عصب کشی دندان

عصب کشی دندان

آیا میدانید میتوانید تمامی هزینه های دندانپزشکی خود را 50% کاهش دهید؟ در اینجا توضیحات کلی درباره هزینه های عصب کشی دندان و سایر خدمات دندانپزشکی در سال جدید را مطالعه نمائید.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف عصب کشی کلیک کنید.

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

  عصب کشی دندان

  عصب کشی دندان (Root Canal) یکی از پروسه های درمانی دندانپزشکی است که با از بین بردن بخش داخلی و نرم دندان یا پالپ (pulp) روند درمان انجام میشود. پالپ از اعصاب، بافت همبند و عروق خونی ساخته شده که باعث رشد دندان ها می‌شود. عموما دندانپزشکان و بهترین متخصص عصب کشی در تهران این امر را تحت بی حسی موضعی انجام میدهد.

  آخرین تعرفه عصب کشی دندان

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1عصب کشی هر کانال380/000190/000
  2عصب کشی دندان شماره 7 هر کانال450/000225/000
  3درمان ریشه مجدد هر کانال660/000330/000
  4پالپوتومی بزرگسال250/000125/000
  5پین داخل کانال110/00055/000
  عصب کشی دندان

  مراحل عصب کشی دندان

  مرحله اول: حذف پوسیدگی های دندان آسیب دیده و ایجاد راه دسترسی به پالپ دندان

  مرحله دوم: حذف پالپ آسیب دیده دندان و شستشوی کانال های داخل ریشه دندان از عفونت ها

  مرحله سوم: پر کردن بخش داخلی دندان شامل بخش خالی پالپ و کانالهای دندان، و در نهایت ترمیم تاج دندان عصب کشی شده.

  انواع عصب کشی دندان

  عصب کشی دندان از جمله درمان‌های دندان پزشکی است که احتمالا نام آن را زیاد شنیده‌اید. این فرایند انواع مختلف دارد که بنا به مشکل و شرایط بیمار تجویز می‌شود.

  • پالیکتومی

  این فرایند معمولا برای کودکانی که هنوز دندان‌های شیری در دهان دارند انجام می‌شود. در پالیکتومی کل عصب و پالپ دندان نیاز به تخلیه کامل دارد.

  • پالپوتومی

  این روش بخشی از عصب کشی دندان است که بر روی دندان‌های شیری کودکان استفاده می‌شود و طی این عمل نیازی به برداشته شدن کل عصب و پالپ دندان نیست فقط عصب کشی در تاج دندان انجام می‌شود.

  • روت کانال تراپی اولیه

  این نوع عصب کشی برای نجات دندان از پوسیدگی وسیع وعمیق انجام می‌شود.

  • روت کانال تراپی ثانویه

  درصورتی که درمان اولیه روت کانال  تراپی موفقیت آمیز نبود، عملیات روت کانال  تراپی ثانویه برای بیمار انجام می‌شود.

  • آپیکوکتومی

  در این روش قسمت انتهایی ریشه که عفونی شده، با جراحی حذف می‌گردد. از این فرایند زمانی استفاده می‌شود که هیچ یک از روش‌های پیشین کارساز نبوده است.

  از کجا بفهمیم دندان به عصب کشی نیاز دارد؟

  عصب کشی دندان نامی آشنا است که اغلب افراد از آن واهمه دارند. اما چه اتفاقی در دندان‌ها رخ می‌دهد که عصب دندان درگیر می‌شود؟

  ایجاد ضربه خارجی به دندان و یا پوسیدگی از جمله مهم‌ترین دلایلی است که فرد را وادار به عصب کشی می‌کند. پوسیدگی دندان‌ها اگر مرتب مورد چکاب قرار نگیرد، موجب می‌شود که پوسیدگی به ریشه دندان رسیده و درد زیادی را برای بیمار ایجاد کند.

  علائم شایعی که می‌تواند زنگ خطری برای بیمار باشد، ابتدا دردهای شبانه و طولانی مدت است. به‌علاوه درصورت بروز تغییر رنگ در دندان‌ها، ورم و یا لق شدگی فورا برای چکاپ به پزشک مراجعه کنید.

  دندانپزشک متخصص در رشت

  مشاوره رایگان دریافت کنید!