درمان دندان درد با میخک | درمان خانگی دندان درد

درمان دندان درد

 راهکار ساده درمان دندان درد با میخک

درمان دندان درد با میخک بسیار ساده است. میخک نوعی ادویه است که در غذاهای گوناگون و همچنین طب سنتی کاربرد دارد. بعضی افراد میخک را به نوشیدنی هایی مانند نوشابه و چای اضافه کرده و میل میکنند و یا در شیرینی های زنجبیلی و یا ترشی ها استفاده می­کنند.

 

میخک برای کاهش درد دندان

ممکن است زمانی به طرز شدیدی دچار درد دندان شوید که امکان مراجعه سریع به دندانپزشک نباشد. در این صورت حتما به سراغ درمان دندان درد با روش های خانگی می­روید. استفاده از میخک یکی از روش های ساده و موثر پیش روی شما در چنین شرایطی است. مطمئن باشید این روش تا رسیدن شما به دندانپزشک، بسیار کارساز خواهد بود.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی با مهرازکارت همراه شوید

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی اطفال کلیک کنید

گیاه میخک دارای ترکیبات شیمیایی به نام اوژنول است که در دندانپزشکی سنتی به عنوان مسکن موضعی بسیار پرکاربرد است. همچنین میتوان به جای خود گیاه میخک از روغن آن نیز به منظور کاهش درد دندان استفاده کرد.

درمان دندان درد
درمان دندان درد

میخک به سه شکل قابل تهیه و استفاده است

• پودر
• مایع
• عصاره

 

پودر میخک

معمولا در آشپزخانه های ایرانی پودر میخک پیدا میشود. میتوانید به منظور کاهش درد دندانی این پودر را در محل مورد نظر قرار دهید تا پس از مخلوط شدن با بزاق دهان باعث بی حسی ناحیه درد گردد.

حتی میتوان از جوانه کامل خشک شده میخک هم برای این هدف استفاده نمود.

اگر قصد دارید از جوانه خشک شده میخک برای تسکین درد دندان استفاده کنید، 2یا3 گل آن را در محل دردناک دندان قرار دهید و به مدت چند دقیقه نگه دارید. در این حالت گل میخک کم کم توسط بزاق در دهان نرم میشود و باعث بی حسی موضعی میگردد.

پس از گذشت 30تا40 دقیقه میخک را درآورده و دیگری را جایگزین نمائید.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال لطفا کلیک کنید

مشاهده هزینه مشاوره قبل از ازدواج توسط متخصص

روغن میخک

روغن میخک عموما در داروخانه ها یافت میشود. یک بی حس کننده قوی که سالها توسط پزشکان تجویز شده و بسیار موثر واقع شده است.

برای استفاده از روغن میخک برای تسکین درد دندان بهتر است آن را مستقیما از داخل شیشه روی دندان نریزید. یک تکه پنبه را آغشته به روغن نموده و آن را در محل درد قرار دهید و آهسته مالش دهید.
در صورتی که درد دندان از عصب باشد این شیوه بسیار موثر است.

قطره میخک دنتول

امروزه در علم دندانپزشکی محلول هایی با عنوان دنتول ساخته شده اند که بسیار برای کاهش درد دندان مفید میباشند. البته باید به عصاره انتخابی این دنتول ها نیز دقت کنیم. قطرع میخک دنتول یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش درد دندان میباشند که امروزه بسیار مورد کارایی قرار گرفته است. همانطور که گفته شد گیاه میخک به دلیل مواد مغذی ای که داراست در جهت کاستن درد دندان به شما کمک میکند.

عصاره میخک

 

روش دیگر برای استفاده از میخک جهت تسکین درد دندان عصاره آن است.

روش مصرف: در ابتدا دهان خود را با محلول آب و نمک بشوئید.سپس چند قطره روغن میخک را با چند قطره روغن زیتون مخلوط کرده و پنبه ای را آغشته با محلول کنید و در محل درد بگذارید.

 

درمان ساده دندان درد با میخک کامل

ساده ترین روش درمان دندان درد این است که چند گل میخک را داخل دهان گذاشته و پس از آن که با بزاق دهان ترکیب و نرم شد آن را روی دندانی که درد دارد فشار دهیم تا روغنش خارج شود. (که قبلا توضیح داده شد).
میخک استفاده شده را پس از 30 دقیقه از دهان خارج کنید و میخک دیگری را جایگزین کنید تا زمانی که بتوانید خود را به دندانپزشک برسانید.

هشدار!

مراقب باشید روغن و یا عصاره میخک را قورت ندهید زیرا اوژنول شیمیایی موجود در آن در صورت بلعیده شدن، ممکن است سمی باشد. همچنین توجه داشته باشید این درمان ها هرگز نباید برای کودکان استفاده شود زیرا ممکن است کودک روغن را قورت دهد و بسیار خطرناک باشد.

نکته

توجه داشته باشید که این درمان برای تسکین موضعی درد هستند و مشکل اصلی شما را حل نمی کنند. پس حتما بعد از کاهش درد به دندانپزشک مراجعه کنید تا مشکل اصلی شما را به طور دقیق تشخیص داده و درمان کند. در صورتی که دچار ورم شده اید و یا دندانتان آب کشید، به سرعت به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دندانتان عفونت کرده باشد.

 

***جهت استفاده از بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید***

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز