قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

پر کردن دندان با مواد پرکننده، یکی از روش‌های رایج و ضروری در حوزه دندانپزشکی است و در حدود 10 درصد از مراجعات روزانه دندانپزشکی به ترمیم و پر کردن دندان‌های آسیب دیده و پوسیده اختصاص دارد. در نتیجه قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه و مقایسه ان با بقیه موارد بسیار حائز اهمیت است. پوسیدگی و تخریب دندان‌ها برای بسیاری از افراد چالش‌هایی را به همراه دارد و نیاز به ترمیم آن‌ها را ایجاب می‌کند. در این راستا، یکی از سوالات متداول افراد مربوط به این موضوع، قیمت پر کردن دندان یا هزینه ترمیم دندان‌ها است.

در این مقاله، به بررسی مزایا، معایب، کاربرد و قیمت پر کردن دندان با استفاده از مواد سیاه می‌پردازیم. پس در این مقاله از مهراز کارت با ما همراه باشید تا درباره این موضوع مهم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

چه دندانی نیاز به پر کردن دارد؟

دندانپزشکان هنگام اعلام نیاز به پر کردن یک یا چند دندان، به وجود حفره‌هایی در دهان اشاره می‌کنند. این حفره‌ها ناشی از پوسیدگی یا خراشیدگی دندان‌ها هستند و نیازمند ترمیم و تعمیر می‌باشند. فرایند پر کردن به دندانپزشک امکان می‌دهد تا این دندان‌های آسیب دیده را ترمیم کند و شکل طبیعی دندان‌ها را بازگرداند. علاوه بر این، این روش به جلوگیری از پیشرفت بیشتر پوسیدگی کمک می‌کند.

پر کردن یکی از روش‌های رایج و قابل اجرا در مطب دندانپزشکی است. با این حال، حفظ بهداشت دهانی روزانه مانند مسواک زدن منظم و استفاده از نخ دندان، نقش مهمی در پیشگیری از مشکلات دندانی بر عهده دارد. با رعایت این مراقبت‌ها، می‌توان از وقوع مشکلات دندانی جلوگیری کرد.

ترمیم و پر کردن دندان با کاهش هزینه 50% با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

نحوه پر کردن دندان

 1. بی حسی: ابتدا، دندانپزشک محل پر کردن را با استفاده از آمپول مخصوصی بی حس می‌کند. این کار باعث می‌شود شما احساس درد کمتری در طول فرآیند پر کردن داشته باشید.
 2. حذف مینا: سپس، با استفاده از ابزارهای مخصوص مانند مته، دندانپزشک لایهٔ مینای دندان را که پوسیده است، حذف می‌کند. این فرآیند به پاک کردن پوسیدگی و آسیب‌های دیگر دندان کمک می‌کند.
 3. آماده‌سازی فضا: پس از حذف پوسیدگی، فضایی برای قرار دادن مادهٔ پرکننده در دندان ایجاد می‌شود. دندانپزشک ممکن است از لایه‌ها و پایه‌های مختلف استفاده کند تا فضا را مناسب کند.
 4. قرار دادن مادهٔ پرکننده: در این مرحله، دندانپزشک مادهٔ پرکننده را در فضای آماده شده قرار می‌دهد. مواد پرکننده می‌توانند شامل رزین‌های مختلف، آمالگام و کامپوزیت باشند. این مواد به طور معمول به صورت لایه‌های متفاوتی قرار می‌گیرند و با استفاده از ابزارهای خاص فشرده و تراکم داده می‌شوند.
 5. صیقل‌بخشی و تنظیم: در نهایت، با استفاده از فرز، دندانپزشک به پرکننده شکل نهایی می‌دهد و آن را صیقل می‌دهد تا به شکل و اندازهٔ مناسب برای تطابق با دندان‌های دیگر برسد. این کار باعث می‌شود پرکننده ظاهر طبیعی داشته باشد و بتوانید به‌صورت طبیعی برچسب دندان را احساس کنید.

قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

هزینه پرکردن دندان به دلیل افزایش قیمت دلار و نرخ تورم در حال افزایش است. مواد دندانپزشکی که اغلب وارداتی هستند، از جمله کالاهای گرانی هستند و قیمت آن‌ها به عوامل مختلفی وابسته است. علاوه بر این، هزینه پرکردن دندان نیز بستگی به فاکتورهای مختلفی دارد، از جمله وسعت پرکردگی، نوع مواد استفاده شده و سایر عواملی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

به همین دلیل، قیمت پرکردن دندان متغیر است و می‌تواند در بازه ۹۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان واقع شود. این قیمت برای پرکردن با مواد سیاه کمی ارزان‌تر از مواد سفید است. در صورتی که درمان نیاز به درمان ریشه دندان و عصب کشی داشته باشد، هزینه پرکردن دندان بیشتر خواهد بود.

قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

تاثیر نوع ماده بر قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

یکی از روش‌های شایع برای پر کردن حفره‌های دندان، استفاده از آمالگام است. این ماده، معمولاً به عنوان پرکننده نقره شناخته می‌شود، اما در واقع حاوی نقره نیست و فقط دارای رنگ نقره‌ای است. گرچه استفاده از آمالگام در حال کاهش است زیرا بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می‌دهند از موادی استفاده کنند که با رنگ دندان‌ها هماهنگ باشند، اما در برخی موارد خاص، آمالگام به خاطر قابلیت تطبیق بهتر خود، به ویژه در دندان‌هایی که فشار و فعالیت‌های جویدنی بیشتری دارند، همچنان استفاده می‌شود. علاوه بر این، استفاده از این ماده اقتصادی‌تر نیز می‌باشد.

