بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

روکش دندان مانند یک کلاهک روی تاج دندان یا روی بخش پروتزی ایمپلنت دندانی قرار می گیرد. روکش دندانی برای دندانهایی استفاده می شود کع به طور وسیع دچار پوسیدگی شده اند. روکش های دندانی با چسب روکش روی دندان ها چسبانده می شوند. روکش دندان را به عنوان پروتز دندان نیز می شناسند. متریال روکش دندان از سرامیک دندانی و یا فلز می باشد و در برخی مواقع از ترکیب فلز و سرامیک دندانی روکش ساخته می شود که از استحکام بیشتری برخوردار است. بعد از قالبگیری از دندان و لثه ها که توسط دندان پزشک انجام می شود قالب به لابراتوار دندانسازی فرستاده می شود تا در آزمایشگاه ساخته و تهیه شود. با بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان می توان از هزینه های بالای آن تا 50 درصد کاهش داد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

چه زمانی باید دندان را روکش کرد؟

روکش کردن دندان به دو دلیل درمانی و زیبایی انجام می شود. زمانی که دندان دچار پوسیدگی شدید شده باشد بعد از پر کردن دندان ، دندانپزشک برای استحکام دندان آن را روکش می کند. هنگامی که فاصله های بین دندانی نامنظمی کمی داشته باشند که نیاز به ارتودنسی نباشد می توان به وسیله روکش دندان ها را منظم ساخت.

1- روکش دندان برای زیبایی دندان ها

از کاربردهای روکش دندان این است که دندان های عصب کشی شده را روکش می کنند. همانطور که بیان شد برای زیبایی دندان ها نیز به کار می رود مانند اصلاح دورنگی دندان ها، اصلاح نامتناسب بودن دندان ها که در این موارد از روکش های سرامیکی استفاده می شود.

عمر روکش دندان چقدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

آشنایی با انواع روکش دندان جلو و تهیه روکش دندان شکسته جلو با مهراز کارت

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان

2- روکش های دندانی برای دندان های علامت دار

در مواقعی که تاج دندان آسیب دیده است و ترک هایی در دندان به وجود آمده یاشد از روکش دندان استفاده می شود. از شایع ترین علایم ترک دندان ، دندان درد در زمان خوردن و جویدن است.

انواع روکش دندان عصب کشی شده با کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت

3- روکش دندان برای دندان های عصب کشی شده

هنگامی که دندان آسیب زیادی دیده باشد دیگر با روش های معمول نمی توان آن دندان را ترمیم کرد. بنابراین یکی از مواردی که بعد از درمان ریشه دندان انجام می شود روکش دندان است. زمانی که دندان عصب کشی می شود اگر ترکی در دندان بوجود آید دندان به سرعت خرد شده و می شکند. بنابراین به وسیله روکش دندان یک محافظ در اطراف دندان بوجود می آید تا از وارد آمدن فشارهایی که به دندان بی ریشه وارد می آید و باعث شکستن دندان می شود جلوگیری کند.

قیمت روکش دندان فوری و متحرک با کارت پزشکی مهراز چقدر است؟

انواع روکش دندان

1- روکش های تمام فلزی مانند روکش از جنس طلا
2- روکش های پی اف ام که در قسمت مرکز این نوع روکش از جنس آلیاژ و روی آن از متریال چینی بنام پرسلن ساخته می شود.
3- روکش های سرامیکی مانند زیرکونیوم و روکش های ایمکس

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

قیمت روکش دندان فوری با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

عوارض روکش دندان

از رایجترین عوارض برای روکش دندان به وجود آمدن التهاب لثه است. که در این مواقع نیاز به عصب کشی دندان می باشد. زمانی دندان و لثه دچار التهاب می شود که روکش دندان به شیوه صحیح و اصولی انجام نشده باشد. بنابراین زمانی که برای روکش دندان به دندانپزشکی مراجعه می کنید سعی نمایید که از یک متخصص با تجربه استفاده کنید.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

قیمت روکش دندان جلو با بیمه دندنپزشکی مهراز چفدر است؟

عفونت دندان بعد از روکش دندان

زمانی که عفونت دندان بعد از روکش دندان اتفاق می افتد معمولا یکی از موارد زیر اتفاق افتاده است:

1- در اطراف دندان روکش شده دندانی دیگر دچار پوسیدگی شده است و یا اینکه روکش دندان شکسته و محل گیر کردن مواد غذایی شده است. این مورد باعث شده تا فشار زیادی به لثه وارد شود و موجب تحریک لثه و متورم شدن آن شود. در بیشتر موارد در این زمان خونریزی لثه و درد لثه باعث شده تا بیمار به دندانپزشک مراجعه نماید.

2- پوسیدگی ثانویهای در کنار دندان روکش شده به وجود آمده است. که این مورد به علت تمیز نکردن و عدم بهداشت دهان و دندان اتفاق افتاده است. در بعضی مواقع نیز به علت عدم تطابق با روکش دندان پوسیدگی در اطراف دندان روکش شده به وجود می آید. در هر دو حالت باید روکش دندان تعویض شود.

جهت خرید روکش دندان فوری با کاهش هزینه 50% با مشاورین مهراز کارت در تماس باشید …

بوی بد پس از روکش دندان

عوامل بوی بد دهان پس از روکش دندان مختلف است. ولی از اصلی ترین علت ها در بوی بد دهان فعالیت باکتری های بی هوازی می باشد. زمانی که پوسیدگی ثانویه در زیر روکش دندان به وجود آید و به آن توجه نشود باعث بوجود آمدن بوی بد دهان و در نهایت پوسیدگی کامل دندان و ترمیم و روکش دوباره برای دندان می باشد.

