بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

روکش دندان مانند یک کلاهک روی تاج دندان یا روی بخش پروتزی ایمپلنت دندانی قرار می گیرد. روکش دندانی برای دندانهایی استفاده می شود کع به طور وسیع دچار پوسیدگی شده اند. روکش های دندانی با چسب روکش روی دندان ها چسبانده می شوند. روکش دندان را به عنوان پروتز دندان نیز می شناسند. متریال روکش دندان از سرامیک دندانی و یا فلز می باشد و در برخی مواقع از ترکیب فلز و سرامیک دندانی روکش ساخته می شود که از استحکام بیشتری برخوردار است. بعد از قالبگیری از دندان و لثه ها که توسط دندان پزشک انجام می شود قالب به لابراتوار دندانسازی فرستاده می شود تا در آزمایشگاه ساخته و تهیه شود. با بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان می توان از هزینه های بالای آن تا 50 درصد کاهش داد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

چه زمانی باید دندان را روکش کرد؟

روکش کردن دندان به دو دلیل درمانی و زیبایی انجام می شود. زمانی که دندان دچار پوسیدگی شدید شده باشد بعد از پر کردن دندان ، دندانپزشک برای استحکام دندان آن را روکش می کند. هنگامی که فاصله های بین دندانی نامنظمی کمی داشته باشند که نیاز به ارتودنسی نباشد می توان به وسیله روکش دندان ها را منظم ساخت.

1- روکش دندان برای زیبایی دندان ها

از کاربردهای روکش دندان این است که دندان های عصب کشی شده را روکش می کنند. همانطور که بیان شد برای زیبایی دندان ها نیز به کار می رود مانند اصلاح دورنگی دندان ها، اصلاح نامتناسب بودن دندان ها که در این موارد از روکش های سرامیکی استفاده می شود.

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان
بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

2- روکش های دندانی برای دندان های علامت دار

در مواقعی که تاج دندان آسیب دیده است و ترک هایی در دندان به وجود آمده یاشد از روکش دندان استفاده می شود. از شایع ترین علایم ترک دندان ، دندان درد در زمان خوردن و جویدن است.

3- روکش دندان برای دندان های عصب کشی شده

هنگامی که دندان آسیب زیادی دیده باشد دیگر با روش های معمول نمی توان آن دندان را ترمیم کرد. بنابراین یکی از مواردی که بعد از درمان ریشه دندان انجام می شود روکش دندان است. زمانی که دندان عصب کشی می شود اگر ترکی در دندان بوجود آید دندان به سرعت خرد شده و می شکند. بنابراین به وسیله روکش دندان یک محافظ در اطراف دندان بوجود می آید تا از وارد آمدن فشارهایی که به دندان بی ریشه وارد می آید و باعث شکستن دندان می شود جلوگیری کند.

انواع روکش دندان

1- روکش های تمام فلزی مانند روکش از جنس طلا
2- روکش های پی اف ام که در قسمت مرکز این نوع روکش از جنس آلیاژ و روی آن از متریال چینی بنام پرسلن ساخته می شود.
3- روکش های سرامیکی مانند زیرکونیوم و روکش های ای مکس

عوارض روکش دندان

از رایجترین عوارض برای روکش دندان به وجود آمدن التهاب لثه است. که در این مواقع نیاز به عصب کشی دندان می باشد. زمانی دندان و لثه دچار التهاب می شود که روکش دندان به شیوه صحیح و اصولی انجام نشده باشد. بنابراین زمانی که برای روکش دندان به دندانپزشکی مراجعه می کنید سعی نمایید که از یک متخصص با تجربه استفاده کنید.

درمان عفونت دندان بعد از روکش دندان

زمانی که عفونت دندان بعد از روکش دندان اتفاق می افتد معمولا یکی از موارد زیر اتفاق افتاده است:

1- در اطراف دندان روکش شده دندانی دیگر دچار پوسیدگی شده است و یا اینکه روکش دندان شکسته و محل گیر کردن مواد غذایی شده است. این مورد باعث شده تا فشار زیادی به لثه وارد شود و موجب تحریک لثه و متورم شدن آن شود. در بیشتر موارد در این زمان خونریزی لثه و درد لثه باعث شده تا بیمار به دندانپزشک مراجعه نماید.

