هزینه مشاوره کودک | قیمت مشاوره کودک

هزینه مشاوره کودک | قیمت مشاوره کودک

هزینه مشاوره کودک | قیمت مشاوره کودک

از آنجایی که کودکان ما از مهمترین و عزیزترین کسانی هستند. که والدین تمام وقت و هزینه خود را صرف آسایش و راحتی و نیز سلامتی و آموزش کودکانشان می کنند. ممکن است بدون توجه به روان کودک خود از هزینه مشاوره کودک صرف نظر کنند. و با اینکه می دانند و یا احتمال اختلال در روحیه کودک خود می بینند، هزینه مشاوره کودک خود را امری نابجا بدانند و آنرا صرف دیگر هزینه های کودک خود کنند.

 

در صورتی که اگر روحیه و روان کودک سالم باشد. کودک می تواند هم در کودکی و هم در جوانی و یزرگسالی زندگی شاد و سالم و موفقی داشته باشد.

قیمت مشاوره روانشناسی کودک و خانواده با مهراز کارت

درباره لیزر موهای زائد بیشتر بدانید.

مشاور کودک چه مهارتهایی دارد؟

مشاوران و متخصصان کودک، افرادی هستند. که در زمینه سلامت روان کودکان دارای دانش و بینشی عمیق هستند. آنها مهارتهایی در مورد تمام کودکان ازجمله کودکان کم توان جسمی و روحی نیز دارند. که می توانند با بکار بردن تجربیات و حرفه خود در سلامت روان و آرامش کودکان نقش بسیار موثر و مفیدی داشته باشند.

این روانشناسان کودک با رویت احوالات کودک و نیز درمان های بالینی و توضیحات رفتار و گفتار کودک از بیان والیدین، به کودک نزدیک شده. و با ارتباطی صمیمی و امن به درمان روان کودک و برطرف کردن مشکلات روحی و جسمی کودک می پردازند.

آیا کودک هم به مشاوره نیاز دارد؟

بیشتر مردم فکر می کنند که مشکلات روحی و ناراحتی های روانی مربوط به بزرگتر ها می شود. ولی در بیشتر مواقع مشکلات شخصیتی و روان فرد از کودکی نشات گرفته و در نوجوانی و بزرگسالی به نهایت خود می رسد.
اگر در کودکی بیماری های روان و روحی به خوبی تشخیص داده شود. و و درمان آنها توسط روانشناس و مشاوره کودک انجام شود. کودک بهتر و سریعتر بهبود می یابد و می تواند نوجوانی و جوانی خوب و سالمی را طی نماید.

 

از آنجایی که کودکان معمولا متفاوت تر از بزرگترها فکر میکنند. و با دیدی دیگر به مسائل نگاه می کنند. بیشتر اوقات والدین متوجه اختلالات کودکان خود نمی شوند. علائم در کودک و نوجوان متفاوت است و ممکن است یک نوع اختلال در افراد متفاوت جلوه نماید.
مثلا کودکی که از اختلال روحی مانند افسردگی رنج می برد انتظار می رود که آرام و ساکت باشد. ولی دیده شده است که بعضی از کودکان دقیقا متفاوت عمل کرده و در زمان افسردگی هیجانات و رفتارهای پرخطری را از خود نشان می دهند.

به طوری که طبق گفته های والدین از کودکانشان خیلی بیش از حد شلوغ و پر سر و صدا هستند. و کارهای عجیب و دور از ذهنی را انجام می دهند.

ناراحتی های روحی و مشکلات روانی در کودکان می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. این دلایل می تواند:

1- طلاق والدین
2- دیدن افراد جدید
3- از دست دادن یا مرگ عزیزان
4- سواستفاده جنسی در کودکی
5- فقر خانواده
6- مشکلات فیزیولوزیکی کودک
7- تفاوت های ظاهری در کودک با همسالان خود
8- توجه نکردن والدین به کودک
9- تبعیض بین فرزندان
10- مشکلات روانی ارثی
11- عوامل ژنتیکی
12- محیط زندگی کودک

این مواردی که در بالا بیان شد از جمله موارد بارز و شایعی است که باعث اختلالات روحی و روانی در کودک و نوجوان می شود. که اگر به درمان آنها توجه نشود می تواند انواع بیماری های روانی دیگر را به دنبال داشته باشد.

همچنین افراد بزه کار و افرادی که به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند اکثرا کسانی می باشند که در کودکی از اختلالات و مشکلات روانی رنج می بردند ولی توجهی به آن نشده و تحت درمان و روانکاوی قرار نگرفته اند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

هزینه مشاوره کودک | قیمت مشاوره کودک

هزینه مشاوره کودک | قیمت مشاوره کودک

از کجا بدانیم که چه موقع کودک به مشاوره نیاز دارد؟

1- زمانی که متوجه شدید رفتار کودک تان به شکل ناگهانی تغییر پیدا کرده است. به طور مثال، نحوه و مقدار غذا خوردن کودک تان یا بسیار کم شده. که حتی یک وعده هم به طور کامل غذا میل نمی کند و یا اینکه اشتهای او به شدت زیاد شده است. به طوری که دائما به خوردن مشغول است و در هنگام صرف وعده های غذایی مانند افراد بالغ زیاد غذا می خورد.