مشاهده هزینه روکش دندان با داشتن مهراز کارت

لق شدن روکش دندان

یکی دیگر از مشکلاتی که بعد از روکش دندان ممکن است پیش بیاید لق شدن روکش دندان است. این مورد زمانی اتفاق می افتد که به دلیل رعایت نکردن بهداشت دندان ها پوسیدگی مجدد در زیر دندان روکش شده به وجود آید.

به نظر شما عمر جسب روکش دندان چقدر است؟

ملتهب شدن لثه بعد از روکش دندان

به طور کلی بعد از روکش دندان اگر بهداشت دهان و دندان رعایت نشود باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند التهاب لثه در اطراف دندان روکش شده و خونریزی لثه می شود. که در این مورد نیز با مراجعه به دندانپزشک باید روکش دندان تعویض شود. با بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان می توان از خدمات روکش دندان با هزینه ای کمتر استفاده کرد.

قیمت روکش طلای دندان چقدر است؟

طول عمر روکش دندان

در واقع یک روکش دندان در بهترین حالت باید تا آخر عمر فرد عمر کند . ولی به علت مواردی مانن پوسیدگی ها و شکستن دندان انواع مشکلات لثه ای و غیره باعث شده تا عمر روکش دندان نیز کم شود. به طور میانگین طول عمر روکش دندان ها از پنج سال تا پانزده سال می باشد. این بازه زمانی به مقدار خراب شدن دندان روکش شده قبل از عملیات روکش دندان ، میزان رعایت کردن بهداشت دهان و دندان می شود. بیمه دندانپزشکی برای روکش دندان در تمامی سنین وجود دارد.

هزینه عصب کشی دندان و روکش با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

هزینه روکش دندان

اتز هزینه های روکش دندان باید بگوییم که به نوع و متریال روکش دندانی و نیز میزان تخریب دندان بستگی دارد. همچنین یکی از تعیین کننده های قیمت روکش دندان دستمزد دندانپزشک می باشد. منظور از متریال روکش همان نوه فلزی و سرامیکی ، پرسلن و زیرکونیوم می باشد. از ارزانترین نوع روکش دندان روکش پرسلن است.

همه نکارت درباره عوارض روکش دندان را بدانید…

بهترین نوع از روکش دندانی کدام است؟

از بهترین نوع از انواع روکش های دندان، روکش طلا می باشد که تمام فلز است. ولی با سلیقه و متد روز تطبیق زیادی ندارد. بنابراین مورد استقبال افرادی خاص می باشد. ولی به طور عموم برای افراد بهترین نوع روکش دندان نوع سرامیکی است که هم از نظر زیبای و هم از نظر محبوبیت بین افراد و به روز بودن آن از استقبال بیشتری برخوردار است.

مراحل روکش کردن دندان ها

1- تراشیدن دندان به مقداری که روکش دندان ضخامت دارد از روی دندان تراشیده می شود.
2- قالبگیری از دندان تراشیده شده
3- انتخاب نوع روکش و رنگ آن که باید با دیگر دندان ها متناسب باشد.
4-فریم گذاری فلزی یا زیرکونیوم
5- انجام مرحله پایانی و قرار دادن روکش روی دندان

 قیمت, مزایا و معایب روکش دندان

آیا روکش موقت دندان در داروخانه به فروش میرسد؟

روکش دندان

روکش دندان

درمان دندان درد دندان روکش شده در خانه

زمانی که دندان روکش شده دچار التهاب و درد شود. باید حتما به دندانپزشک مراجعه کرد ولی قبل از انکه به دندانپزشکی بروید لازم است که درد خود را تسکین بدهید و آن را قابل تحمل کنید. برای درمان درد و بهبود آن باید از مسواک های بین دندانی برای تمیز کردن و بیرون آوردن مواد غذایی از بین دندان ها استفاده نمایید. همچنین می توانید تا قبل از مراجعه به دندانپزشک از مسکن ها استفاده نمایید.

روکش دندان پر شده چگونه جایگذاری میشود؟

آیا میدانید عمر روکش دندان زیرکونیا بسیار طولانی است؟

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره روکش دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. روکش فقط برای زردی دندان کاربرد داره؟

  1. با سلام روکش دندان برای مواقعی مناسب هستش که دندانی به شکل چشمگیری آسیب دیده باشه و دیگه قابل ترمیم نباشه. اما اگر هدف زیباسازی و رفع زردی دندانهاست بهتره از روکش های زیبایی مانند لامینت و یا کامپوزیت استفاده کنید. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-composite/ https://mehrazcard.com/the-cost-of-dental-laminate/

  • ahmad
  • بهمن ۱۳, ۱۴۰۰

  mishe begid kodom, rokesh jensesh khobe?

  1. باسلام روکش های متفاوتی در علم دندانپزشکی وجود دارن که با توجه به تشخیص پزشک باید یکی رو انتخاب کنید.

 2. روکش فرقش با کامپوزیت چیه؟

  1. با سلام روکش دندان جانشین دندان از دست رفته ای میشه که فقط به اندازه یک پایه ازش باقی مونده. اما کامپوزیت دندان جنبه زیباسازی دندان کامل و سالم شما رو داره و فقط سطح رویی دندان رو میپوشونه.

 3. سلام ممکنه دندان با روکش عفونت داشته باشه؟

  1. با سلام بله امکانش هست.

 4. سلام روکش دندان با تعرفه مهراز چقدره؟

  1. با سلام انواع روکش دندان با مهراز کارت 50% کاهش هزینه داره براتون. https://mehrazcard.com/cost-of-veneers/

 5. سلام روکش دندان برای کودکان هم کاربرد داره؟

  1. با سلام در برخی موارد بله.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.