روکش دندان جلو

روکش دندان جلو

روکش دندان جلو

روکش دندان از رایج ترین روش ها برای ترمیم و نیز استحکام دندان ها می باشد. روکش دندان کلاهکی است که مانند تاج دندان طراحی و ساخته می شود. این تاج مصنوعی روی دندان قرار گرفته و از باقی مانده دندان محافظت می کند. این دندان روکش شده نسبت به دیگر دندان ها از استحکام و دوام بیشتری برخوردار است. روکش دندان جلو از جمله روکش هایی است که هم برای زیبایی و هم برای محافظت دندان ها استفاده می شود.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

تاج دندان روکش دندان جلو

تاج دندان همان قسمت سفید رنگ دندان است که برای جویدن غذا استفاده می شود. بخش ریشه ای دندان درون لثه قرار دارد. که دیده نمی شود. زمانی که دندان روکش می شود تاج دندان کاملا پوشیده می شود که در واقع دندان کاملا کاور شده و دیگر قسمت تاج دندان نیز دیده نمی شود. موارد کاربردی روکش دندان علاوه بر استحکام برای زیبایی و طرح لبخند استفاده می شود.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

زمانی که دندان ها دچار پوسیدگی می شوند. با پر کردن دندان ترمیم شده ولی این ترمیم در صورتی که روکش نشود به سرعت شکسته شده و حتی مابقی تاج دندان را نیز از بین می برد. دندان های عصب کشی شده نیز دوام کمی دارند و به همین جهت باید بعد از پر کردن حتما با روکش کاور شوند تا از مقاومت خوبی برخوردار شوند.

روکش دندان ارزان با داشتن مهراز کارت

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

روکش دندان جلو
روکش دندان جلو

انواع روکش دندان جلو

روکش های دندان از مواد مختلفی ساخته می شوند که با توجه به دندان مورد نظر و همچنین سلیقه فرد انتخاب و استفاده می شوند.

1- روکش های تمام فلزی

این نوع روکش ها از فلزات مختلفی مانند نیکل و کروم و یا طلا و پالادیوم استفاده می شود. این نوع فلز ها با بدن انسان سازگاری دارند و می توانند روکش های مناسبی برای دندان ها باشند. روکش های تمام فلز با رنگ اصلی خود در دندان قرار می گیرند. رنگهای طلایی و نقره ای که زمانی که روی دندان قرار داده می شود به همان رنگ ها باقی می مانند. این روکش ها برای دندان ای عقبی که در زمان صحبت کردن و خندیدن دیده نمی شوند مناسب است. این نوع از روکش ها از دوام و استقامت بالایی برخوردارند. و برای جویدن و خرد کردن مواد غذایی بسیار مناسب و کاربردی هستند. ولی برای دندان های جلویی مناسب نیستند.

هزینه روکش دندان با بیمه

عمر روکش دندان چقدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

2- روکش های تمام سرامیکی

این نوع از روکش ها که تماما سرامیکی است. به نسبت با روکش های فلزی ضعیف تر هستند. ولی از نظر زیبایی و طبیعی بودن بهتر می باشند. روکش های زیرکونیا از نوع روکش های تمام سرامیک می باشند که برای روکش دندان های جلویی مناسب هستند.

از دلایلی که برای دندان های جلویی از روکش های سرامیکی استفاده می کنند:

* رنگ این نوع روکش ها است که به دندان های طبیعی شباهت زیادی دارد.
* به دلیل آنکه دندان های جلویی نسبت به دیگر دندان ها کمتر تحت فشار و ساییدگی هستند استحکام کمتر آنها مشکلی را ایجاد نمی کند.

بریج دندان بدون تراش چگونه انجام میشود؟

3- روکش های ترکیبی فلز و سرامیک PFM

از ترکیب دو ماده فلز و سرامیک برای ساختن این نوع از روکش ها استفاده می شود. دوام و زیبایی و طبیعی بودن این نوع از روکش ها باعث شده تا از محبوب ترین روکش ها برای مراجعه کنندگان باشد. این نوع روکش دندانی دارای هسته و یا مرکز فلزی است که دارای روکش سرامیکی می باشد. این ترکیب باعث شده تا از نظر زیبایی و مقاومت رتبه اول را در بین روکش های دندان داشته باشد. همچنین هم برای دندان های جلویی و عقبی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت عصب کشی دندان جلویی با داشتن مهراز کارت چگونه است؟

۱۲ دیدگاه برای “روکش دندان جلو

    • مدیر محتوی گفته:

      با سلام
      روکش به صورت یک تاج روی پایه دندان خودتون قرار میگیره ولی ایمپلنت خودش دارای پایه از جنس تیتانیوم هستش که داخل لثه جایگذاری میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.