معایب بلیچینگ دندان

معایب بلیچینگ دندان

معایب بلیچینگ دندان

زمانی که می خواهیم به زیبایی چهره و اصلاح طرح لبخند بپردازیم. به طور قطع راه هایی مانند بلیچینگ دندان، لمینت دندان و یا کامپوزیت دندان به ذهن مان می آید. تمامی این روش ها برای درمان زیبایی در زمینه دندان پزشکی مطرح هستند. همه این روش هایی که نام برده ایم. دارای مزیت ها و عوارض منحصر به فردی هستند. مهمترین مسئله ای که همیشه ذهن متقاضیان را به خود مشغول می کند. عوارض آن ها است. بلیچینگ دندان که روشی برای از بین بردن دو و چند رنگی دندان ها و سفید کردن آن ها می باشد. امروزه در دندانپزشکی های زیبایی بسیار مورد توجه است. البته دانستن عوارض هرکدام از روش های زیبایی دندان باعث می شود. تا بتوانید بهترین راه را برای اصلاح طرح لبخند خود داشته باشید. در این مطلب به بیان معایب بلیچینگ دندان می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

عوارض سفید کردن دندانها

با توجه به قیمت این سه روش محبوب ترین آن ها روش بلیچینگ دندان است. که مقرون به صرفه و مناسب هر بودجه ای می باشد. قیمت بلیچینگ دندان نسبت به دیگر روش ها بسیار مناسب است. البته زمانی که روش بلیچینگ دندان و یا هر کدام از روش های دیگر را انتخاب می کنید. یکی از مهم ترین مسئله هایی که به آن دقت خواهید کرد عوارض آن می باشد. امروزه بیشتر افراد به دنبال استفاده از روش هایی می باشند. که دندان هایشان را سفید و درخشان و بی نقص کنند. بلیچینگ دندان راهی برای رسیدن به این خواسته افراد است.

مطالعه درباره جرمگیری دندان

یکی از مواردی که می تواند در انتخاب روش مناسب به شما کمک کند. انتخاب راهی است که عوارض کمتری دارد. با توجه به اینکه بلیچینگ دندان زیبایی را برای چهره به ارمغان می آورد. دارای عوارضی هم می باشد. البته عوارض بلیچینگ دندان در زمان شیردهی و یا بارداری و قبل از رسیدن به سن بلوغ عوارض بیشتری برای افراد خواهد داشت.

بلیچینگ دندان | قیمت بلیچینگ دندان با مهراز کارت

عوارض مواد مصرفی بلیچینگ دندان

برای انجام بلیچینگ دندان از موادی استفاده می شود که می تواند عوارض جانبی داشته باشد. موادی که به عنوان سفید کننده در این روش استفاده می شوند در دو روش بلیچینگ دارای غلظت متفاوتی هستند. عوارضی که ممکن است به وجود آید :

1- آسیب رسیدن به مینای دندان

2- تحریک لثه ها

3- ایجاد حساسیت در ناحیه دندان ها

سفید کردن دندان در خانه به چه روش هایی امکان پذیر است؟

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

معایب بلیچینگ دندان

معایب بلیچینگ دندان

البته این عوارض برای افرادی که بلیچینگ خود را نزد افراد غیر متخصص انجام می دهند بیشتر است. البته این در حالی می باشد که اگر از مواد سفید کننده بلیچینگ دندان به درستی استفاده نگردد. مینای دندان اسیب دیده و از بین می رود. و این آسیب غیر قابل برگشت و جبران ناپذیر است. باید دقت شود که برای انجام بلیچینگ به دندان پزشک متخصص مراجعه کنید تا از مواد استاندارد که باعث حفظ مینای دندان می شود استفاده نماید.

استفاده از روش بلیچینگ دندان نیز برای همه افراد توصیه نمی شود و بهتر است با مشورت پزشک و در زمانی مناسب انجام شود. گاهی بلیچینگ دندان باعث می شود رنگ دندان تغییر کرده و حتی تیره تر شود. به همین علت همه افراد مناسب بلیچینگ نیستند.

ماندگاری بلیچینگ دندان

عوارض جانبی سفید کردن دندان چقدر طول میکشد؟

افراد کمی هستند که با مراجعه به دندان پزشک برای انجام بلیچینگ دندان دچار عوارض آن شوند اما اگر هم برای سفید کردن دندان هایشان روش بلیچینگ را انتخاب کنند معمولا عوارضی تحمل نخواهند کرد و از نتیجه رضایت کامل دریافت خواهند کرد. اما ممکن است برخی افراد دچار عوارض بسیار جدی شوند که قصد داریم نمونه ای از عوارض جدی و معایب بلیچینگ دندان را برایتان شرح دهیم.

