ژل پر کننده دندان

ژل پر کننده دندان

ژل پر کننده دندان

ژل پر کننده دندان یکی از روش‌هایی است که برای درمان دندان‌های آسیب دیده و پرکردن نقاط خالی آن‌ها استفاده می‌شود. این روش برای پرکردن حفره‌های کوچک و بزرگ دندان‌ها بسیار موثر است. در این مقاله به بررسی جزئیات بیشتر درباره ژل پرکننده دندان، روش کارکرد آن، مواد تشکیل دهنده، مزایا و معایب و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

راهکارهای درمانی پرکردن نقاط خالی دندان با ژل

درمان نقاط خالی در دندان می‌تواند به حفظ دندان و جلوگیری از آسیب به سایر دندان‌های فک کمک کند. برای این منظور راهکارهای درمانی مختلفی وجود دارد. که می‌توانید برای پر کردن نقاط خالی دندان‌ها به کار بگیرید. به عنوان مثال، از روش‌هایی مثل چسب دندان، پر کردن دندان با رزین، پر کردن دندان با سفید کردن و ژل پرکننده دندان می‌توانید کمک بگیرید.

ژل پرکننده دندان چیست؟

ژل پرکننده دندان، ماده‌ای است که برای پر کردن نقاط خالی مینای دندان‌ها به کار می‌رود. این ژل، شامل یک ماده جامد و یک ماده مایع است که با ترکیب این دو ماده، یک ماده‌ی پرکننده برای کاربردهای دندانی تولید می‌شود. ژل پرکننده دندان به دلیل قابلیت شفافیت و سرعت تعویض برای پرکردن نقاط خالی دندان‌ها بسیار موثر است.

پر کردن دندان با انواع مواد، تنها با پرداخت نیمی از هزینه ها با مهراز کارت

ژل پر کننده دندان

ژل پر کننده دندان

کارکرد ژل پر کننده دندان

برای استفاده از ژل پرکننده دندان ابتدا باید دندان‌های خود را آماده کنید. دندان‌ها باید تمیز و خشک باشند. ژل پرکننده با استفاده از یک سرنگ سالم در فاصله میان ترک، شیار و عمق حفره‌های دندان ریخته می‌شود. سپس با استفاده از فشار مداوم و یک لامپ ال ای دی، ماده در دندان باقی می‌ماند و بعد از گذشت چند ثانیه کوتاه ژل پرکننده در دهان خشک می‌گردد. با این روش نقاط خالی مینای دندان شما با ماده‌‌ای شفاف پر می‌گردد.

عصب کشی دندان و پر کردن با داشتن مهراز کارت چقدر تخفیف دارد؟

مواد تشکیل دهنده ژل پر کننده دندان

ژل پرکننده دندان شامل دو ماده مایع و جامد است. بخش جامد عموماً شامل سیلیکات‌های دیاتومه‌ای، سیمنت و یا پلیمرهای مختلف است. که برای پر کردن نقاط خالی در دندان‌ها استفاده می‌شود. ماده مایع که به عنوان رزین با نام تجاری “آکریلیک یا متاکریلات” شناخته می‌شود. به عنوان ایجاد کننده اتصال بین دندان و ماده جامد به کار می‌رود. برخی از ژل‌های پرکننده دندان شامل آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد ضد التهاب هستند. که برای کنترل عفونت‌ها و التهاب‌های دندانی بسیار مفید است.

پر کردن دندان با سرامیک چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب استفاده از ژل پر کننده دندان

از مزایای استفاده از ژل پرکننده دندان میتوان سرعت و آسانی در استفاده، نداشتن نیاز به برش دندان، قابلیت انعطاف‌پذیری بالا، قابلیت شفافیت و قابلیت تعویض سریع را نام برد. همچنین، ژل پرکننده دندان به خاطر شفافیت و قابلیت جذب و نگه داشتن رنگ جلوه‌‌ای کاملا طبیعی به دندان‌های پرشده شما می‌دهد.

معایب استفاده از ژل پرکننده دندان نیز شامل عدم مقاومت بالا در برابر فشار، محدودیت در تعداد نقاط خالی که قابل پر کردن هستند. محدودیت در تعداد بارهای استفاده و هزینه درمان می‌باشد.

علت سیاه شدن دندان پر شده چیست؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

ژل سفید کننده دندان

ژل سفید کننده دندان یک ماده است که برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. این ژل معمولاً شامل یک ماده سفید کننده، مانند پراکسید هیدروژن است که به عنوان عامل اصلی سفید کنندگی عمل می‌کند. اغلب ژل سفید کننده دندان به صورت یک تیوپ کوچک به همراه یک برس دندان به بازار عرضه می‌شود. کاربران باید ژل را روی برس دندان خود بمالند و سپس برس را روی دندان‌های خود برای مدت زمان مشخصی حرکت دهند.

بعد از آن هم دندان‌ها را با آب ولرم آبکشی کنند. افراد زیادی از ژل سفید کننده دندان برای بهبود ظاهر دندان‌های خود استفاده می‌کنند. با این حال، بهتر است قبل از استفاده از این محصول، به دندانپزشک خود مراجعه کرده. و نظر او را در این مورد جویا شوید. همچنین، بهتر است از این محصول با توجه به دستورالعمل‌های موجود بر روی بسته استفاده کنید. و از محصولاتی که به دلیل حساسیت دندانی برای شما مشکل ساز هستند، استفاده نکنید.

پر کردن دندان جلو با مواد سفید چگونه انجام میشود؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

چسب پرکننده دندان

چسب پرکننده دندان نیز همانند ژل پرکننده ماده‌ای است که برای  ترمیم دندان‌های شکسته، ترک خورده و سوراخ شده استفاده می‌شود. این ماده شامل رزین و دیگر مواد پرکننده است و با استفاده از یک نور خاص، مثل لامپ UV روی دندان سفت می‌شود.

آیا پر کردن دندان با چسب دوقلو راهکار صحیحی است؟

نتیجه‌گیری

در نتیجه‌گیری این مقاله می‌توان گفت که ژل پرکننده دندان یک راه کار آسان و موثر برای ترمیم دندان‌های خراب، ترک خورده و حفره‌دار است. بر اساس نتایج آزمایشات، ژل پرکننده دندان کارآمدی و ایمنی بالایی دارد و می‌تواند به عنوان یک راه حل موثر و اقتصادی برای ترمیم دندان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال بهتر است پیش از استفاده از ژل پرکننده دندان، به دندانپزشک خود مراجعه کرده و نظر او را در این مورد بپرسید.

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره پر کردن دندان 

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام کارت مهراز برای همه خدمات تخفیف داره؟

  1. با سلام بله مهراز کارت برای تمامی خدمات زیبایی و درمانی دندانپزشکی کاربرد داره.

 2. سلام شما چسب دندان هم دارید؟

  1. سلام خیر، باید از مراکز لوازم پزشکی تهیه کنید

 3. یعنی واقعا تاثیری بر سفیدی دندان داره؟

  1. تاثیر مقطعی داره برای سفید کردن دندان باید بلیچینگ انجام بدید

 4. سلام و عرض خسته نباشید شما محصول هم میفروشید؟

  1. سلام وقتتون بخیر خیر ما محصولی نمیفروشیم

 5. میشه بصورت خانوادگی از بیمه استفاده کرد؟

  1. سلام خیر بیمه بصورت فردی هستش

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.