ریلاین دندان ✅ ری لاین

ریلاین

ریلاین دندان چیست؟

ریلاین چیست؟ افرادی که از دست دندان استفاده می کنند. ممکن است به دلایل مختلفی دست دندان آنها دچار لقی شود. در این شرایط دندان مصنوعی دائما در بستر خود جابجا می شود. و در هنگام جویدن غذا بخشی از آن فشار بیشتری به مخاط دهان وارد می کند. که این فشار موجب زدگی و ایجاد درد می شود. و در پی آن تحلیل استخوان فک شتاب می گیرد.

در این زمان حتما باید به دندانپزشک مراجعه شود. تا وی با معاینه علت اصلی لقی دست دندان را پیدا کرده. و راه حل آنرا پیشنهاد کند. اگر بیمار مشکل دیگری جز لقی نداشته باشد. و دندانهایش سایش بیش از اندازه نداشته باشد. دندانپزشک می تواند با آستر دادن زیر دست دندان، آن را با دهان بیمار انطباق بیشتری دهد. این کار ریلاین نامیده می شود. این نوع دندان مصنوعی ساده و به صرفه است. و می تواند زندگی روزمره بیمار را ساده تر کند.

هزینه ریلاین هر فک با بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

انواع ریلاین دندان مصنوعی:

بعد از مدتی لازم است که بیمار دندان مصنوعی خود را ریلاین کند. تا با دهان تغییر یافته متناسب شود. ریلاین سه نوع دارد که استفاده از هر کدام به شدت تغییر بافت و نوع دندان مصنوعی بستگی دارد و نیاز به معاینه تخصصی دارید.

سخت:

کسانی که از دندان مصنوعی کامل استفاده می کنند. باید هر دو سال یکبار ریلاین سخت انجام دهند. این روش بهترین راه برای اصلاح دندان مصنوعی است. به جای اینکه پروتز جدید ساخت شود. نوع سخت به تناسب و دوام پروتز کمک میکند.

در این روش، دندانپزشک بخشی از پلاستیک داخل دندان مصنوعی را برمی دارد. و با قرار دادن مواد قالب گیری روی آن از دهان قالب گیری می کند. سپس پروتز را از دهان خارج کرده. و تا سخت شدن مواد قالب گیری صبر می کند. بعد از این آزمایشگاه با افزودن ماده اکریلیک به لایه پروتز کار اصلاح پروتز را تکمیل می کند.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی سال و قیمت دندان مصنوعی کلیک کنید

نرم:

اگر بیمار به دلیل حساسیت لثه ها و وجود نقاط دردناک در بافت دهان نتواند از پروتز خود استفاده کند، باید از ریلاین نرم استفاده کند.

در این روش، دندانپزشک لایه زیرین دندان مصنوعی را با ماده ای نرم که یک تا دو سال دوام می آورد، ریلاین می کند. تفاوت این روش با ریلاین سخت استفاده از مواد نرم تر و اصلاحات بیشتر و دقیق تر روی پروتز است.

موقت:

برای بیمارانی که مدت زمان زیادی از دندان مصنوعی استفاده میکنند و احتمالا لثه هایشان بسیار قرمز و دردناک شده اند، از ریلاین موقت استفاده میشود.

در حالت موقت اصلاح دندان مصنوعی با مواد درمانی انجام می شود که می تواند در کاهش التهاب لثه ها موثر باشد. این روش موقت است زیرا پس از چند هفته بیمار باید به مطب مراجعه کند تا یک دندان مصنوعی جدید یا ریلاین سخت دریافت کند.

 • یک ماده ریلاین موقت نرم در کلینیک به سطح دندان مصنوعی اضافه میگردد.
 • این مواد باعث رفع التهاب می شود.
 • پروتز را با پایه نرم جدید تا چند هفته استفاده خواهید کرد تا التهاب لثه از بین برود.
 • این نوع ریلاین باعث چسبیدن بهتر پروتز به لثه می شود.
 • پس از گذشت دوره مقتضی، مواد نرم با مواد سخت جایگزین می شوند.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

ضرورت ریلاین دندان

دندان های مصنوعی با عدم تطابق در دهان سبب ایجاد مشکلات فرسودگی و خوردگی استخوان و بافت های نرم و لثه ها می گردد. ربلاین کردن دندان ها این خوردگی و فرسودگی را به حداقل می رساند.دندان های مصنوعی به علت دائمی نبودن و آسیب پذیر بودن به مراقبت و ترمیم های مداوم نیاز دارند. تا بتوانند ظاهری مناسب داشته یاشند.

آشنایی با انواع دندان مصنوعی جدید با کاهش هزینه مهراز کارت

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی

چرا ریلاین دندان مصنوعی اهمیت دارد؟

استخوان‌ها و بافت‌های موجود در دهان با گذشت زمان تغییر می‌کنند. در واقع هرگاه دندان‌های خود را بکشید، استخوانی که دندان را در جای خود نگه‌ داشته بود شروع به جمع شدن می‌کند. از آنجایی‌ که دندان‌های مصنوعی باید محکم روی بافت لثه‌ قرار بگیرند، تنظیم کردن پایه‌ی دندان مصنوعی برای مطابق بودن با حرکت و تغییرات آن اهمیت بسیاری دارد. دندان‌های مصنوعی که تطابق مناسبی در دهان ندارند می‌توانند در بروز سریع‌تر مشکلاتی در فرسودگی و خوردگی استخوان و بافت‌های نرم و لثه‌ نقش داشته باشند. ریلاین کردن دندان‌های مصنوعی کمک می‌کند تا این خوردگی و فرسودگی به حداقل برسد همچنین باعث می‌شود که دندان مصنوعی خود با تغییرات طبیعی به وجود آمده در دهان را منطبق شود. درنهایت، دندان‌های مصنوعی دائمی و فناناپذیر نیستند، آن‌ها به مراقبت و ترمیم‌هایی مداوم نیاز دارند تا بتوانند تأثیر و ظاهری همچون روز اول داشته باشند.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. الان کارتی که میدین برای یکبار استفاده هست؟ من میخوام ریلاین انجام بدم

   • admin
   • شهریور ۲۲, ۱۴۰۰

   با سلام خیر، کارت تخفیف مهراز تا یک سال اعتبار دارد، در این مدت یک ساله تمامی خدمات دندان پزشکی شامل 50% تخفیف و خدمات زیبایی شامل 30% تخفیف می‌باشند. همچنین پس از پایان اعتبار کارت می‌توانید تنها با پرداخت یک سوم هزینه اولیه مجدد کارت را شارژ کنید.

 2. سلام هزینه دندان مصنوعی رو میفرمایید

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت انواع دندان مصنوعی رو میتونید با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 3. سلام شما دندان مصنوعی هم کارمیکنید؟

  1. با سلام بله. با داشتن مهراز کارت میتونید انواع دندان مصنوعی رو با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 4. سلام من چند سالی هست که از مهراز استفاده میکنم و راضی هستم

  1. سلام باعث افتخاره دوست عزیز، در خدمت شما هستیم

 5. مشهد هم مطب یاطرف قرارداد دارید؟

  1. سلام بله

 6. ممنون از محتوای خوبتون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.