دندان درد و اختلال در بدن

دندان-درد-و-اختلال-در-بدن

بررسی ارتباط دندان درد و اختلال در بدن

در اینجا میخواهیم به بررسی ارتباط دندان درد و اختلال در بدن بپردازیم: آیا می‌دانستید دندان‌درد می‌تواند نشانه بیماری یک از اندام‌های داخلی بدن باشد؟ بین دندان‌ها و اعضای داخلی بدن ارتباطی قوی وجود دارد به‌طوری‌که ناراحتی هر دندان می‌تواند نشانه‌ای از اختلال در کارکرد یکی از اندام‌های داخلی بدن باشد. به عبارت دیگر دندان‌درد و مشکلات دندانی در برخی از موارد مربوط به بیماری‌های دهان و دندان نیست بلکه یک دندان می‌تواند کاملا سالم باشد و ناراحتی آن ناشی از عملکرد بد یک دستگاه داخلی باشد.

 

ارتباط دندان درد و اندام های داخلی بدن

میتوان گفت هر دندان مرتبط با یکی از اندام های داخلی بدن است و درد هر دندان نشان دهنده اختلال در یکی از اندام های داخلی بدن است.

درد دندان‌های جلویی بالا و پایین می‌تواند زنگ خطری برای اختلال یا مشکل در عملکرد کلیه‌ها، مثانه و گوش باشد. دندان‌های نیش با کبد و مثانه در ارتباط هستند و دندان‌های آسیاب می‌توانند نشانگر اختلال در عملکرد اندام‌های ریه، معده، پانکراس و طحال باشند. دندان عقل نیز با قلب و روده کوچک در ارتباط است.
درد در ناحیه دندان‌های پیشین می‌تواند نشانه ورم گوش، مثانه یا کلیه باشد.
اولین دندان پیشین که مرتبط با لوزه و پروستات است در صورت دردناک شدن می‌تواند ورم یکی از اندام‌های لوزه یا پروستات را اعلام کند.
ابتلا به هپاتیت می‌تواند درد دندان نیش را با خود به همراه داشته‌باشد.

درد دندان های آسیاب می‌تواند علامت کولیت، آلرژی یا سینه پهلو باشد.

درد در نواحی زانو، آرنج، شانه یا ورم مفاصل می‌تواند درد دندان چهارم ازبالا و پایین را به همراه داشته‌باشد.
تصلب شرایین منجر به درد دندان آسیاب دوم از فک پایین می‌شود و درد همین دندان از فک بالا التهاب تخمدان، سینوزیت، طحال و تیروئید را نشان می‌دهد.

پولیپ روده، برونشیت و آسم نیز دندان‌های آسیاب پایین را متاثر می‌کنند.

 

جهت تهیه بهترین بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

هنوز نظری ثبت نشده.