جرمگیری دندان درد دارد ؟

جرمگیری دندان درد دارد ؟

جرمگیری دندان درد دارد ؟

شما فکر میکنید آیا جرمگیری دندان درد دارد ؟ بسیاری از افراد به دلیل تصور درد و ناراحتی هنگام انجام هریک از خدمات درمانی و ترمیمی دندانپزشکی از انجام آنها خودداری می‌کنند. یکی از این اقدامات درمانی که انجام آن برای سلامتی دندان‌ها لازم و ضروری است، جرم گیری دندان می‌باشد.

افراد به این دلیل که فکر می‌کنند جرم گیری دندان درد دارد. نسبت به انجام آن بی توجهی می‌کنند. و تنها زمانی که دندان‌هایشان دچار پوسیدگی‌های شدید و درد زیاد می‌شوند. برای درمان آنها به کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه می‌کنند. جرم گیری دندان بدون درد است.
این اقدام به این صورت است که دستگاه جرم گیری به صورت چرخشی و به آرامی به روی دندان‌ها حرکت داده می‌شود. و جرم‌هایی که روی سطح دندان‌ها قرار دارند را از بین می‌برد.
در برخی موارد بسته به شرایط بیمار ممکن است که بی حسی موضعی تزریق شود که در این صورت نیز بیمار هیچ‌گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

جرمگیری دندان با کاهش هزینه 50% با مهراز کارت

علت درد دندان بعد از جرم گیری

درد جرم گیری دندان موجب می‌شود که افراد به اشتباه تصور کنند که این اتفاق به علت دستکاری کردن بافت دندان یا تراشیدن مینای آن و آسیب رساندن به دندان ایجاد می‌شود، در صورتی که این باور اشتباه است. تجمع جرم بر روی سطح دندان‌ها همانند یک لایه عایق عمل می‌کند که در احساس کردن سرما و گرمای مواد غذایی و نوشیدنی‌ها مشکل ایجاد می‌کند. برداشتن این لایه عایق باعث می‌شود که دندان‌ها همانند قبل سرما و گرما را احساس کنند به همین دلیل بیمار مقداری درد و حساسیت نسبت به سرما و گرما را تجربه خواهد کرد. این حالت به مرور از بین می‌رود و جای نگرانی ندارد.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

آیا جرم گیری دلیلی برای لق شدن دندان‌ها است؟

لق شدن دندان بر اثر جرم گیری یکی دیگر از باورهای اشتباه درمورد این اقدام می‌باشد. خود فرایند جرم گیری باعث لق شدن دندان‌ها نمی‌شود. و علت ایجاد این احساس این است که به تجمع زیاد و بیش از حد جرم بر روی دندان‌ها با از بین بردن بافت لثه، جایگزین آن می‌شود. و همچنین استخوان‌های نگهدارنده دندان را تحلیل می‌کند. در واقع لق شدن دندان‌ها همان موقع اتفاق افتاده است. ولی فرد متوجه آن نمی‌شود. برداشتن جرم از فضای بین لثه و دندان موجب می‌شود که بیمار احساس کند که دندان‌هایش به دلیل جرم گیری لق شده‌اند. لازم به ذکر است که این اتفاق برای تمام بیماران رخ نمی‌دهد. و غالباً بیمارانی که نسبت به سلامت دهان و دندان خود توجهی ندارند و به موقع برای جرمگیری دندان‌هایشان اقدام نمی‌کنند، دچار این عارضه می‌شوند.

عوارض جرمگیری دندان چیست؟ آموزش جرمگیری دندان خانگی

آیا جرم گیری باعث خراب شدن دندان‌ها می‌شود؟

یک باور عمومی اشتباهی وجود دارد که افراد فکر می‌کنند بر اثر عوارض جرم گیری به دندان‌ها آسیب وارد می‌شود و مواردی مانند لق شدن دندان، ساییده شدن و یا حساس و ضعیف شدن آن را به وجود می‌آورد. در صورتی که انجام این اقدام نه تنها آسیبی وارد نمی‌کند، بلکه برای حفظ سلامت دندان‌ها و همچنین لثه‌ها ضروری است. باقی ماندن جرم بر روی سطح دندان‌ها به مرور زمان موجب پوسیدگی دندان و عفونت و تحلیل رفتن لثه می‌شود، به همین دلیل به افراد توصیه می‌شود که برای پیشگیری از این اتفاق چکاپ‌های ۶ ماهه دندانپزشکی خود را فراموش نکنند و سالی یک بار جرم گیری انجام دهند.

