عوارض عصب کشی دندان

عوارض-عصب-کشی-دندان

عوارض عصب کشی دندان

دندان ها مانند دیگر اعضای بدن دارای عصب ها و ریشه ها هستند. در مواردی که این عصب ها در اثر عفونت و یا در اثر ضربه های سنگین دچار اسیب شوند. باید توسط دندان پزشک مورد درمان قرار گیرند و اگر قابل ترمیم نباشند عصب کشی شوند.
عصب کشی به جهت طول عمر دندان انجام می شود. این عمل هیچگونه خطری برای بیمار به وجود نمی آورد. ولی عوارضی بعد از عصب کشی در برخی افراد به وجود امده است که در این مطلب ان ها را بیان می کنیم.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

هزینه عصب کشی دندان شماره 7 با بیمه دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

بهترین متخصص عصب کشی در تهران

عصب کشی دندان پوسیده

دندان پزشک باید دندان اسیب دیده را بررسی کرده و جلوی پیشروی ان را بگیرد. برای این کار ابتدا دندان پزشک کانال ریشه را به طور کامل از عصب و مویرگهای خونی پاک می کند. این عمل باید به دقت و کامل انجام شود. به همین جهت بعد از تمیز کردن کانال، دندان پانسمان می شود و بیمار در طی یک تا دو هفته بعد برای پر کردن به دندانپزشک مراجعه می کند.
در هنگام تمیز کردن کانال ، دندانپزشک کانال ها را تراش میدهد تا مواد دارویی به تمامی نقاط کانال برسد. پس از این مرحله دندانپزشک کانال های دندان را پوشانده و کاملا ان را مسدود می سازد تا از نفوذ مواد غذایی و تجمع باکتری ها در ان محل جلوگیری کند.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

انواع روکش دندان عصب کشی شده با کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت

کل مراحل عصب کشی در یک جلسه انجام می شود. ولی در بعضی مواقع تا چند جلسه ممکن است طول بکشد. به طور کلی عصب کشی درمانی کم درد است. که زمانی که نزد یک دندانپزشک مجرب انجام دهید عوارض بسیار کمی به دنبال دارد.

دلایل نیاز به عصب کشی

* متورم شدن و ابسه کردن لثه
* پوسیدگی وسیع دندان ها
* عمق داشتن پوسیدگی ها
* ضربه های سنگین به دندان
* درمان های خاص که باید دندان عصب کشی شود

علاوه بر همه این موارد عوارض عصب کشی دندان را نباید نادیده گرفت!

هزینه دندان مصنوعی چسبی وکاهش هزینه عصب کشی دندان و روکش با کارت پزشکی مهراز

عصب کشی دندان چقدر طول میکشد ؟ عصب کشی دندان عفونی چگونه انجام میشود؟

عوارض-عصب-کشی-دندان

عوارض-عصب-کشی-دندان

عوارض درمان ریشه

دندان هایی که عصب کشی شده اند کمی حساس تر می شوند. به دلیل اینکه دندان ها از طریق ریشه و عصب خود تغذیه می کنند و مواد لازمی که برای استحکام و حیات خود لازم دارد را از ریشه ها دریافت می کند. زمانی که عصب کشی انجام می شود این ارتباط دندان با منبع تغذیه و حیات خود را از دست می دهد. بنابر این دندان برای بدست اوردن مواد لازم خود از لثه تغذیه می کند.

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان

آیا عصب کشی دندان پوسیده فایده ای دارد؟

مطالعه درباره علائم به عصب رسیدن دندان جلو و همچنین مراقبت های بعد از عصب کشی

به طور کلی عصب کشی دندان را روی دندان هایی انجام می دهند که رشد خود را به اتمام رسانده باشند و نیاز به جذب مواد غذایی از ریشه نداشته باشد و برای حیات و حفظ حالت خود مواد غذایی را از لثه تامین کند تا نمیرد.

