فلوروزیس دندانی | درمان فلوروزیس دندانی

فلوروزیس دندانی

فلوروزیس دندانی

یک کودک در طی سالیانی که دندانها تشکیل می شوند و تکامل می یابند اگر فلوراید زیادی دریافت کرده باشد ممکن است دچار نقصی در مینای دندان شود که فلوروزیس دندانی نامیده می شود. مصرف مقدار زیاد فلوراید خوراکی می تواند روی مینای دندان ایجاد نقص و آسیب نماید.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی با ما همراه باشید

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی اطفال کلیک کنید

چگونه فلوروزیس مینا می تواند ایجاد نگرانی کند؟

نمای فلوروزیس در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است بصورت تغییر رنگ و یا لکه های قهوه ای رنگ و نواقص مینایی ظاهر شود. مینا ممکن است حفره حفره، خشن و ناصاف شود و تمیز کردنش مشکل شود. در موارد خفیف یکسری لکه های سفید رنگ کوچک که اغلب قابل توجه نمی باشد دیده می شود.

چگونه کودکی مبتلا به فلوروزیس مینای می شود؟

با خوردن مقادیر زیاد از حد فلوراید با توجه به سن و وزن کودک در طی سالیانی که دندانها تشکیل و تکامل می یابند ممکن است فلوروزیس ایجاد شود. مصرف اضافی فلوراید ممکن است به طرق مختلف اتفاق بیفتد: نخست اینکه، آب شرب شهر دارای فلوراید باشد یعنی فلوراید به آن افزوده شده باشد و کودک نیز فرآورده فلورایدی استفاده کند. سوم اینکه، کودکان ممکن است مقدار زیادی خمیر دندان فلورایدی استفاده کرده و آن را به هنگام مسواک زدن ببلعند.

چگونه می توان از فلوروزیس جلوگیری کرد؟

قدم اول، مشاوره با دندانپزشک اطفال می باشد. وی از مقدار فلوراید آب آشامیدنی مطلع بوده و در صورتیکه بچه ای نیاز به فلوراید اضافی داشته باشد مقدار و نحوه مصرف را تعیین می کند. قدم دوم، مشاهده مقدار مصرف خمیر دندان می باشد. کلاً مقدار کمی خمیر دندان باید بر مسواک گذاشته شود. به بچه یاد بدهید که خمیر دندان را نخورد و بعد از شستن دندانها آب دهان را بیرون بریزد.

با این اوصاف آیا باید مصرف فلوراید را کنار گذاشت؟
خیر. فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. و نقش مهمی برای داشتن دندانهای سالم و بالتبع داشتن لبخندی پر نشاط برای تمام لحظات عمر ایفا می کند. کودک باید فلوراید را مصرف کند،اما نه به مقدار خیلی زیاد. با کمک دندانپزشکان فلوراید را می توان به قدر کافی و با خیال راحت مصرف کرد.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

مشاهده هزینه مشاوره کودک و نوجوان

آیا فلوروزیس دندانی قابل معالجه می باشد؟

فلوراید جزئی از ترکیب دندان می باشد و نمی توان آن را برداشت. ولی اگر اثر فلورویس بر دندانها بزرگ و چشمگیر باشد میتوان درمانهای خاص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی آنها را اصلاح نمود. اگر کودک شما از فلوروزیس رنج می برد دندانپزشک اطفال میتواند در مورد روشهای دندانپزشکی که به کمک آن شانس اینکه لبخند و اعتماد بنفس از دست رفته، به کودک شما بازگردانیده شود را به شما توضیح داده و یا اقدام نماید.

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهرازکارت تماس حاصل نمائید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من پسرم کوچیکم دندوناش قهوه ای شدن نمیدونم دلیلشو چطور میتونم نوبت بگیرم و برای کدوم مراکز

   • admin
   • مهر ۲۲, ۱۴۰۰

   با سلام فرم در خواست مشاوره رایگان را پر کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

 2. سلام کارت مهراز مخصوص کودکان دارید؟

  1. با سلام مهراز کارت برای همه افراد با هر سن و جنسی قابل استفاده هستش. برای کودکان هم تمامی خدمات دندانپزشکی با کاهش هزینه 50% در مراکز درمانی مهراز ارائه میشه. https://mehrazcard.com/pediatric-dental-prices/

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.