روش دیجیتال در دندانپزشکی | تاثیرات

روش-دیجیتال-در-دندانپزشکی

تاثیر استفاده از روش دیجیتال در دندانپزشکی

پیشرفت روش دیجیتال در دندانپزشکی تاثیرات چشمگیری داشته است. برخی از این تاثیرات عبارتند از:

 

رضایت بیشتر و درک بهتر بیمار با استفاده از تصاویر

تصاویر خیلی بهتر و ساده تر از کلام مفاهیم را انتقال میدهند. امروزه با استفاده از تکنولوژی این امکان وجود دارد که پزشک مرحله به مرحله کاری که میخواهد انجام دهد را با تصاویر واضح و ساده برای بیمار تشرح دهد. این امر موجب درک بهتر بیمار از روند کاری و همچنین افزایش رضایت بیمار میشود.

 

همراهی بیمار در روند درمان

آگاهی بیمار از شرایط و توجیه او با تصاویر باعث میشود که علاوه بر کاهش ترس و اضطراب بیمار، همراهی و تعهد آنها را به دنبال دارد.

 

کمک نرم افزارها

بعضی نرم افزارها میتوانند روش های مختلف ایمپلنت را به بیمار معرفی کنند و موجب آگاهی و رضایت بیشتری در بیمار میشوند.

 

دنچر‌های دیجیتالی

دنچرهای سه بعدی یک پیشرفت بزرگ در دندانپزشکی به شمار میرود و یک گام بزرگ در جهت آسان‌سازی پروسه‌ی تولید لابراتوار‌های دندان‌سازی است.

این دستاورد با هزینه ای مقرون به صرفه و دقت و کیفیت بالا و ساخت سریع، نتایج خوبی به همراه داشت.

 

تکنولوژی CAD/CAM

این تکنولوژی با استفاده از کامپیوتر، ترمیم های دندانی مانند روکش، ونیرها و … را در مدت زمان کوتاهی میسازد. این تکنولوژی نیاز به قالب گیری به روش سنتی، ترمیم موقت و انتظار طولانی مدت را برطرف میکند.

 

CONE BEAM CT

این تکنولوژی یک تصویر ۳ بعدی سریع از آناتومی دهان و یا فک و صورت بیمار فراهم می کند. این تصویر میتواند راهنمایی برای جراحی ایمپلنت باشد که جراحان دهان و پریودنتیست ها هنگام کاشت دندان از آن استفاده می کنند.

 

DIAGNODENT

DIAGNODENT ابزاری برای تشخیص سریع حفره ی دندان (پوسیدگی) است. در این فناوری پیشرفته با استفاده از پالس صوتی و لیزر، تشخیص پوسیدگی نسبت به روش های سنتی سریعتر صورت می گیرد.

 

اشعه X دیجیتال

در این روش تصاویر دندان از طریق یک حسگر بر روی صفحه کامپیوتر نمایش داده شده و ضبط میشود. هرچهار بار رادیوگرافی دیجیتال معادل است با یک بار اشعه ایکس سنتی. از طرفی امکان بزرگتر کردن تصاویر برای اطمینان بیشتر در تشخیص وجود دارد.

 

دوربین داخل دهانی

امکان ارائه تصاویر دقیق از دندان ها و مشاهده نواقص موجود در دندانها را به تکنسین و دندانپزشک میدهد. همچنین به بیمار در درک بهت نیاز به درمان کمک میکند.

 

لیزرهای دندانپزشکی

لیزر بافت نرم با خونریزی کمتر در مناطق اطراف محل درمان، یک ابزار دقیق برای بسیاری از روش های درمان بیماری های لثه به شمار میرود. لیزرهای دندانپزشکی روش های پیچیده ای که گاهی با درد بسیارهمراه بود را به درمان های ساده تری تبدیل کرده است.

 

اسکنرهای نوری

اسکنرهای نوری در دندانپزشکی برای تهیه یک نقشه دیجیتال از دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند و برای ساخت یک قالب دیجیتال از آناتومی دندان استفاده می شوند.

 

تی اسکن

از یک کامپیوتر همراه با یک سنسور الکترونیکی فوق العاده نازک برای ارزیابی رابطه ی بین فکها به صورت دیجیتال استفاده می شود.

 

جهت تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *