بیماری های دندان در کودکان

بیماری های دندان در کودکان

بیماری های دندان در کودکان

دندان های شیری در سلامت و رشد کودکان بسیار مهم و تاثیر گذار هستند. دندان سالم برای کودک باعث شده تا غذا را به خوبی جویده و وارد دستگاه گوارش شود. هضم کامل غذا در رشد کودک اثر مثبتی دارد. بیماری های لثه ای باعث شده تا کودک در خوردن و آشامیدن دچار مشکل شود. در اینصورت بی میلی به غذا می تواند روند رشد مغزی و جسمی کودک را تحت تاثیر قرار دهد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

انواع بیماری های دندان در کودکان

1- انواع بیماری های آبسه دندان در کودکان

این نوع آبسه پریاپیکال در ناحیه سر یا نوک ریشه دندان به وجود می آید. این کیست حاوی عفونت است. زمانی که قسمت پالپ دندان یعنی ناحیه ای که ریشه و عصب دندان قرار دارددچار عفونت دندان شوند. این ابسه به وجود می آید. زمانی ریشه دندان دچار عفونت می شود که پوسیدگی عمیق دندان رخ داده باشد. در این صورت باکتری ها به مواد غذایی به قسمت ریشه دندان رسیده و باعث تخریب ناحیه عصب دندانی می شوند. در این زمان ریشه دندان به درمان و ترمیم نیاز دارد. و در صورت عدم رسیدگی دندان از دست می رود. در بعضی مواقع به دلیل عفونت بالا مصرف آنتی بیوتیک نیز برای کودک تجویز می شود.

آبسه دندان | درمان آبسه دندان

2- آبسه اطراف دهان

این آبسه شبیه به آبسه پریاپیکال است. ولی در نواحی سطحی کنار ریشه دندان به وجود می آید. بنابراین این ریشه عفونت خارجی دارد. و ریشه دندان هنوز سالم است. آبسه اطراف دندان می تواند در قسمت نزدیک به خط لثه و یا در قسمت های عمیق تر در بافت های پریودنتال به وجود آید. در بیشتر مواقع آبسه اطراف دندان به جهت بیماری عفونت لثه می باشد. درمان این بیماری می تواند از بروز آبسه ها برای همیشه جلوگیری کند.

بیمه دندانپزشکی برای کودکان

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

3- افتادن دندان در اثر ضربه

اگر دندان کودک در اثر ضربه و یا زمین خوردن کنده شد. آن دندان را برداشته و بدون آنکه آنرا بشویید و یا دستکاری کنید آن را در یک لیوان شیر نگه دارید.این کار باعث شده تا دندان خشک نشود. سریع با دندان پزشک تماس بگیرید. در این مواقع جا انئاختن دندان در جای خود توسط دندان پزشک باعث شده تا دندان دوباره جوش خورده و در دهان باقی بماند.

درمان گیاهی عفونت دندان ✅ عفونت دندان و لثه

4- شکستن دندان و کنده شدن تکه از آن

در بعض مواقع به دلیل گاز گرفتن اجسام سخت با دندان و یا افتادن دندان ها شکسته و یا لب پر می شوند. در این مواقع تمامی قسمت های خرد شده را از دهان کودک خارج کنید. با دندان پزشک تماس بگیرید. در این مواقع دندان شکسته و یا ترک خورده با ترمیم و پر کردن درمان می شوند. اگر شکستگی بزرگ باشد نیاز به روکش هم می باشد. و اگر شکستگی عمیق تر باشد و ریشه دندان را تحت تاثیر قرار داده باشد. نیاز به عصب کشی نیز می باشد.

درد لثه | درمان درد لثه | علت درد لثه

بیماری های دندان در کودکان

بیماری های دندان در کودکان

5- لق شدن دندان یکی از بیماری های دندان در کودکان

اگر در اثر برخورد جسمی به دندان کودک، دندان لق شد. دندان را در جای خود قرار داده و به کودک خود بگویید که آن را دستکاری نکند. سریع به دندان پزشک مراجعه کنید. در صورت دندان پزشک دندان را با دندان های مجاور محکم می کند. این کار باعث ترمیم دندان شده و دندان نجات می یابد و در دهان باقی می ماند.

عوارض کشیدن دندان و عمل جراحی دندان کودکان با کاهش هزینه مهراز کارت

6- آنکیلوز شدن دندان

آنکیلوز دندان یعنی جوش خوردن دندان به استخوان فک که در اینصورت دندان رشد مناسبی ندارد. این مشکل ممکن است برای دندان شیری و دندان دائمی پیش بیاید. این مشکل ممکن است مادرزادی باشد. و یا در اثر ضربه محکم اتفاق افتاده باشد. برای تشخیص انکیلوز عکس رادیو لوژی گرفته می شود. در بعضی مواقع نیاز به کشیدن دندان برای درمان با ارتودنسی می باشد.

انواع پوسیدگی دندان چگونه درمان میشود؟

7- بوی بد دهان

در بسیاری از مواقع بوی بد دهان در اثر جمع شدن باکتری ها در دهان و روی زبان به وجود می آید. در بعضی مواقع بوی بد دهان ناشی از بیماری دهان و دندان است. ممکن است بوی بد به دلیل عفونت لثه باشد. که در این صورت باید هر چه سریع تر درمان شود. تا به ریشه خای دندان آسیب وارد نکند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان کجاست؟

آموزش پیشگیری از بیماری های دهان و دندان

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

معرفی بهترین دکتر دندانپزشک اطفال در تهران در مراکز درمانی مهراز کارت

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندانپزشکی اطفال

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • فرید
  • اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۲

  سلام چه مراکزی برای کودکان هم خدمت رسانی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در تمامی مراکز درمانی خود خدمات دندانپزشکی کودکان رو ارائه میده. لیست مراکز خدمت شما:

 1. سلام مراکز کودکان شما کجا قرار داره؟

  1. با سلام در تمامی مراکز درمانی مهراز کارت دندانپزشکان اطفال حضور دارند.

 2. تو این شرایط اقتصادی واقعا نیازه

 3. ممنون بابت مطالب مفیدتون

 4. خیلی مفید وکمک کننده بود

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.