قلیان دشمن دندان | عوارض قلیان

قلیان دشمن دندان

قلیان دشمن دندان است!

قلیان دشمن دندان است. زیرا دخانیات از جمله سیگار و قلیان، علاوه بر آسیب به اعضای مختلف بدن، باعث آسیب شدید دندان ها و لثه میشود.

عوارض استفاده از قلیان بر روی دندان ها :

استعمال دخانیات از جمله قلیان دشمن دندان است. و موجب تحلیل استخوان ها و لثه شده. و کاهش اتصال دندان ها با استخوان را به همراه دارد. تحقیقات نشان داده که افرادی که دخانیات مصرف میکنند. بیشتر از سایرین در معرض تشکیل پلاک میکروبی دندان است. این پلاک‌های میکروبی عامل اصلی بیماری لثه و پوسیدگی دندان است. واکنش بدن به عفونت حاصل از پلاک‌های میکروبی موجب آسیب و تحلیل بافت نرم لثه و استخوان منجر شده. و در نهایت به لق شدن و از دست دادن دندان ختم می‌شود.

جهت تهیهبیمه دندانپزشکی با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

در مراحل اولیه بیماری لثه ممکن است بیمار تنها هنگام مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان دچار خونریزی لثه شود. اما با پیشرفت بیماری، لثه دچار تحلیل شده و در نهایت موجب تحلیل استخوان و لق شدن دندان ها میشود. در نتیجه احتمال پس زدن ایمپلنت (کاشت دندان) و پیوند استخوان نیز در افراد سیگاری بیش از سایر افراد جامعه است. از طرفی دود سیگار و قلیان هم با تحت تاثیر قرار دادن سلول های دفاعی بدن، میزان پاسخ بدن به عفونت ها را کاهش میدهد.

استعمال دخانیات و کاهش بزاق دهان

استعمال دخانیات کم شدن بزاق دهان را به همره دارد. از آنجایی که بزاق دهان نقش بسیار کلیدی در شست‌ و‌ شوی دندان و جلوگیری از پوسیدگی آن دارد، کاهش میزان بزاق دهان باعث افزایش پوسیدگی خواهد شد.

مطالعات انجام شده نشان میدهد استفاده از تنباکو به هر شکلی با بالا بردن احتمال بروز عفونت در ناحیه دهان و گلو کمک میکند. حتی می‌توان ادعا کرد که استعمال تنباکو از مهمترین عوامل ایجاد سرطان‌های خطرناک دهان است.

جهت مشاهده تعرفه دندانپزشکی سال کلیک کنید.

آسیب دیگر دخانیات تغییر رنگ دندان ها به رنگ زرد است. ولی با گذشت زمان و در طولانی مدت رنگ زرد به رنگ قهوه‌ای تبدیل می‌شود. تمامی موارد گفته شده به علاوه بوی بد دهان افرادی که به استعمال دخانیات مشغولند. موجب میشود ظاهر زیبای خود را از دست داده. و لبخند زیبایی ندارند. و از همنشینی با دوستان و خانواده محروم میشوند.

کاهش هزینه ایمپلنت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت

جهت استفاده از خدمات دندانپزشکی ارزان با مشاورین مهراز کارت همراه شوید

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. دندونای منم متاسفانه بخاطر قلیون زردو سیاه شده به نظرتون جرمگیری درستش میکنه؟

   • admin
   • شهریور ۳۱, ۱۴۰۰

   با سلام بهتر است به پزشک مربوطه مراجعه کنید و تشخیص نحوه درمان را به او بسپارید؛ مشاوره و ویزیت رایگان است.

 2. اگر کسی ایمپلنت داشته باشه و قلیان بکشه باعث نابودیش میشه؟

  1. با سلام خیر استعمال قلیان آسیبی به ایمپلنت وارد نمیکنه ولی در کل برای سلامت دهان و دندان مضر هستش. https://mehrazcard.com/dental-implant-prices/

 3. من چن وقتی بود قلیون میکشیدم بعد اون موقع دهنم اف میزد و گلوم میسوخت زبونمم اف زده بود میتونه از قلیون باشه؟

  1. با سلام بله احتمالش هست به واسطه قلیان میکروب وارد دهان شده باشه و باعث آف شده.

 4. جالب بود ممنون

 5. حتما برای برگشتن رنگ دندون باید لمینت کرد؟

  1. سلام خیر با توجه به نظر دکتر از روش های درمانی دیگه هم میتونید استفاده کنید

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.