بیمه دندانپزشکی برای کودکان

بیمه دندانپزشکی برای کودکان

بیمه دندانپزشکی برای کودکان

فرزندان کوچک و دلبندتان تا سنین 6 تا 12 سالگی دندان های شیری خود را دارند. پس از آن این دندان ها شروع به ریزش کرده و دندان های دائمی جوانه می زنند. دندان های شیری که موقت هستند. به این معنی نیست که نیازی به مراقبت و بهداشت مراجعه به دندانپزشک ندارند. بلکه برای داشتن دندان های دائمی و سالم باید به نگهداری انها پرداخت. امروزه برای حفظ و سلامت دهان و دندان باید. هزینه زیادی را پرداخت. برای کاهش هزینه درمان دندان های فرزندان خود از بیمه دندانپزشکی برای کودکان می توانید استفاده کنید.

دندانپزشکی کودکان | دندانپزشکی اطفال

کنترل بهداشت و سلامت دندان های شیری و دندان های دائمی کودکان

بهداشت و مراقبت روزانه می تواند تا حدود زیادی سلامت دندان های کودکان را تضمین کند. ولی با توجه به اینکه دندان ها با مراقبت های کامل هم ممکن است دچار پوسیدگی شوند مراجعه به دندانپزشکی کودکان لازم و ضروری است. بهداشت دندان های شیری و موقت کودکان در رشد و نمو دندان های دائمی بسیار تاثیر گذار است.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

بیمه دندانپزشکی برای کودکان
بیمه دندانپزشکی برای کودکان

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک اطفال و کودکان از تخصص های دندانپزشکی است که شامل بهداشت عمومی و تخصصی فک و دهان و دندان کودکان است می باشد. کارهایی که یک دندانپزشک کودک انجام می دهد مدیریت مشکلات جسمی کودک ، که شامل ناتوانی رفتاری و جسمی و نیز موارد مربوط به دهان است ، می باشد.

 

معالجه های لازم که دندانپزشک کودکان انجام می دهد

1- معاینه های بهداشتی دهان نوزادان که از پوسیدگی دندان های مادر و طفل باشد.
2- موارد پیشگیرانه مانند تمیز کننده های فلورایدی و توصیه های تغذیه ای در ارتباط با رژیم غذایی مادر
3- مشاوره در مورد عادت نوزاد به مکیدن انگشت و استفاده از پستانک
4- بررسی و درمان به موقع برای مرتب کردن دندان های نیش
5- ترمیم کردن حفره های دندان
6- بررسی و ازمایشات لازم برای تشخیص شرایط کودک برای مقابله و یا پیشگیری از بیماریهایی مانند نارسایی قلب، بیماری آسم، تب یونجه ، دیابت و اختلال بیش فعالی در کودک
7- مدیریت کردن بیماری هایی مانند عفونت های لثه ای و بیماری های پریودنتال
8- پیشگیری از اسیب احتمالی در دندانپزشکی مانند شکسته شدن دندان ها و یا جابجایی دندان ها در هنگام درمان

بهترین دندانپزشکی برای کودکان

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد یک دندانپزشک خوب برای کودکان فردی است که بتواند تمامی آنچه گفته شد را به موقع تشخیص دهد و در صدد درمان سریع دندان های کودک و اقداماتی برای درمان بیماری های مادر کودک نماید. برای مشاهده هزینه های دندانپزشکی اطفال به لینک زیر مراجعه نمایید.

فلوراید درمانی

برای درمان و یا پیشگیری حفره ای دندان و همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی های دندانی از فلوراید درمانی اسفاده می شود. خاصیت فلوراید درمانی برای تقویت مینای دندان می باشد. و از مهمترین اقداماتی که یک دندانپزشک برای کودک برای انجام می دهد فلوراید درمانی می باشد.

همچنین مطالعه کنید: فلوراید و دندان

شیاربندی دندان ها به وسیله سیلانت

سطح دندان ها در کودکان شامل شیارهایی می باشد که باعث گیر کردن مواد غذایی می شود. این شایرها به راحتی و با مسواک تمیز نمی شوند. در این صورت است که دندانپزشک کودک به وسیله سیلانت دندان پزشکی این شیارها را پر می کند و احتمال پوسیدگی دندان ها را کودک کاهش می دهد. به وسیله بیمه دندانپزشکی درمان دندان های کودکان خود را کاهش می دهید.

درمان ریشه دندان

دندان کودکان نیز مانند بزرگسالان در مواقعی که ریشه دندان دچار عفونت و پوسیدگی شود نیاز به درمان دارد. این درمان برای جلوگیری از، از دست دادن دندان های شیری می باشد و از نفوذ پوسیدگی بیشتر به داخل ریشه جلوگیری می کند.

باندینگ کردن دندان های کودک

آسیب و شکستگی های کوچک در کودکان شایع است. دندانپزشکان به وسیله موادی به نام باندینگ می توانند این شکستگی ها را ترمیم کنند جنس مواد باندینگ رنگ دندان می باشد که مقاوم است و با رشد کودک نیز ماندگار می باشد. به وسیله بیمه دندانپزشکی برای کودکان می توانید از هزینه های درمان دندان پزشکی را کاهش دهید.

بهترین زمان ارتودنسی برای کودکان

طبق نظر و امار جهانی در سرتاسر دنیا بهترین زمان برای ارتودنسی کودکان سنین 7 تا 12 سالگی می باشد. برای تشخیص به موقع نیاز دندان های کودک خود به ارتودنسی به دندانپزشک کودک خود مراجعه نموده و دندان های کودک خود را ارتودنسی کنید. و برای کمتر هزینه کردن از بیمه دندانپزشکی کودکان استفاده نمایید.

تفاوت دندانهای شیری و دائمی | تشخیص دندان شیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.