لیپوساکشن

لیپوساکشن

لیپوساکشن چیست؟

کلمه ساکشن suction به معنی مکش یا جذب بوسیله مکیدن است. از دستگاه ساکشن برای خارج کردن مایعات ترشح شده از محل شکاف جراحی ها استفاده می شود که به این عمل لیپوساکشن میگویند.

 

لیپو ساکشن به چه معناست؟

لیپوساکشن یعنی کشیدن چربی های اضافی و نامطلوب توسط دستگاه مکنده. که این کار از طریق ایجاد سوراخهای کوچک و بدون برش جراحی انجام می شود. در این روش چربی از محل مورد نظر مثلا شکم، داخل یا خارج ران، بازو و ... برداشته می شود.

 

آیا ساکشن جایگزین ورزش و رژیم است؟

خیر.ساکشن هرگز جایگزین ورزش و رژیم نمی شود اما در داخل بدن ما نقاطی وجود دارند که چربی آن با ورزش و رژیم از بین نمیروند مانند پهلوها، کناره خارجی ران ها، بازو و ... در این موارد تنها راه لیپو ساکشن است.

چربی های سطح بدن از دو لایه عمقی و سطحی تشکیل شده اند. که با عمل لیپو ساکشن فقط چربی های لایه عمقی برداشته می شود، و چربی لایه سطحی نباید دستکاری شود. اگر این نکته رعایت نگردد، باعث بروز ناهمواری می شود.

 

ساکشن برای چه افرادی مناسب است؟
  • دارای وزن نزدیک به نرمال بوده و فقط  بعضی در نواحی بدن آنها چربی اضافی وجود دارد.
  • پوستی سالم و انعطاف پذیر، بدون ترکهای پوستی دارند تا بعد از کشیدن چربی زیر پوست، متناسب با حجم جدید ایجاد شده، پوست جمع شده و حالت آویزان پیدا نکند.

 

لیپو ساکشن برای چه افرادی مناسب نیست؟
  • لیپو ساکشن برای افرادی که دچار چاقی شدید و سابقه حاملگی هستند، مناسب نیست.
  • برای انجام لیپو ساکشن سن فاکتور مهمی نیست اما هر چقدر سن فرد بالاتر باشد، انعطاف پذیری پوست کمتر می شود.

 

آیا بعد از لیپو ساکشن چربی مجددا باز می گردد؟

در بدن تعداد سلول های چربی ثابت است و با لیپو ساکشن سلول های برداشته شده، دیگر جایگزین نمی شوند و برای همیشه از بین رفته اند. ولی اگر فرد پس از لیپو ساکشن رژیم غذایی متعادل نداشته باشد و به طور منظم ورزش نکند سلول های چربی باقیمانده دوباره رشد خواهند کرد، و چربی اضافی را در خود ذخیره کرده و متورم می شوند.

در کل لیپو ساکشن فقط به شما کمک می کند به شکل ایده آل بر گردید و نگهداری آن با شما است.

 

نکته پایانی

در کل باید انتظارات شما از لیپوساکشن واقعی باشد. لیپوساکشن ظاهر شما را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، اما این بدان معنا نیست که کاملا با ایده آل شما مطابقت نماید.

 

جهت تهیه بهترین بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

هنوز نظری ثبت نشده.