مزایای پر کردن دندان با آمالگام

 

آمالگام‌ها به عنوان پرکننده‌های نقره‌ای قوی و مقاوم شناخته می‌شوند که احتمال شکستگی را کاهش می‌دهند. این نوع پرکننده برای بیمارانی با ریسک بالای پوسیدگی دندان یا در دندان‌های بزرگ، که استفاده از سایر مواد پرکننده ممکن است دشوار باشد، مفید است. همچنین، آمالگام‌ها از نظر هزینه نسبت به سایر مواد پرکننده ارزان‌تر هستند. این مواد پرکننده آمالگام برای بیش از ۱۵۰ سال در سراسر دنیا استفاده می‌شوند.

معایب پر کردن دندان با آمالگام

با این حال، آمالگام دندانی یا پرکننده‌های سیاه حاوی جیوه هستند که ممکن است در برخی موارد به مشکلات مغز و کلیه منجر شوند. این ماده می‌تواند در سطح کمی آزاد شده و از طریق ریه‌ها جذب شود. به همین دلیل، استفاده از آمالگام دندانی برای زنان باردار، کودکان، افرادی که قبلاً بیماری عصبی داشته‌اند و افراد دارای حساسیت یا آلرژی به جیوه یا فلزات موجود در آن، می‌تواند خطرات بالقوه ایجاد کند.

اطلاعات کاملی در مورد اثرات آمالگام دندانی بر سلامتی طولانی‌مدت زنان باردار، نوزادان و کودکان زیر ۶ سال در دسترس نیست و این ممکن است موجب نگرانی شود. همچنین، برخی افراد ممکن است به جیوه یا سایر فلزات موجود در آمالگام دندانی حساسیت داشته باشند و استفاده از آن برای آنها مشکلات حساسیتی ایجاد کند.

عوامل موثر در قیمت پر کردن دندان با مواد سیاه

عوامل متعددی در قیمت پرکردن دندان تأثیر دارند. یکی از این عوامل، نوع ماده ترمیمی است که برای پرکردن دندان استفاده می‌شود. مواد ترمیمی مختلفی مانند آمالگام یا کامپوزیت وجود دارند که هر کدام هزینه‌های متفاوتی دارند. موقعیت و اندازه آسیب نیز از جمله عواملی است که بر هزینه تأثیر می‌گذارد. اگر پوسیدگی یا آسیب دندان بزرگتر و پیچیده باشد، نیاز به زمان و تلاش بیشتری برای ترمیم دندان خواهد بود که می‌تواند هزینه را افزایش دهد.

تخصص و مهارت پزشک نیز در تعیین هزینه دندانپزشکی نقش مهمی دارد. دندانپزشکان متخصص معمولاً هزینه‌های بیشتری نسبت به دندانپزشکان عمومی دارند، زیرا تخصص و تجربه بیشتری در انجام این روش‌ها دارند. عوامل دیگری مانند نوع بیمه دندانپزشکی، تعداد سطوح دندان‌های نیازمند پرکردن، منطقه جغرافیایی و تجهیزات و فناوری مورد استفاده نیز تأثیرگذار هستند. همچنین، وجود مشکلات اضافی مثل نیاز به مراحل قبل و بعد از ترمیم می‌تواند هزینه را افزایش دهد.

سخن پایانی

برای انجام هرگونه پرکردن دندان با مواد پرکننده، بسیار مهم است که تصمیم‌گیری را بر اساس مشاوره و پیشنهادات دندانپزشک خود انجام دهید. قیمت استفاده از مواد سیاه برای پرکردن دندان، به عوامل متعددی بستگی دارد. اما برای کاهش هزینه‌ها، می‌توانید از بیمه دندانپزشکی مهراز کارت استفاده نمایید. مواد سیاه پرکننده، به دلیل قیمت کمتر و مقاومت بیشتر در مقایسه با سایر مواد پرکننده دندان، به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می‌شود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام وقت بخیر جرمگیری لثه هم انجام میدین؟

  1. سلام بله

 2. جیوه ای که توی امالگام وجود داره خطرناکه؟

  1. سلام وقت بخیر درصورتی که مواد بصورت استاندارد استفاده بشن خیر ضرری نداره

 3. مفید بود ممنون

 4. برای اینکه دندونم رو پر کنم مواد همرنگ بهتره یا غیرهمرنگ؟

  1. سلام وقت بخیر این رو پزشک معالجتون تشخیص میدن که کدوم مناسب شماست

 5. ضرر نداره؟

  1. سلام در صورتی که همه چیز به اندازه و درست استفاده بشه خیر

 6. خیلی عالی بود

 7. برای اینکه دندونم رو با کامپوزیت پر کنم باید امالگام تخلیه بشه؟

  1. سلام بله

 8. بعد پر کردن دندان روکش لازمه؟

  1. سللام وقت بخیر در صورتی که دندان شکننده نشده باشه خیر

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.