ریلاین دندان ✅ ری لاین

ریلاین

ریلاین دندان چیست؟

ریلاین چیست؟ افرادی که از دست دندان استفاده می کنند، ممکن است به دلایل مختلفی دست دندان آنها دچار لقی شود. در این شرایط دندان مصنوعی دائما در بستر خود جابجا می شود و در هنگام جویدن غذا بخشی از آن فشار بیشتری به مخاط دهان وارد می کند که این فشار موجب زدگی و ایجاد درد می شود و در پی آن تحلیل استخوان فک شتاب می گیرد.

در این زمان حتما باید به دندانپزشک مراجعه شود تا وی با معاینه علت اصلی لقی دست دندان را پیدا کرده و راه حل آنرا پیشنهاد کند. اگر بیمار مشکل دیگری جز لقی نداشته باشد و دندانهایش سایش بیش از اندازه نداشته باشد، دندانپزشک می تواند با آستردادن زیر دست دندان، آنرا با دهان بیمار انطباق بیشتری دهد. این کار ریلاین نامیده می شود. این نوع دندان مصنوعی ساده و به صرفه است و می تواند زندگی روزمره بیمار را ساده تر کند.

هزینه ریلاین هر فک با بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی

انواع ریلاین دندان مصنوعی:

بعد از مدتی لازم است که بیمار دندان مصنوعی خود را ریلاین کند تا با دهان تغییر یافته متناسب شود. ریلاین سه نوع دارد که استفاده از هر کدام به شدت تغییر بافت و نوع دندان مصنوعی بستگی دارد و نیاز به معاینه تخصصی دارید.

سخت:

کسانی که از دندان مصنوعی کامل استفاده می کنند، باید هر دو سال یکبار ریلاین سخت انجام دهند. این روش بهترین راه برای اصلاح دندان مصنوعی است به جای اینکه پروتز جدید ساخت شود. نوع سخت به تناسب و دوام پروتز کمک میکند.

در این روش، دندانپزشک بخشی از پلاستیک داخل دندان مصنوعی را برمی دارد و با قرار دادن مواد قالب گیری روی آن از دهان قالب گیری می کند. سپس پروتز را از دهان خارج کرده و تا سخت شدن مواد قالب گیری صبر می کند. بعد از این آزمایشگاه با افزودن ماده اکریلیک به لایه پروتز کار اصلاح پروتز را تکمیل می کند.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی سال کلیک کنید

جهت مشاهده قیمت دندان مصنوعی کلیک کنید

نرم:

اگر بیمار به دلیل حساسیت لثه ها و وجود نقاط دردناک در بافت دهان نتواند از پروتز خود استفاده کند، باید از ریلاین نرم استفاده کند.

در این روش، دندانپزشک لایه زیرین دندان مصنوعی را با ماده ای نرم که یک تا دو سال دوام می آورد، ریلاین می کند. تفاوت این روش با ریلاین سخت استفاده از مواد نرم تر و اصلاحات بیشتر و دقیق تر روی پروتز است.

موقت:

برای بیمارانی که مدت زمان زیادی از دندان مصنوعی استفاده میکنند و احتمالا لثه هایشان بسیار قرمز و دردناک شده اند، از ریلاین موقت استفاده میشود.

در حالت موقت اصلاح دندان مصنوعی با مواد درمانی انجام می شود که می تواند در کاهش التهاب لثه ها موثر باشد. این روش موقت است زیرا پس از چند هفته بیمار باید به مطب مراجعه کند تا یک دندان مصنوعی جدید یا ریلاین سخت دریافت کند.

  • یک ماده ریلاین موقت نرم در کلینیک به سطح دندان مصنوعی اضافه میگردد.
  • این مواد باعث رفع التهاب می شود.
  • پروتز را با پایه نرم جدید تا چند هفته استفاده خواهید کرد تا التهاب لثه از بین برود.
  • این نوع ریلاین باعث چسبیدن بهتر پروتز به لثه می شود.
  • پس از گذشت دوره مقتضی، مواد نرم با مواد سخت جایگزین می شوند.

ضرورت ریلاین دندان

دندان های مصنوعی با عدم تطابق در دهان سبب ایجاد مشکلات فرسودگی و خوردگی استخوان و بافت های نرم و لثه ها می گردد. ربلاین کردن دندان ها این خوردگی و فرسودگی را به حداقل می رساند.دندان های مصنوعی به علت دائمی نبودن و آسیب پذیر بودن به مراقبت و ترمیم های مداوم نیاز دارند. تا بتوانند ظاهری مناسب داشته یاشند.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمترین تعرفه دندانپزشکی!!
ویژه استان تهران و البرز