عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

پر کردن دندان بدون عصب کشی یکی از روش‌های درمانی برای دندان‌هایی است که تخریب شده‌اند. اما عصب آنها سالم باقی مانده است. با این روش، دندان با استفاده از یک پرکننده مثل کامپوزیت ترمیم می‌شود. در ادامه مقاله قصد داریم به عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی بپردازیم، برای کسب اطلاعات تکمیلی با ما همراه باشید.

عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

درد و حساسیت یکی از عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

پر کردن دندان بدون عصب کشی ممکن است باعث درد و حساسیت شود. اگرچه این درد و حساسیت عموماً در چند روز اول پس از درمان اتفاق می‌افتد. و بعد از آن بطور خودکار بهبود می‌یابد. اما در برخی موارد ممکن است به مدت طولانی‌تری ادامه داشته باشد.

عفونت

اگر در هنگام درمان باکتری‌های موجود در دندان حین حفاری خارج شده.  و به بافت‌های اطراف دندان منتشر شوند، ممکن است عفونت شدیدی را در ناحیه لثه به وجود بیاورند. علائم عفونت شامل درد، تورم، تب و بوی نامطبوع از دهان است.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

خراشیدگی و شکستگی

پر کردن دندان بدون عصب کشی ممکن است باعث خراشیدگی و شکستگی دندان شود. این مشکل معمولاً در دندان‌هایی رخ می‌دهد که پیش از درمان تخریب شده‌اند. و قوی نیستند. در این حالت، دندان ممکن است به طور ناگهانی شکسته شود. و نیاز به جراحی و یا خارج کردن دندان داشته باشید.

پر کردن دندان با سرامیک چه مزایا و معایبی دارد؟

نفوذ ماده پرکننده به داخل عصب

در برخی موارد، ممکن است ماده پرکننده به داخل عصب نفوذ کند و باعث تحریک عصب شود. این مشکل باعث درد و حساسیت شدید شده و نیاز به درمان دوباره دارد.

نیاز به درمان دوباره یکی دیگر از عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

پر کردن دندان بدون عصب کشی ممکن است بعد از مدتی نیاز به درمان دوباره داشته باشد. این امر معمولاً در دندان‌هایی رخ می‌دهد که پیش از درمان تخریب شده‌اند و قوی نیستند. در این حالت ممکن است دندان پر شده به مرور زمان تحلیل رود و به درمان دوباره نیاز پیدا کند.

پر کردن دندان و همچنین عصب کشی دندان را با مهراز کارت با 50% کاهش هزینه انجام دهید …

آشنایی با نحوه پر کردن دندان جلو

عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی

چه دندان‌هایی را بدون عصب کشی می‌توان پر کرد؟

معمولا عوارض ترمیم دندان بدون عصب کشی در موارد زیر رخ نمی‌دهد. عصب کشی دندان از طریق حذف بافت عصبی دندان و پر کردن فضای خالی با ماده پر کننده انجام می‌شود. اما این روش برای همه دندان‌ها مناسب نیست و بسته به شرایط مختلف، ممکن است نیاز به عصب کشی داشته باشند.

دندان‌های شیری کودکان و برخی دندان‌های دائمی که تازه از لثه خارج شده‌اند و هنوز عصب آن‌ها به صورت کامل تشکیل نشده باشد، می‌توانند بدون عصب‌کشی پر شوند. همچنین، در صورتی که آسیب دندان کوچک باشد و به بافت عصبی آن آسیبی نرسیده باشد می‌توان آن را بدون عصب کشی پر کرد.

اما در صورتی که دندان دچار التهاب عمیق باشد، باید عصب کشی و پر کردن با ماده پر کننده انجام شود. همچنین، دندان‌هایی که تحت ضربه قرار گرفته و شکسته‌اند نیز نیاز به عصب کشی و پر کردن دارند.

علت سیاه شدن دندان پر شده چیست؟

انواع روکش دندان عصب کشی شده با کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت

روش‌های جدید پر کردن دندان بدون عصب کشی

در طی سالیان اخیر، روش‌های جدیدی برای پر کردن دندان بدون استفاده از عصب کشی توسعه یافته است. این روش‌ها به دندانپزشکی مدرن کمک می‌کنند تا بهترین نتیجه را در پر کردن دندان‌های خراب بدست آورده و از بروز درد و عوارض عصب کشی جلوگیری کنند‌.

درمان کانال ریشه دندان یکی از روش‌های درمانی پوسیدگی شدید و یا التهاب عمیق دندان است که به سبب عفونت باکتریایی در کانال ریشه دندان رخ می‌دهد. در این روش درمانی دندان‌پزشک برای دسترسی به کانال ریشه یک سوراخ در دندان ایجاد می‌کند، سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص باکتری‌ها، بافت‌های مرده و بافت‌های التهابی از داخل کانال ریشه پاک می‌شوند. بعد از پاک شدن کامل عفونت، کانال ریشه با مواد ضدعفونی کننده پر می‌شود و در نهایت، سوراخ دندان با ترمیم دندان بسته می‌شود.

ژل پر کننده دندان چیست و چه کاربردی دارد؟ پر کردن دندان جلو با مواد سفید چگونه انجام میشود؟

معرفی داروی کشتن عصب دندان

پیشگیری از ریختن دیواره دندان پر شده چگونه انجام میشود؟

نتیجه گیری

با توجه به مطالعه و بررسی موضوع عوارض پر کردن دندان بدون عصب کشی، می‌توان گفت که عوارض احتمالی از این روش شامل درد، حساسیت، التهاب و خراشیدگی دندان است. همچنین پر کردن دندان بدون عصب کشی در برخی موارد می‌تواند باعث تغییر رنگ دندان شود. با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که این روش برای بسیاری از افراد با موفقیت انجام می‌شود و عوارض احتمالی نیز بسیار خفیف و موقتی هستند.

عصب کشی دندان و پر کردن با داشتن مهراز کارت چقدر تخفیف دارد؟

بررسی علائم عصب کشی ناموفق

در کل می‌توان گفت که پر کردن دندان بدون عصب کشی یک روش مطمئن و موثر برای درمان بیماری‌های دندان است اما در برخی موارد ممکن است با عوارضی همراه باشد که باید به آن‌ها توجه کرد. به همین دلیل، قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از این روش، باید با پزشک خود مشاوره کنید و راهکارهای مناسب را برای درمان مشکلات دندانی خود پیدا کنید.

مطالعه مطالب مرتبط:

روکش دندان پر شده چگونه جایگذاری میشود؟

آیا پر کردن دندان با چسب دوقلو راهکار صحیحی است؟

عمر دندان عصب کشی شده معمولا چقدر است؟

آموزش عصب کشی دندان مناسب چه کسانی است؟

آیا پر کردن دندان بدون عصب کشی امکان پذیر است؟

کاهش هزینه عصب کشی دندان و روکش با کارت پزشکی مهراز

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. قیمت عصب کشی با تعرفه شما چقدر هستش؟

  1. با سلام لیست تعرفه به روز با کاهش هزینه 50% خدمت شما

 2. سلام مراکز مهراز کارت کجا هستش؟

  1. سلام وقت بخیر، لینک مراکز خدمت شما

 3. سلام روکش دندان ممکنه بیفته؟

  1. سلام اگر مراقبت درست انجام نشه بله

 4. تو این شرایط اقتصادی واقعا مهراز کمک کننده بود ممنون

  1. ممنون از نظر شما

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.