2- پوسیدگی ثانویهای در کنار دندان روکش شده به وجود آمده است. که این مورد به علت تمیز نکردن و عدم بهداشت دهان و دندان اتفاق افتاده است. در بعضی مواقع نیز به علت عدم تطابق با روکش دندان پوسیدگی در اطراف دندان روکش شده به وجود می آید. در هر دو حالت باید روکش دندان تعویض شود.

بوی بد پس از روکش دندان

عوامل بوی بد دهان پس از روکش دندان مختلف است. ولی از اصلی ترین علت ها در بوی بد دهان فعالیت باکتری های بی هوازی می باشد. زمانی که پوسیدگی ثانویه در زیر روکش دندان به وجود آید و به آن توجه نشود باعث بوجود آمدن بوی بد دهان و در نهایت پوسیدگی کامل دندان و ترمیم و روکش دوباره برای دندان می باشد.

هزینه روکش دندان در سال 1400 | قیمت روکش دندان را کاهش دهید

لق شدن روکش دندان

یکی دیگر از مشکلاتی که بعد از روکش دندان ممکن است پیش بیاید لق شدن روکش دندان است. این مورد زمانی اتفاق می افتد که به دلیل رعایت نکردن بهداشت دندان ها پوسیدگی مجدد در زیر دندان روکش شده به وجود آید.

ملتهب شدن لثه بعد از روکش دندان

به طور کلی بعد از روکش دندان اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند التهاب لثه در اطراف دندان روکش شده و خونریزی لثه می شود. که در این مورد نیز با مراجعه به دندانپزشک باید روکش دندان تعویض شود. با بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان می توان از خدمات روکش دندان با هزینه ای کمتر استفاده کرد.

طول عمر روکش دندان

در واقع یک روکش دندان در بهترین حالت باید تا آخر عمر فرد عمر کند . ولی به علت مواردی مانن پوسیدگی ها و شکستن دندان انواع مشکلات لثه ای و غیره باعث شده تا عمر روکش دندان نیز کم شود. به طور میانگین طول عمر روکش دندان ها از پنج سال تا پانزده سال می باشد. این بازه زمانی به مقدار خراب شدن دندان روکش شده قبل از عملیات روکش دندان ، میزان رعایت کردن بهداشت دهان و دندان می شود. بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان در تمامی سنین وجود دارد.

هزینه روکش دندان

اتز هزینه های روکش دندان باید بگوییم که به نوع و متریال روکش دندانی و نیز میزان تخریب دندان بستگی دارد. همچنین یکی از تعیین کننده های قیمت روکش دندان دستمزد دندانپزشک می باشد. منظور از متریال روکش همان نوه فلزی و سرامیکی ، پرسلن و زیرکونیوم می باشد. از ارزانترین نوع روکش دندان روکش پرسلن است.

بهترین نوع از روکش دندانی کدام است؟

از بهترین نوع از انواع روکش های دندان، روکش طلا می باشد که تمام فلز است. ولی با سلیقه و متد روز تطبیق زیادی ندارد. بنابراین مورد استقبال افرادی خاص می باشد. ولی به طور عموم برای افراد بهترین نوع روکش دندان نوع سرامیکی است که هم از نظر زیبای و هم از نظر محبوبیت بین افراد و به روز بودن آن از استقبال بیشتری برخوردار است.

مراحل روکش کردن دندان ها

1- تراشیدن دندان به مقداری که روکش دندان ضخامت دارد از روی دندان تراشیده می شود.
2- قالبگیری از دندان تراشیده شده
3- انتخاب نوع روکش و رنگ آن که باید با دیگر دندان ها متناسب باشد.
4-فریم گذاری فلزی یا زیرکونیوم
5- انجام مرحله پایانی و قرار دادن روکش روی دندان

روکش دندان | قیمت روکش دندان

درمان دندان درد دندان روکش شده در خانه

زمانی که دندان روکش شده دچار التهاب و درد شود. باید حتما به دندانپزشک مراجعه کرد ولی قبل از انکه به دندانپزشکی بروید لازم است که درد خود را تسکین بدهید و آن را قابل تحمل کنید. برای درمان درد و بهبود آن باید از مسواک های بین دندانی برای تمیز کردن و بیرون آوردن مواد غذایی از بین دندان ها استفاده نمایید. همچنین می توانید تا قبل از مراجعه به دندانپزشک از مسکن ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.