عوارض عصب کشی دندان

عوارض-عصب-کشی-دندان

عوارض عصب کشی دندان

دندان ها مانند دیگر اعضای بدن دارای عصب ها و ریشه ها هستند. در مواردی که این عصب ها در اثر عفونت و یا در اثر ضربه های سنگین دچار اسیب شوند. باید توسط دندان پزشک مورد درمان قرار گیرند و اگر قابل ترمیم نباشند عصب کشی شوند.
عصب کشی به جهت طول عمر دندان انجام می شود. این عمل هیچگونه خطری برای بیمار به وجود نمی آورد. ولی عوارضی بعد از عصب کشی در برخی افراد به وجود امده است که در این مطلب ان ها را بیان می کنیم.

هزینه عصب کشی دندان شماره 7 با بیمه دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

بهترین متخصص عصب کشی در تهران

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

عصب کشی دندان پوسیده

دندان پزشک باید دندان اسیب دیده را بررسی کرده و جلوی پیشروی ان را بگیرد. برای این کار ابتدا دندان پزشک کانال ریشه را به طور کامل از عصب و مویرگهای خونی پاک می کند. این عمل باید به دقت و کامل انجام شود. به همین جهت بعد از تمیز کردن کانال، دندان پانسمان می شود و بیمار در طی یک تا دو هفته بعد برای پر کردن به دندانپزشک مراجعه می کند.
در هنگام تمیز کردن کانال ، دندانپزشک کانال ها را تراش میدهد تا مواد دارویی به تمامی نقاط کانال برسد. پس از این مرحله دندانپزشک کانال های دندان را پوشانده و کاملا ان را مسدود می سازد تا از نفوذ مواد غذایی و تجمع باکتری ها در ان محل جلوگیری کند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

کل مراحل عصب کشی در یک جلسه انجام می شود. ولی در بعضی مواقع تا چند جلسه ممکن است طول بکشد. به طور کلی عصب کشی درمانی کم درد است. که زمانی که نزد یک دندانپزشک مجرب انجام دهید عوارض بسیار کمی به دنبال دارد.

چرا باید دندان را عصب کشی کرد؟

* متورم شدن و ابسه کردن لثه
* پوسیدگی وسیع دندان ها
* عمق داشتن پوسیدگی ها
* ضربه های سنگین به دندان
* درمان های خاص که باید دندان عصب کشی شود

دندان مصنوعی چسبی

عصب کشی دندان چقدر طول میکشد ؟

عوارض-عصب-کشی-دندان
عوارض-عصب-کشی-دندان

عوارض عصب کشی دندان ها

دندان هایی که عصب کشی شده اند کمی حساس تر می شوند. به دلیل اینکه دندان ها از طریق ریشه و عصب خود تغذیه می کنند و مواد لازمی که برای استحکام و حیات خود لازم دارد را از ریشه ها دریافت می کند. زمانی که عصب کشی انجام می شود این ارتباط دندان با منبع تغذیه و حیات خود را از دست می دهد. بنابر این دندان برای بدست اوردن مواد لازم خود از لثه تغذیه می کند.

آیا عصب کشی دندان پوسیده فایده ای دارد؟

به طور کلی عصب کشی دندان را روی دندان هایی انجام می دهند که رشد خود را به اتمام رسانده باشند و نیاز به جذب مواد غذایی از ریشه نداشته باشد و برای حیات و حفظ حالت خود مواد غذایی را از لثه تامین کند تا نمیرد.

کاهش هزینه عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

برای دندان هایی که عصب کشی میشوند از روکش های دندانی استفاده می کنند. زیرا در زمانی که دندان عصب خود را از دست می دهد استحکام آن برای نگه داشتن مواد پر کننده بسیار کم می شود. و امکان ریختن و خرد شدن مواد پر شده دندان بسیار زیاد است.
پس از عصب کشی دندان دقت نمایید که از خوردن و نوشیدن مواد غذایی بسیار سرد و یا گرم پرهیز کنید. زیرا دندان هایی که عصب کشی شده اند حساس ترند و با تماس مواد غذایی سرد و گرم دچار درد می شوند.

1- شکستن دندان عصب کشی شده

به جهت ضعیف شدن دندان پس از پروسه عصب کشی دندان شکننده و ضعیف می شود. برای پیشگیری از شکستن دندان های عصب کشی شده باید آنها را روکش کرد. روکش های متفاوتی وجود دارند که می توان با مشورت دندان پزشک خود از آنها استفاده کنید. انواع روکش های دندانی پی اف ام، زیرکونیا و ایمکس و … می باشند.

2- به وجود آمدن عفونت های در ریشه دندان عصب کشی شده

هنگامی که درمان عصب کشی انجام می شود. در کانال های دندانی که ریشه از آنها خارج شده و یا به عبارتی عصب کشی شده اند وجود کمترین باکتری باعث به وجود آمدن عفونت در آن قسمت می شود.

پوشش بیمه دندانپزشکی

عصب کشی دندان جلو با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر کاهش هزینه دارد؟

3- سوراخ شدن کانال ریشه

برای ضد عفونی و عصب کشی ریشه ها ، دندان پزشک از بزاری به نام فایل استفاده می کند. این ابزار انعطاف پذیر است. که به شکل کانال ریشه هماهنگ می شود و خم می گردد. در بعضی مواقع که انحنای کانال ریشه زیاد است فایل سبب سوراخ شدن ریشه کانال می ش

عوارض دندان پوسیده در بدن

نرخ عصب کشی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

۱۰ دیدگاه برای “عوارض عصب کشی دندان

  • مدیر محتوی گفته:

   برای نوبت دهی و معرفی پزشک با مشاورتون هماهنگ باشید لطفا
   به علت بالا بودن تعداد مراجعین مشاورین مهراز خودشون برای هر پزشکی که مد نظرتون باشه حوالی محل سکونت شما وقت میگیرن از مطب ها.

  • مدیر محتوی گفته:

   با سلام
   ممنون از انتخابتون. خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم دوست عزیز 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه