افزایش دوام ترمیم دندان با دانه انگور قطعی است!

افزایش دوام ترمیم دندان با دانه انگور

افزایش دوام ترمیم دندان با دانه انگور

طبق مطالعات صورت گرفته، افزایش دوام ترمیم دندان با دانه انگور ممکن است. هسته انگور بر روی عاج دندان و افزایش دوام ترمیم های رزینی دندان تاثیر مثبت دارد. دانه انگور علاوه بر فواید متعدد برسلامت بدن، بر روی عاج دندان و افزایش دوام ترمیم های رزینی دندان تاثیر مثبت دارد. نتیجه این تحقیقات بر استفاده از این ماده طبیعی در دندان به عنوان افزایش دهنده طول عمر ترمیم ها و تقویت پیوند دندان و ماده  پرکننده دندان مناسب است.

ناحیه اتصال رزین و دندان خیلی با اهمیت است. و اگر ضعفی در این ناحیه وجود داشته باشد منجربه شکنندگی ترمیم و یا پوسیده شدن دندان میشود.

تحقیقات انجام شده در سال 2017 نشان میدهد کلاژن، که مینای دندان به طور عمده از آن ساخته شده است. میتواند یا کمک از مواد گیاهی ازجمله عصاره هسته انگور ترمیم شود. پس رزین و عاج دندان که از کلاژن غنی شده میتواند حالت چسبندگی قوی ایجاد کند. که وابسته به رطوبت نیست.

موارد مصرف عصاره هسته انگور

علاوه بر اینکه دوام ترمیم دندان با هسته انگور را بررسی کردیم. این عصاره در موارد زیر نیز مورد استفاده قرار میگیرد:

 •  تقویت عاج دندان
 • بافت زیرین مینای دندان
 • افزایش عمر پرکردگی های رزینی

از طرفی عصاره دانه انگور حاوی آنتی اکسیدان بوده. که توانایی از بین بردن رادیکال های آزاد را داراست. این رادیکال ها به DNA آسیب میرسانند. و منجربه مرگ سلولی میشوند.

خواص دانه انگور برای پوست

همانطور که میدانید اکثر محصولات مراقبت و زیبایی پوست و مو با به کار گیری عناصر طبیعی موجود در طبیعت ساخته شده. و مورد استقبال و استفاده عموم مردم جامعه قرار میگیرند. انگور و هسته آن هم از این قائده مستثنی نیست. و در بسیاری از محصولات بهداشتی و زیبایی موجود در بازار مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله انواع و اقسام کرم ها و لوسیون های پر طرفدار که امروزه مورد پسند تمامی سنین واقع شده است.

جهت تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. اره من اینو شنیده بودم البته انگور کلا خیلی خاصیت های دیگه داره ممنون از سایت خوبتون

 2. چه جالب من اصلا اطلاعی نداشتم

  1. با سلام خوشحالیم که مطالب براتون مفید واقع شد. ممنون از توجهتون. در خدمتتون هستیم :)

 3. سلام دکترهای مهراز جراحی فک هم انجام میدن؟

  1. با سلام بله با کاهش هزینه با مهراز کارت انجام میشه :)

 4. جالب بود ممنون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.