لقی دندان در بزرگسالان

لقی دندان در بزرگسالان

لقی دندان در بزرگسالان

بهترین راه پیشگیری از لقی دندان در بزرگسالان رعایت اصول بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن دقیق دندان ها دو بار در روز به مدت دست کم دو دقیقه است. همچنین باید به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کرد. اگر سابقه بروز این بیماری در افراد خانواده وجود دارد. باید حتماً مهم تلقی شود. در درمان قرمزی، تورم و خونریزی لثه ها نیز نباید تردید کرد.

زمانی که باکتری های طبیعی موجود در دهان بیش از حد عادی تکثیر یابند. در وهله اول التهاب لثه را ایجاد می کنند. اگر این ناراحتی تشخیص و درمان نشود. بتدریج موجب کاهش و تحلیل استخوان محافظ دندان شده. و عفونت لثه بروز خواهد کرد. و باعث لقی دندان در بزرگسالان خواهد شد. دندان ها حتی اگر کاملاً هم سالم باشند. اما مراقبت کافی نشوند. ممکن است لق شده و بیفتند.

جهت استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

عوامل بروز و تشدید لق شدن دندان ها

علل متعددی در بروز این مشکل نقش دارند. بعضی از بیماران دچار پیش زمینه ژنتیک عفونت لثه ها هستند. که لازم است این افراد از نظر وضعیت سلامت خانوادگی بررسی شوند. رعایت بهداشت دهان و دندان به طور قطع می تواند خطرات بروز عفونت لثه ها را کاهش دهد. گرچه جرم های دندان به طور مستقیم عامل بروز بیماری نیستند. اما محیط مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها فراهم می کنند.

سلامت عمومی فرد نیز نقش مهمی در این باره دارد. به عنوان مثال افراد دیابتی بیش از دیگران در معرض این بیماری قرار دارند. البته عفونت دندان بر وضعیت سلامت عمومی نیز تأثیر می گذارد. و بخصوص افراد مبتلا به ناراحتی های قلبی عروقی، دیابت و خانم های باردار بیشتر در معرض خطر هستند.

سن نیز عامل دیگری است و معمولاً افراد در سنین 30 تا 40 سال برای رفع این مشکل به دندانپزشک مراجعه می کنند. استعمال دخانیات را نیز نباید فراموش کرد. زیرا عامل بسیار مهمی در پیشرفت عفونت لثه هاست. و سرانجام اینکه مسواک های خیلی زبر و مسواک زدن محکم نیز می تواند بتدریج به بافت لثه آسیب برساند.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

علایم هشدار

اولین نشانه هایی که باید به عنوان زنگ خطر تلقی شود، خونریزی های مکرر و درد لثه ها هنگام مسواک زدن است. بعضی از بیماران، مدت های طولانی دچار خونریزی لثه هستند، اما تا پیش از بروز درد یا آبسه به دندانپزشک مراجعه نمی کنند.

در مورد قرمزی و انقباض لثه ها نیز باید درمان مناسب انجام شود.

استعمال دخانیات نیز علاوه بر عفونت لثه ها، می تواند نخستین علایم هشدار مانند خونریزی لثه را پنهان کند.

عفونت لثه ها، بیماری موذی است که علایم آن واقعاً ناراحت کننده و دردناک است، اما زمانی بروز می کند که بیماری تا حد زیادی پیشرفت کرده است.

برای دیدن تعرفه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

درمان مناسب

هدف از درمان، حذف علت مشکل، یعنی باکتری ها و کاهش عوامل زمینه ساز بیماری است. در مورد لثه ها اساساً تکنیک های مسواک زدن توسط دندان پزشک توصیه می شود. در صورت تشخیص عفونت لثه ها، لازم است روند پیشرفت بیماری متوقف شود. تمیز کردن کامل ریشه و عاج دندان ها برای از بین بردن باکتری های سطح و حفره های بین دندانی ضروری خواهد بود. در ادامه بیمار باید طی سه تا 6 ماه بعد مرتب به دندانپزشک مراجعه کند تا روند گسترش بیماری بررسی شود و درمان های مناسب صورت گیرد.

راهکاری نوین برای درمان عفونت لثه

پیوره، یکی از بیماری های رایج دهان و دندان هاست که در ناحیه لثه ها و سایر نسوج نگه دارنده دندان، عفونت ایجاد می کند و ممکن است موجب افتادن دندان نیز شود، اما محققان به تازگی روش درمانی مؤثری را کشف کرده اند.

عفونت لثه در نتیجه باکتری هایی بروز می کند که در بافت های اطراف دندان موجب عفونت و در نتیجه تورم می شود. این باکتری ها همچنین به استخوان های محافظ دندان آسیب می رسانند و زمینه افتادن دندان را نیز فراهم می آورند. به علاوه، احتمال حمله قلبی و سکته مغزی نیز در این شرایط افزایش می یابد.

اما محققان توانستند با مطالعه روی خواص ضد میکروبی نیترید سیلیکون، نوعی سرامیک با خواص کاهش هسته سلول های باکتریایی را بشناسند. آن ها تأیید کردند که قرار گرفتن این ماده روی لثه طی مدت کوتاه 6 روز می تواند متابولیسم باکتری های عامل این التهاب را تغییر دهد.

گرچه درمان های دیگر برای بهبود این بیماری مؤثر هستند، اما نتایج تحقیقات جدید ثابت می کند که نیترید سیلیکون برای بیماری های حاد لثه بسیار عالی خواهد بود.

پیشگیری از لقی دندان در بزرگسالان

بهترین راه پیشگیری، رعایت اصول بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن دقیق دندان ها دو بار در روز به مدت دست کم دو دقیقه است. همچنین باید به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کرد. اگر سابقه بروز این بیماری در افراد خانواده وجود دارد، باید حتماً مهم تلقی شود. در درمان قرمزی، تورم و خونریزی لثه ها نیز نباید تردید کرد.

نازیبایی دهان و دندان باعث ضعف اعتماد به نفس کودکان می شود. اهمیت جلوگیری از پوسیدگی دندان در سنین پایین بسیار بالاست، زیرا پوسیدگی دندان ها در کودکان در عواملی همچون اشتها، رشد و کم خونی آن ها بسیار تأثیر گذار است. امروزه در مراکزی، با بی هوشی اطفال زیر دو سال، امکان درمان بیماری های دهان و دندان در سنین طفولیت فراهم شده است.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با ما همراه باشید.

***جهت استفاده از بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید***

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من مادرم دندوناش لق شدن یکی دوتا راهی هست که نذاریم بیوفته ینی همینو دوباره جوش بدن؟

   • admin
   • مهر ۱۴, ۱۴۰۰

   با سلام بهتر است توسط دندانپزشک متخصص بررسی شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید، یا فرم درخواست مشاور رایگان را پر کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 2. سلام اگر دندون مصنوعی لق بشه یا بشکنه با مهراز کارت میشه دندون جدید گرفت؟

  1. باسلام بله شما با مهراز کارت میتونید انواع دندان مصنوعی رو با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 3. سلام لق شدن دندون میتونه از ضعیفی لثه باشه؟

  1. با سلام بله از ضعیف شدن و یا بیماری لثه هستش.

 4. ویزیت رایگاه یا هزینه داره؟

  1. سلام وقت بخیر رایگان هستش

 5. ممنون بابت مطالب مفیدتون

 6. جالب بود

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.