پین دندان

پین دندان یک میله‌ی فلزی و پیچ مانند است که با هدف کمک به استحکام و بازسازی تاج دندانهای تخریب شده استفاده می شود. بعد از قرار دادن پین دندان پوسیده باید تاج دندان با ماده ای مناسب مانند آمالگام،گلاس آینومر ها یا کامپوزیت ترمیم و بازسازی شود.

✔️ مشاوره رایگان مهراز کارت

  تفاوت ایمپلنت با پین دندان

  ایمپلنت شامل چند قسمت مختلف است که اولین قسمت آن باید در استخوان فک جایگذاری شود. جنس پین ایمپلنت یا همان ریشه مصنوعی از تیتانیوم است. جهت ساخت پایه ایمپلنت فلزات مختلفی تست شده اند. تیتانیوم تنها فلزی است که با بدن انسان سازگاری کامل دارد و واکنش منفی به آن نشان نمیدهد.  پایه ایمپلنت باید حتما به استخوان فک متصل شود. به همین علت است که بعد از قرار دادن آن در فک باید مدت زمانی مشخص منتظر شد تا شرایط ادامه کار فراهم گردد. این مدت زمان ممکن است تا 4 یا 5 ماه به طول انجامد.

  جهت مشاهده تعرفه تخفیف ایمپلنت کلیک کنید.

  تعرفه تخفیف دندانپزشکی عمومی

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1معاینه توسط دندان پزشک عمومی70/000رایگان
  2ست یکبار مصرف80/00040/000
  3پانسمان80/00040/000

  تعرفه دندانپزشکی با تخفیف

  انواع پین گذاری دندان

  پین گذاری دندان به دو صورت انجام می‌شود؛ که عبارت است از:

  پین گذاری در عاج دندان

  این فرایند، برای افرادی که عصب کشی نکرده‌اند و فقط قسمتی از تاج دندان را از دست داده‌اند کاربرد دارد و معمولا برای دندان‌های جلویی استفاده نمی‌شود.

  پین گذاری در کانال دندان

  این روش در افرادی که عصب کشی انجام دادند کاربرد دارد. قطر و طول این قطعات به کانال ریشه بستگی دارد.

  در صورتی که فرد عصب کشی انجام نداده باشد و پین فلزی با مهارت لازم گذاشته نشود، ممکن است به دلیل نزدیکی به ریشه دندان برای فرد ایجاد درد کند که در اینجور مواقع  بهتر است عصب کشی انجام شود.

  بازسازی و درمان با پین دندان

  پین دندان میله ای به شکل پیچ و از جنس فلز است که با هدف ترمیم تاج دندان و مستحکم شدن دندان تخریب شده و از دست رفته استفاده میشود. بعد از کار گذاشتن پین دندان باید تاج دندان پوسیده با ماده ای مانند آمالگام و یا گلاس آینومر ها و یا کامپوزیت ها بازسازی شود. البته توجه داشته باشید که ممکن است در این مرحله دندانپزشک شما تشخیص دهد که نیاز به استفاده از روکش دندان دارید تا از شکستن دندان در دراز مدت جلوگیری به عمل آورید.

  پین گذاری در دندان شکسته

  شکستگی دندان از جمله اتفاقات ناگوار است که موجب کم شدن اعتماد به نفس و افسردگی در افراد می‌شود. از فرم افتادن شکل اولیه دندان به دلایل مختلفی همچون تصادف، پوسیدگی، ضربه و… ممکن است رخ دهد که به طور معمول پر کردن معمولی دندان راه حل کافی برای درمان این مسئله نمی‌باشد و لزوما نیاز به وجود جسم خارجی جهت نگهداری وضعیت طبیعی دندان می‌باشد.

  پین به‌ همراه نوعی ماده پر کننده در داخل دندان جای می‌گیرد، همچون ستون فلزی فشارهای خارجی ناشی از جویدن غذا را به ریشه دندان انتقال می‌دهد و اینگونه احتمال شکستگی دندان را تا حد امکان کاهش می‌دهد.

  کارت تخفیف دندانپزشکی

  کارت تخفیف دندانپزشکی

  شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

  بیمه تکمیلی دندانپزشکی

  شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

  بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

  بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

  مشاوره رایگان دریافت کنید!

  خرید آنلاین مهرازکارت

  .

  دریافت مشاوره رایگان درمانی

  .