روغن نارگیل برای دهان و دندان

روغن-نارگیل-برای-دهان-و-دندان

فواید روغن نارگیل برای دهان و دندان

 

استفاده از روغن نارگیل برای دهان و دندان و سلامت و زیبایی توسط دندانپزشکان بسیار سفارش شده است اگر به دنبال راههای طبیعی و کم خرج برای سفیدی دندان هایتان هستید از روغن نارگیل بهره ببرید.

روغن گردانی در دهان یک روش باستانی بر اساس علم آیورودا یا طب جایگزین امروزی برای سفید کردن دندان و افزایش سلامتی دهان است.

 

از مزایای استفاده از روغن نارگیل در مراقبت دهان و دندان:

 

  • سفید کردن دندان

در تنها چند هفته دندان‌های شما بسیار روشن تر و سفیدتر خواهد شد آن هم بدون نیاز به خمیردندان‌ها یا نوارهای شیمیایی سفید کننده.

 

نفس بد می‌تواند یکی از مسائل جدی اجتماعی باشد که موجب احساس شرم در فرد شود. گازها و مواد شیمایی که باکتری‌های دهان تولید می‌کنند علت این بدبویی است. روغنی کردن دهان با روغن نارگیل به از بین رفتن این باکتری‌ها و کاهش نفس بد کمک می‌کند.

 

  • کاهش باکتری‌های مضر دهان

استرپتوکوک موتانس نام باکتری است که در خراب شدن دندان و افزایش جرم مؤثر است که استفاده از روغن نارگیل به کم شدن تعداد این باکتری‌ها در دهان کمک می‌کند.

 

  • پیشگیری از بیماری لثه و دهان

استفاده از روغن نارگیل روش مؤثری در کشتن باکتری‌های موجود در جرم دندان که منجر به التهاب لثه می‌شوند است.

 

همچنین درمان خونریزی لثه، پیشگیری از کرم خوردگی و داشتن لثه‌های صورتی و سالم رنگ از دیگر خواص این روغن است. کمک به سم زدایی، تسکین میگرن و سر درد، تسکین علائم آسم و احتقان و پاک کردن پوست از آکنه و تخفیف بیماری‌های پوستی از دیگر فواید استفاده از روغن نارگیل در شتشوی دهان و دندان است.

روغن گردانی در دهان یکی از بهترین روش‌های فوق‌العاده آسان به هنگام صبح و پیش از نوشیدن یا خوردن هرچیز است. یک قاشق روغن نارگیل را به مدت ۲۰ دقیقه در دهانتان بچرخانید. سپس آن را بیرون بریزید و خوب با آب (ترجیحاً آب گرم) بشویید و مثل همیشه مسواک بزنید. به هیچ‌وجه این روغن را نبلعید زیرا دارای سموم و باکتری است. همچنین توصیه می‌شود از روغن نارگیل اصل ارگانیک استفاده کنید زیرا از خواص آنتی باکتری و ضدالتهابی برخوردار است و مزه‌ای ملایم‌تر از دیگر روغن‌ها دارد.

طبیعی است که در ابتدا این کار برای شما راحت نخواهد بود. بنابراین با ۵ دقیقه آغاز کنید و سپس به ۲۰ دقیقه برسانید. اگر می‌خواهید بدانید چرا بهتر است ۲۰ دقیقه این روغن را دهانتان نگه دارید لازم است بدانید که مطالعات نشان داده است که این زمان بهترین زمان برای از بین بردن جرم‌ها و باکتری‌های دهان است. البته در این مدت بدن شما نمی‌تواند سمومی را که در این روغن وجود دارد دوباره جذب کند.

 

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهراز کارت همراه شوید.

هنوز نظری ثبت نشده.