بیمه دندانپزشکی برای جرمگیری دندان

آیا جرمگیری دندان با فشار آب امکان پذیر است؟

آیا جرم دندان باعث درد می‌شود؟

تجمع و ایجاد پلاک و یا همان جرم بر روی دندان‌ها، عموماً به دلیل قرار گرفتن مداوم دندان‌ها و لثه‌ها در معرض مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و همچنین بزاق دهان می‌باشد. این امر موجب تجمع و تکثیر هرچه بیشتر باکتری‌ها در این نواحی می‌شود. که به مرور زمان پوسیدگی دندان و عفونت و تحلیل رفتن لثه‌ها را به همراه خواهد داشت. با افزایش میزان پلاک و جرم بر روی دندان‌ها، کم‌کم جای بافت لثه‌ای که محکم به سطح دندان‌ها چسبیده است را می‌گیرند. و با از بین بردن و آسیب رساندن به بافت لثه خود را جایگزین آن می‌کنند. این اتفاق در لق شدن دندان‌ها نقش دارد. تمام موارد ذکر شده. از مواردی هستند که باعث ایجاد درد دندان بر اثر تجمع جرم دندان بر روی آن هستند.

آموزش روش سفیدی دندان با سیر در منزل …

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

جرمگیری دندان درد دارد ؟

جرمگیری دندان درد دارد ؟

مراحل جرمگیری دندان

جرمگیری دندان در سه مرحله انجام میشود. این سه مرحله را در ویدیوهای زیر میتوانید ببینید:

مرحله اول جرمگیری

در مرحله اول جرم ها را توسط اسکیلر و یا کویترون برمیداریم. در این ویدیو می توانید مرحله اول جرمگیری را ببینید. خواهش میکنم از کلیشه های ترس از صدا و بوی دندانپزشکی دور شوید! یک بار دیگر یادآوری میکنم. جرمگیری دندان درد دارد؟ خیر! درد ندارد.

هزینه جرمگیری دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز کارت

قیمت بلیچینگ دندان با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

آموزش سفید کردن دندان ها با نمک در منزل …

مرحله دوم جرمگیری

در این مرحله استینها را برای افرادی که دارای رنگدانه های چسبناک روی دندان هستند. از بین میبریم. این استینها در افراد چای خور و بویژه سیگاری بیشتر دیده می شود. معمولا این استینها بسیار چسبناک هستند. و برداشت آنها توسط دستگاه جرمگیری زمانبر و خسته کننده برای بیمار و دندانپزشک است. برای حل این مشکل دستگاه مخصوصی ابداع شده که پروفی میت و یا به اصطلاح ایرفلو گفته می شود. ایرفلو به سرعت و بدون ایجاد حساسیت در دندان، استینها و رنگدانه های قهوه ای و چسبناک چای و قهوه و سیگار را از روی سطح دندان بر میدارد.

مرحله سوم جرمگیری

بروساژ (پالیش سطح دندانها توسط پامیس) می باشد.

مطالعه مطالب مرتبط:

آموزش سفید کردن دندان با نشاسته در منزل

از بین بردن جرم دندان سریع چگونه امکان پذیر است؟

جرمگیری دندان در تهران توسط بهترین دندانپزشکان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

آیا لق شدن دندان بعد از جرمگیری واقعیت دارد؟

آموزش جرمگیری دندان به روش سنتی در خانه

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. هزینه جرمگیری با کارت مهراز چقدر هستش؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت جرمگیری دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید. https://mehrazcard.com/the-cost-of-scaling-teeth/

  • mino
  • اسفند ۳, ۱۴۰۱

  همه مراکز مهراز جرم گیری رو انجام میدن؟

  1. با سلام بله. جرمگیری دندان در تمامی مراکز درمانی مهراز کارت ارائه میشه خدمتتون.

 2. سلام ممکنه جرم گیری مقطعی باشه؟

  1. با سلام در صورتی که بهداشت دهان و دندانها رعایت نشه بله این امکان وجود داره.

 3. جرم گیری به مینای دندان آسیب میزنه؟

  1. با سلام خیر. مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.