

تحلیل رفتن لثه اگر در اثر جمع شدن جرم باشد دندان پزشک با جرم گیری می تواند اولین اقدام را برای پایان دادن به پیشرفت تحلیل لثه انجام دهد. با جرم گیری یا اصلاح سطح ریشه درمانی ، است که برای زدودن جرم و پلاک هایی که از جمع شدن باکتری ها روی سطح دندان به وجود آمده است انجام شده تا لثه ها را التیام دهد و از تحلیل رفتن آنها پیشگیری نماید. اگر تحلیل لثه شدیدتر باشد جراحی پیوند لثه باید انجام شود تا از آسیب رسیدن به دندان ها و از دست دادن دندان ها جلوگیری شود.

جرمگیری لثه چه فوایدی دارد؟

قیمت جراحی لثه با داشتن مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

متخصصان دندان پزشکی بر این اعتقادند که جراحی پیوند لثه علاوه بر ترمیم ناحیه زخم شده از عفونت لثه هم جلوگیری می کند. دندان پزشک مقدار کمی از بافت جدید لثه را در قسمتی قرار می دهد که بافت لثه در آن قسمت کم است. یا لثه در آن ناحیه به طور کامل از بین رفته است. جراحی پیوند لثه در کل برای جلوگیری از پیشروی تحلیل لثه می باشد و یا آنکه برای پوشاندن سطوح ریشه نمایان شده و بدون محافظ دندان ها انجام می شود.

تحلیل لثه و درمان تحلیل لثه

جراحی لثه تحلیل رفته

جراحی لثه تحلیل رفته

مزیت پیوند لثه

جراحی پیوند لثه علاوه بر اینکه تحلیل رفتن لثه و استخوان فک را کتوقف می کند حساسیت دندان به غذاهای سرد و گرم را تا حدود زیادی کاهش می دهد. و از ریشه های دندان در مقابل پوسیدگی های ریشه جلوگیری می کند. پیوند لثه خط های لثه را هموار کرده و زیبایی لبخند را به فرد می دهد. بنابراین بیمار بعد از درمان با پیوند لثه با اعتماد به نفس بیشتر می تواند لبخند بزند و صحبت کند و در جامعه به فعالیت های خود بپردازد.

انواع پیوند لثه

در بسیاری از بیماران به جهت زیبایی دندان ها، جراحی پیوند لثه را انجام می دهند. اگر دندان ها بیش از حد معمول بزرگ باشند لبخند زدن جلوه خوبی ندارد. بنابراین پیوند لثه اعتماد به نفس و همچنین زیبایی را به چهره فرد می دهد. جراحی پیوند لثه سه نوع است :

1- پیوند بافت همبند لثه

پیوند بافت همبند لثه از رایج ترین روش های جراحی پیوند لثه می باشد. که برای درمان یک یا چند ناحیه از لثه که تحلیل رفته است می شود. دندان پزشک برای درمان ریشه ای که بدون محافظ و نمایان شده است. پوسته نازکی از پوست سقف دهان را جدا کرده و نمونه ای از بافت زیر آن را برداشته. و آن را در قسمت تحلیل رفته لثه می گذارد و آن را بخیه می زند. بافت فعلی لثه در کنار بافت پیوند زده شده رشد کرده. و خط لثه تازه ای می سازد.

2- پیوند لثه آزاد

دندان پزشک بافت پیوندی را به شکل مستقیم از سقف دهان بر میدارد و به ناحیه لثه پیوند زده و بخیه می زند. این روش برای افرادی که بافت لثه انها بسیار نازک است کاربرد دارد. پیوند لثه آزاد شبیه به پیوند بافت همبند می باشد. با این تفاوت که بافت پیوندی به طور مستقیم از سقف دهان برداشته می شود.

3- پیوند پدیکل

نمونه پیوند از قسمتی برداشته می شود که نزدیک به بافت نیازمند لثه می باشد. این روش بهترین راه برای بیمارانی می باشد که از بافت لثه برخوردار می باشد. برخی از دندان پزشکان گاهی بافت پیوندی را از بانک بافت و یا از مواد سنتزی استفاده می کنند.

جراحی پیوند لثه چگونه است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جراحی لثه

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. لثه های شل شده درمان داره؟

  1. با سلام درمانی که منجر به اصلاح کامل لثه ها بشه خیر متاسفانه. https://mehrazcard.com/gum-surgery/

 2. سلام تعرفه جراحی لثه چقده؟

  1. با سلام با مهراز کارت جراحی لثه با تعرفه کاهش هزینه 50% خواهد بود براتون. https://mehrazcard.com/gum-surgery/

 3. سلام کارت مهراز برای کدام شهرستان ها خدمات دهی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 4. سلام کارت مهراز در همه شهرها خدمات دهی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید.

 5. سلام اگر این کارت رو تهیه کنیم 1سال میتونیم از خدمات استفاده کنیم؟

  1. با سلام مدت اعتبار کارت یک ساله هستش ولی در صورتی که مایل باشید میتونید تمدید انجام بدید. البته در طول اعتبار مهراز کارتتون میتونید بدون هیچ سقف و محدودیتی از خدمات با کاهش هزینه 50% استفاده کنید.

 6. سلام جراحی لثه خیلی درد داره؟

  1. با سلام با بی حسی انجام میشه و دردی حس نمیشه.

 7. تعرفه کشیدن داندانو لطف میکنید؟

  1. سلام دوست عزیز تعرفه کشیدن دندان خدمت شما

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.