 

2- ممکن است متوجه تغییری در نوع عملکرد کودک تان متوجه شوید. مانند بی انرژی بودن که مانند قبل به بازی نمی پردازد. و یا بالعکس آنقدر پرانرژی و فعال می شود که حتی برای رفتن به دستشویی و یا حتی غذا خوردن باید به اصرار شما آن کارها را انجام دهد.

 

3- در بعضی مواقع کودک ناراحتی های خود را پنهان می کند. و سعی می کند کاری را انجام ندهد که باعث تنبیه و یا شنیدن حرفهایی که خوشایندش نیست، بشود. در این گونه از کودکان معمولا بروز اختلالات روانی در هنگام خواب بروز میدهد. دندان قروچه در خواب، شب ادراری، راه رفتن در خواب، گریه های مکرر در زمان خواب و حتی حرف زدن در خواب می تواند از نشانه های شروع و یا وجود اختلال و مشکلات روانی در کودک باشد.

 

متخصص روانشناس کودک می تواند با دانستن موارد ذکر شده در بالا نوع ناراحتی و مشکل کودک را تشخیص دهد. در این صورت کودک می تواند به خوبی روند درمان را به کمک والدین پیش ببرد و در زمان نو جوانی از روحیه ای عادی و نرمال برخوردار باشد. در این زمان می تواند با گروه همسالان خود به درستی ارتباط برقرار کند و در تشخیص درست ها و غلط ها آنچنان باید عمل نماید و کمتر تحت تاثیر افراد و دوستان خود قرار بگیرد.

دندانپزشکی اطفال غرب تهران

مزیت های مشاوره تربیتی کودک

بعد از آنکه به اهمیت مشاوره کودک پی بردیم بهتر است با مزایای آن نیز آشنا شویم. همانطور که گفتیم استفاده از مشاوره و روانشناس در زمان کودکی، بیش از همه در بهبود و سالم زیستی او در زمان نوجوانی و بزرگسالی داشته باشد. مشاوران کودک با روشهای مختلفی مانند بازی درمانی، جایزه درمانی ، گفتگو درمانی، هیپنوزیم می توانند به حل مشکلات کودک بپردازند و روح و روان لطیف کودکان را از ناراحتی ها و مشکلاتی که اصولا بزرکترها برای آنها بوجود آورده اند آرام و سالم نمایند.

دندان قروچه علل و درمان

مواردی از مهمترین مزیت های مشاوره کودکان

1- کاهش و از بین رفتن حس سرخوردگی در کودک

امروزه روح و احساس کودک در معرض بسیاری از آسیب هایی است که ما بزرگترها برای آنها بوجود آورده ایم. خشونت های خانوادگی در خانواده کودک، خشونت هایی که در برنامه های تلویزیونی و یا حتی برنامه های کارتونی کودک وجود دارد، صحنه های نامناسب که روح و روان کودک را حتی تا زمان بزرگسالی مورد اذیت و آزار قرار می دهد.
همه از عواملی هستند که می تواند. باعث سرخوردگی و تنش های رفتاری در کودک بشود. این به دلیل آن است که کودک در زمان برخورد با این ناهنجاریها نمی تواند از خود دفاع کند و حتی ممکن است در زمان بیان آنها برای افراد امن زندگی خود مانند پدر و مادر و مادربزرگ و یا پدر بزرگ ها، تحقیر و سرخورده شود. در اینجاست که کودک دیگر به بیان احساس خود در موارد ناراحت کننده و آزار دهنده خود نمی پردازد و اصولا خوددار و سرخورده می شود.

خوددار بودن همانقدر که برای بزرگسالان می تواند رفتاری مثبت باشد. برای کودکان بسیار زیان آور است و باعث سرخوردگی او در زمان جوانی و اینده او می شود.

مراجعه به دندانپزشکی اطفال ارزان با مهراز کارت

2- بالابردن اعتماد به نفس در کودکان

بعضی از کودکان حتی در سالهای ابتدایی خود یعنی نیز دچار درون گرایی و خجالت گونه هستند. که این مدل رفتاری می تواند به شکل ژنتیک و ارثی به او منتقل شده باشد. البته کودک در زمان جنینی بسیاری از حواس مادر و حتی پیرامون مادر خود را درک کرده در رشد مغزی و حتی جسمی او تاثیر می گذارد. بتابراین این رفتار خجالتی و درون گرایی او می تواند از زمان جنینی کودک بوجود اید.

در این مواقع که متوجه خجالتی بودن بیش از حد کودک خود می شویم و یا میبینیم که کودک مان نمی تواند به طور معمول از حق خود در مقابل هم سالان خود دفاع کند و دائما به دیگران پناه میبرد. این نگرانی بوجود می اید که این کودک با این نوع رفتار چگونه در آینده می تواند از پس خود بربیاید و کارهای خود را به شکلی درست و با تکیه بر خود انجام دهد.

مشاوران کودک با بررسی علت های بوجود آمده در کودک آنرا تحلیل کرده و با روانکاوی و مشاوره با والدین و نیز بکار بردن اصول روانشناختی کودک می توانند برای همیشه کودک را از این معضل خودکم بینی و عدم اعتماد به نفس رها سازند.

دندانپزشکی اطفال | دندانپزشکی کودکان

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام هزینه مشاوره برای کودک با مهراز کارت چقدر میشه؟

    1. با سلام لیست تعرفه های روانشناسی و مشاوره با کاهش هزینه 30% خدمت شما: https://B2n.ir/p74495

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.