آموزش روش های سفید شدن دندان های زرد با نمک

حساسیت دندان

یکی از رایج ترین عوارضی و معایب بلیچینگ دندان که ممکن است پس از بلیچینگ دندانی دچار آن شوید ایجاد حساسیت دندانی است. دلیل حساسیت دندان ها پس از بلچینیگ استفاده از مواد شیمیایی است که برای سفید کردن دندان از آن استفاده می شود. طبیعی است که پس از سفید شدن دندان هایتان با مواد احساس کنید کمی دندان هایتان در برابر سرمای شدید و داغی شدید مواد غذایی دچار حساسیت شده باشد. این حساسیت در واقع به دلیل قرار گرفتن لایه عاج دندان در معرض مواد سفید کننده است.

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

در صورتی که دندان ها حساس شوند زمانی که نوشیدنی خیلی سرد یا نوشیدنی خیلی داغ میل می کنید کمی احساس درد خواهید داشت. به همین علت توصیه می شود اگر می خواهید دندان های خود را سفید کنید به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید. و اگر دندان های شما سابقه حساس شدن را دارد بهتر است با پزشک خود این را درمیان گذاشته تا از غلظت مخصوصی و خاصی برای سفید کردن دندان هایتان استفاده کند. تا دندان های شما کمترین میزان حساسیت را برای شما به وجود آورد.

هزینه جرمگیری و بلیچینگ دندان با بیمه دندانپزشکی

نکات مهم درباره ژل بلیچینگ دندان

تحریک بافت لثه

ممکن است شما هم تحریک بافت لثه را با نام سوختگی شیمیایی شنیده باشید. این عارضه زمانی رخ می دهد که بافت لثه بیمار در تماس با مواد سفید کننده قرار گرفته شود و موجب تحریک لثه شود.
بلافاصله پس از آن که لثه بیمار در معرض برخورد با مواد قرار گرفته می شود لثه به صورت کامل سفید می شود اما پس از مدتی به رنگ طبیعی خود بازگردانده می شود.

آیا جرمگیری دندان عوارض دارد؟ معایب جرمگیری دندان چیست؟

اما طبیعی است که بیماران زمانی که مشاهده می کنند لثه آن ها در مجاورت با مواد سفید کننده به این رنگ تبدیل شده است ابراز نگرانی می کنند. جای نگرانی نیست زیرا علت تغییر رنگ به دلیل غلظت بالای پراکساید هیدروژن یا پر اکسید کاربامید است و به صورت موقتی پیش می آید.

در راستای این مشکل ممکن است کمی التهاب یا قرمزی را در ناحیه لثه های خود مشاهده کنید که هیچ مشکل خاصی ندارد و کافی است تقریبا چند ساعتی مهلت بدهید تا به حالت اولیه بازگردد.

آموزش روش سفیدی دندان با سیر در منزل …

عدم نتیجه دلخواه

برخی از بیمارانی که این روش را انتخاب می کنند انتظارات عجیب و غریبی از آن دارند و تصور می کنند پس از بلیچینگ دندان های آن ها بسیار تغییر رنگ خواهد داشت. اما اغلب پس از بلیچینگ با صحنه ای روبرو می شوند که انتظار آن را نداشتند. زیرا ممکن است دندان شما دچار تغییر رنگ شدید شده باشد یا دندان های شما دارای لکه های بسیار شدید باشد در این صورت ممکن است جای آن لکه و رنگ قبلی را به صورت سایه کمی مشاهده کنید و رنگ دندان شما به صورت کامل سفید نشده باشد. البته نتیجه بلیچینگ دندان دائمی نیست و حداکثر در مدت زمان 6 ماه الی 12 ماه بعد قطعا تغییر رنگ خواهید داشت و رنگ دندان شما به حالت قبلی باز میگردد.

دیگران مطالعه میکنند:

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه چیست؟

کدام روش کارساز تر است؟ بلیچینگ یا جرمگیری دندان !

استفاده از زردچوبه و گلاب برای سفیدی دندان

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان در چیست؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. من بلیچینگ دوست دارم انجام بدم میشه راهنمایی کنید؟

  1. با سلام بلیچینگ دندان یکی از روش های سفید کردن دندانهاست که بین 2 تا 3 درجه دندانهاتون رو سفیدتر و درخشان تر میکنه. با مهراز کارت بلیچینگ دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید. https://mehrazcard.com/the-cost-of-teeth-bleaching/

 2. سلام بلیچینگ بهتره یا کامپوزیت؟

  1. با سلام این مورد بستگی به این داره که هدف شما چی باشه. اگر هدف فقط سفید تر شدن دندانهاست بلیچینگ و اگر هدف سفید شدن و مرتب سازی بیشتر دندانهاست کامپوزیت پیشنهاد میشه.

 3. سلام هزینش چقدره؟

  1. با سلام هزینه بلیچینگ دندان با روش های گوناگون با داشتن مهراز کارت 50% کاهش هزینه خواهد داشت برای شما.

 4. بلیچینگ باعث حساسیت دندان میشه؟

  1. با سلام خیر مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 5. ممنون از محتوای خوبتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.