فیشور سیلانت دندان | مسدود كردن شيارهاي دندان

فیشور-سیلانت-دندان

فیشور سیلانت دندان (مسدود كردن شيارهاي دندان) چگونه انجام می شود؟

فیشورسیلانت دندان یک عمل پیشگیرانه محسوب می گردد و برای پیشگیری از ایجاد پوسیدگی های سطح جونده دندان‌ها بیشتر در دوران کودکی و نوجوانی مورد استفاده قرار می گیرد. فیشور به معنی شیار و سیلانت به معنی پوشاندن است. بنابراین فیشور سیلانت  یعنی: پوشاندن شیارهای دندان.

 

سن مناسب برای فیشور سیلانت دندانها:

فیشور سیلانت جهت دندانهای تازه رویش یافته و دندانهایی که دارای شیارهای عمیق مستعد پوسیدگی هستند ولی هیچگونه علائم اولیه پوسیدگی در آنها وجود ندارد، مناسب است. بنابراین، دندانهای آسیای بزرگ اول دائمی که در سن ۶ سالگی در دهان رویش می‌یابند و دندانهای آسیای بزرگ دوم دائمی، که در ۱۲ سالگی در دهان ظاهر می‌گردند باید سیلانت زده شوند. علاوه بر اینها دندانهایی که دارای شیارها و حفره های عمیق و زیاد بوده لازم است که سیلانت زده شوند.

 

روش انجام فیشورسیلانت

انجام عملیات فیشور سیلانت بسیار آسان، کوتاه و بدون درد و بدون نیاز به تزریق است.

روش کار بدین صورت است : دندانپزشک ابتدا دندان مورد نظر را توسط برس تمیز می‌کند. سپس توسط نوعی اسید ملایم مخصوص فیشور،دندان را برای چسباندن ماده سیلانت آماده می‌کند و در نهایت ماده سیلانت بر روی دندان قرار داده می‌شود. کلیه این مراحل، حدود ۱۵ دقیقه زمان نیاز دارد.

 

فیشورسیلانت با بیمه دندانپزشکی سال ۹۹

هزینه فیشورسیلانت (یک واحد) ................  با مهراز کارت ۱۳۳/۰۰۰ تومان

2 جواب

  1. سروناز
    سلام ممنونم از اطلاعات سایت شما یک سوال دارم ... مادرم اصلا فک پایینش لثه ندارد ... یعنی قبلا دندان می گذاشته و برداشته و طی این مدت لثه ها فرسایش پیدا کرده چطور به مادرم کمک کنم ایشان فشار خون و درد قلب دارند و می ترسم ر عملی روی ایشان انجام شود از طرفی هزینه های درمانی هم بالا هستند لطفا راهنمایی دلسوزانه بفرمایید متشکرم
    • مدیر محتوی
      سلام... قبل از مراجعه به دندانپزشک باید از پزشک قلبو پزشک داخلی که تحت نظرشون هست نامه بیارید مبنی بر اینکه انجام کلیه درمان های دندانپزشکی برای این خانم بلامانع است و بعد با نامه جهت مشاوره حضوری به متخصص لثه مراجعه نمایید.