برای دندان هایی که عصب کشی میشوند از روکش های دندانی استفاده می کنند. زیرا در زمانی که دندان عصب خود را از دست می دهد استحکام آن برای نگه داشتن مواد پر کننده بسیار کم می شود. و امکان ریختن و خرد شدن مواد پر شده دندان بسیار زیاد است.
پس از عصب کشی دندان دقت نمایید که از خوردن و نوشیدن مواد غذایی بسیار سرد و یا گرم پرهیز کنید. زیرا دندان هایی که عصب کشی شده اند حساس ترند و با تماس مواد غذایی سرد و گرم دچار درد می شوند.

عصب کشی دندان و پر کردن و معرفی داروی کشتن عصب دندان

عصب کشی دندان نیش چگونه انجام میشود؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

1- شکستن دندان عصب کشی شده

به جهت ضعیف شدن دندان پس از پروسه عصب کشی دندان شکننده و ضعیف می شود. برای پیشگیری از شکستن دندان های عصب کشی شده باید آنها را روکش کرد. روکش های متفاوتی وجود دارند که می توان با مشورت دندان پزشک خود از آنها استفاده کنید. انواع روکش های دندانی پی اف ام، زیرکونیا و ایمکس و … می باشند.

عمر دندان عصب کشی شده معمولا چقدر است؟ بررسی علائم عصب کشی ناموفق

داروی گیاهی برای کشتن عصب دندان چیست؟

2- به وجود آمدن عفونت در ریشه دندان

هنگامی که درمان عصب کشی انجام می شود. در کانال های دندانی که ریشه از آنها خارج شده و یا به عبارتی عصب کشی شده اند وجود کمترین باکتری باعث به وجود آمدن عفونت در آن قسمت می شود.

پوشش بیمه دندانپزشکی و روش نوین عصب کشی دندان با لیزر

عصب کشی دندان جلو با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر کاهش هزینه دارد؟

3- سوراخ شدن کانال ریشه

برای ضد عفونی و عصب کشی ریشه ها ، دندان پزشک از بزاری به نام فایل استفاده می کند. این ابزار انعطاف پذیر است. که به شکل کانال ریشه هماهنگ می شود و خم می گردد. در بعضی مواقع که انحنای کانال ریشه زیاد است فایل سبب سوراخ شدن ریشه کانال میشود.

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

آشنایی با مزایا و معایب عصب کشی دندان شیری

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

عصب کشی ارزان با بیمه دندانپزشکی مهراز

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

مطالعه مطالب مرتبط:

پیشنهاد استفاده از آب نمک بعد از عصب کشی دندان

آیا میدانید عوارض عصب کشی دندان جلو چیست؟

روش های مقابله با ترس از عصب کشی دندان

عوارض دندان پوسیده در بدن

نرخ عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

آموزش عصب کشی دندان مناسب چه کسانی است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره عصب کشی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. میشه متخصص عصب کشی معرفی کنید؟ ممنون

  1. برای نوبت دهی و معرفی پزشک با مشاورتون هماهنگ باشید لطفا به علت بالا بودن تعداد مراجعین مشاورین مهراز خودشون برای هر پزشکی که مد نظرتون باشه حوالی محل سکونت شما وقت میگیرن از مطب ها.

  • melika
  • آذر ۳۰, ۱۴۰۱

  من عصب کشی انجام دادم با مهراز کارت و راضی بودم

  1. با سلام ممنون از انتخابتون. خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم دوست عزیز :)

 2. عصب کشی باعث میشه دندون بشکنه؟

  1. با سلام خیر عصب کشی باعث شکستگی دندان نمیشه. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

 3. مبلغ عصب کشی با کارت شما چند درصد تخفیف داره؟

  1. با سلام با مهراز کارت برای عصب کشی دندان 50% کاهش هزینه خواهید داشت. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-denervation/

 4. سلام کارت مهراز فقط برای تهران قابل استفاده است؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی و زیبایی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 5. سلام عصب کشی در چند مرحله انجام میشه؟

  1. با سلام این مورد کاملا بستگی به شرایط دندان و تعداد کانال داره.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.