خالکوبی آمالگام چگونه ایجاد میشود؟

خالکوبی آمالگام

خالکوبی آمالگام به چه دلیل بروز میکند؟

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که بعد از کار دندان پزشکی، لکه های آبی-خاکستری در بخش نرم دهانتان (روی لثه یا داخل گونه) دیده باشید؟ به این لکه ها خالکوبی آمالگام گفته میشود.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با ما همراه باشید

این خالکوبی چگونه ایجاد می شود؟

این لکه ها به نام خالکوبی آمالگامی خوانده می شوند. آمالگام ماده ای است که برای پرکردن دندان استفاده می شود. نقره موجود در ماده آمالگام به مرور زمان وارد بافت نرم دهانی می شود. و به نظر می رسد که یک خالکوبی در دهان ایجاد شده است.

حساسیت آمالگام 

تعداد بسیار کمی از افراد جامعه ممکن است به ترمیم های این ماده حساسیت داشته باشند. واکنش‌های آلرژیک به آن معمولا مشابه سایر حساسیت‌های پوستی است و ممکن است آثاری چون ضایعات کهیر در پوست و یا ضایعات قرمزی در دهان در مجاورت ترمیم‌های آمالگام ایجاد شود. در افرادی که به این ماده حساسیت دارند، ترمیم‌های آمالگام باید به وسیله مواد ترمیمی دیگری جایگزین شوند.

آیا این خالکوبی خطرناک است؟

این خالکوبی خطری ندارد، اما اگر لکه آبی- خاکستری زیاد شود و تغییر رنگ دهد، دیگر آمالگام نیست و بهتر است نزد دندانپزشک بروید.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

******

 

آیا تا به حال برای شما پیش آمدده است که بعد از کار دندان پزشکی، لکه های آبی-خاکستری در بخش نرم دهانتان (روی لثه یا داخل گونه) دیده باشید؟ به این لکه ها گفته میشود.

 

این لکه ها به نام خالکوبی خوانده می شوند. آمالگام ماده ای است که بستفاده می شود. نقره موجود در ماده آمالگام به مرور زمان وارد بافت نرم دهانی می شود و به نظر می رسد که یک خالکو در دهان ایجاد شده است.

 

این خالکوبی خطری ندارد، اما اگر لکه آبی- خاکستری زیاد شود و تغییر رنگ دهد، دیگر خا  نیست و بهتر است نزد دندانپزشک بروید.

جهت استفاده از خدماشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

 

آیا تا به حال برای شما پیش آمدده است که بعد از کار دندان پزشکی، لکه های آبی-خاکستری در بخش نرم دهانتان (روی لثه یا داخل گونه) دیده باشید؟ به این لکه ها خالکوبیگفته میشود.

 

این لکه ها به نام خالکوب خوانده می شوند. آمالگام ماده ای استفاده می شود. نقره موجود در ماده آمالگام به مرور زمان وارد بافت نرم دهانی می شود و به نظر می رسد که یک خالکوبی در دهان ایجاد شده است.

 

این خالکوبی خطری ندارد، اما اگر لکه آبی- خاکستری زیاد شود و تغییر رنگ دهد، دیگر خالکوبیامی نیست و بهتر است نزد دندانپزشک بروید.

جهت استفاده از خدمشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز