هزینه بریج دندان | هزینه پل دندان

هزینه بریج دندان | هزینه پل دندان

هزینه بریج دندان | هزینه پل دندان

بریج دندان مانند یک پل در جای خالی دندان قرار می گیرد. بریج دندان می‌تواند برای یک دندان تا چند دندان مورد استفاده قرار گیرد. هزینه بریج دندان یا هزینه پل دندان بر پایه انواع آن تعیین می گردد.

بریج دندان روشی برای جایگزین کردن دندانهای از دست رفته است. این روشی به صرفه و سریع نسبت به دندان مصنوعی کامل می باشد.

امروزه با پیشرفت هایی در دندانپزشکی کاشت دندان با ماندگاری بیشتر و عوارضی کمتر برای بیماران به وجود آمده است.
یکی از این روش های کاشت دندان بریج یا پل می باشد. در واقع بریج وسیله ای است که دندان مصنوعی در فضای خالی دندان قرار می گیرد.

کاهش هزینه بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

بریج دندان بدون تراش چگونه انجام میشود؟

مزایای کاشت دندان به وسیله بریج

۱- ماندگاری بالا

معمولاً بریج به مدت 10 تا 15 سال عمر دارد.

۲- هزینه پایین

روش بریج به نسبت با روش‌های دیگر کاشت دندان مانند ایمپلنت دندان هزینه بسیار کمتری دارد

۳- سرعت درمان

زمان درمان دندان‌ها به روش بریج حداکثر تا دو جلسه می باشد. که نسبت به ایمپلنت سریعتر انجام می شود.
در طول درمان ایمپانت حدود چهار ماه زمان لازم است

۴- زیبایی

روش بریج علاوه بر جایگزینی دندان جدید می تواند فواصل بین دندان ها را نیز از بین ببرد. که زیبایی دندان ها را دو چندان میکند.

۵- پیشگیری از بروز مشکلات

به وسیله بریج به وجود آمدن مشکلاتی مانند تحلیل رفتن بافت استخوانی، جابجا شدن دندان ها از محل خودشان، بیماریهای لثه جلوگیری می‌شود.

زمانی که دندان و یا دندانهایی به دلایلی از بین می روند جای خالی آنها هم در زیبایی و هم در سلامتی فرد مسئله ساز می گردد. به همین دلیل برای پر کردن جای خالی دندان از روش دندان مصنوعی و یا بهترین روش یعنی بریج استفاده می شود.

همه چیز درباره مراحل پروتز دندان

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

هزینه بریج دندان | هزینه پل دندان

هزینه بریج دندان | هزینه پل دندان

انواع بریج

بریج سنتی

در روش بریج سنتی دو دندان کناری دندان خالی باید تراشیده شوند و به همراه دندان ساخته شده جدید روی دندان های مجاور قرار می گرفت. دو دندان مجاور دندان خالی به وسیله روکش ترمیم شده و دندان تراش خورده با آن که سالم بوده اند و نیازی به تراش و روکش نداشتند قربانی دندان خالی کنار خود می شدند.

از مزایای بریج سنتی

1- سبک هستند و جویدن با آنها راحت است.

2- شکستگی در آن ها بسیار نادر می باشد. در صورت مراقبت می توانند تا ۱۵ سال دوام داشته باشند. همچنین برای پر کردن جای خالی دندانهای آسیاب بسیار کاربردی می باشند.

کاهش هزینه ایمپلنت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت …

بریج کانتی لور

این روش برای نصب کردن کانتیلور یک دندان سالم در مجاورت دندان خالی لازم است. در این روش یک دندان مجاور را تراش می دهند تا بتوانند روکش و بریج را روی آن قرار دهند.
در این روش امکان شل شدن روکش دندان وجود دارد. همچنین خطر شکستگی در آن بیشتر است.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و یا بیمه تکمیلی دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

بریج دندان مریلند

در این روش هیچکدام از دندانهای مجاور دندان خالی، تراشیده نمی‌شوند. دندان بریج به وسیله دو نگهدارنده فلزی که به دندانهای مجاور متصل می‌شوند. روی دندان خالی قرار می‌گیرد.
این نگهدارنده های فلزی در پشت دندان ها جای میگیرند و از لحاظ جویدن و صحبت کردن هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد.
این روش بیشتر برای دندانهای جلویی در نظر گرفته می شود و برخی از بیماران این روش را موقتی استفاده کرده تا جراحی و کاشت ایمپلنت را انجام دهند.
ولی اگر از آنها به خوبی مراقبت شود تا ۱۰ سال نیز دوام دارند. این روش برای دندانهای خلفی مقاومت مناسبی ندارد. در روش مریلند چون دندان های کناری تراشیده نمی‌شوند می‌توان در آینده از روش دیگر بریج استفاده کرد.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

بریج بر پایه ایمپلنت

معروفترین بریج، بریج دندان بر پایه ایمپلنت می باشد. در این روش یک عدد پل دندانپزشکی با دو عدد ایمپلنت کناری و روکش و یک عدد پونتیک روی دندان ها قرار می گیرد.
این روش برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند و دندانهای مجاور دندانهای خالی نیز پوسیده می‌باشند و یا استحکام مناسبی ندارند از این روش بر پایه ایمپلنت دندان استفاده می شود.

در این روش نیازی به دندان های طبیعی در مجاورت دندان خالی برای قرار دادن بریج نمی‌باشد. همچنین نیازی به تراشیدن دندان های کناری نیست.
بریج بر پایه ایمپلنت برای جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان فک می باشد.

در بریج دندان، دندانپزشکان از باندینگ یا همان چسب دندان استفاده می کنند تا بریج را محکم نمایند.
بریج دندان به شکلی ساخته می‌شود که طبیعی به نظر بیاید به همین جهت پس از نصب آن با نگاه کردن به دندانها کسی متوجه بریج نمی شود.

در روش بریج که فرایندی بدون درد و آسان می باشد با دو جلسه مراجعه به دندانپزشک می توان جای دندان یا دندانهای خالی را پر نمود.

جلسه اول بریج دندان

در جلسه اول دندانپزشک دندانهای مجاور را برای قرار دادن روی دندان خالی آماده می کند. اگر لازم باشد کمی از مینای دندان را میتراشد تا برای نصب تاج فضای لازم به وجود آید.
پس از آن از دندانها قالب گرفته شده و به آزمایشگاه دندانسازی ارسال می‌شود. تا ساخت بریج را انجام دهند.
با استفاده از قالب دندانساز دندانی مختص دندان شما را میسازد و آن را برای دندان پزشکتان می فرستد. در این فاصله زمانی که دندان های

کناری تراش داده شده هستند، با تاج موقت توسط دندانپزشک محافظت می شوند تا آسیب کمتری ببینند.
برای بریچ بی حسی موضعی به لثه تزریق می شود. در جلسه دوم دندانپزشک پانسمان و یا تاج موقت را از روی دندان برمیدارد تا ویریچ ساخته شده را با چسب و باندینگ به محل مورد نظر بچسباند.

در بعضی مواقع دندانپزشک از چسب موقتی استفاده می نمایند تا بعد از چند هفته آن را چک کند. تا اگر به خوبی در دهان تان افتاده است .آن را فیکس نماید.

روش جدید کاشت دندان بدون ایمپلنت چیست؟

مراقبت های لازم پس از نصب بریج

ممکن است تا چند روز بعد از نصب ویریج کمی درد و ناراحتی در آن قسمت احساس شود. آن به این دلیل است که دندانپزشک برای کار کردن روی دندان عصبهای آنرا تحریک کرده و حساسیت روی آن به وجود آمده است.

در چند روز اول ممکن است که غذا خوردن، حرف زدن با بریج دشوار باشد. مخصوصاً اگر جای دندان خالی مدتی طولانی جایش خالی بوده باشد. ولی نگرانی وجود ندارد زیرا دندان ها به آناتومی اصلی خود برگشته و شما به راحتی قبل می توانید صحبت کنید و غذا بخورید.

مسواک زدن بعد از بریج

مانند قبل دندان‌هایتان را روزی دو بار مسواک بزنید و اطراف بریج را نیز با نخ دندان تمیز کنید.

مراجعه به دندانپزشک

برای چکاپ لازم است که به دندانپزشک تان مراجعه نمایید تا مطمئن شوید که بریج شما به خوبی افتاده و مشکلی وجود ندارد.

نیاز است که در زمان نصب بریج از خوردن غذاهای سفت به مدت کوتاه پرهیز نمایید تا به خوبی جا بیفتد.

جهت مشاهده خدمات دندانپزشکی و اطلاع از هزینه و تعرفه دندانپزشکی کلیک کنید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی و بریج دندان (پل دندان)

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. بریج بهتره یا روکش؟؟؟؟؟چه فرقی دارن با هم؟؟؟؟

  1. با سلام بریج با استفاده از پایه قرار دادن دو دندان مجاور فضای خالی جایگزین میشود ولی روکش به تنهایی قابل جایگذاری است و بستگی به شرایط دندانهاتون داره که کدوم روش مناسب تر و مفیدتر واقع بشه که به تشخیص دندانپزشک هستش.

 2. سلام وقت بخیر من میخوام دوره نقاهتم کم باشه به خاطر شغلم این روش زود وضعیت ندان ها به حالت نرمال برمیگرده؟

   • admin
   • شهریور ۱۰, ۱۴۰۰

   با سلام این روش دوره نقاهت کوتاهی نسبت به ایمپلنت داره فقط چند روز ممکنه کمی ناراحتی به وجود بیاره

  • پری
  • اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۲

  سلام من دوتا دندون شیری جلویی فک پایین نیوفتادن وکیلی کوچیکتر از بقیه دندونامن آیا بریج جواب میده ؟؟

  1. با سلام در ابتدا باید دندانهای شیری رو بکشید بعد میتونید به روش بریج جای خالی رو پر کنید.

 3. بریج متحرک هستش یا ثابت؟

  1. با سلام بریج یا پل دندان به صورت متحرک جایگذاری میشه.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.