هزینه برداشتن خال | قیمت برداشتن خال

هزینه برداشتن خال

هزینه برداشتن خال

زمانی که تصمیم می گیرید که خال خود را بردارید ممکن است اولین چیزی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که هزینه برداشتن خال چقدر می باشد؟ این هزینه به نوع خال و اندازه آن بستگی دارد. البته قیمت برداشتن خال با توجه به موقعیت مکانی و کلینیکی که به آن مراجعه میکنید نیز بستگی دارد.

وجود خال های پررنگ و بزرگ روی صورت و قسمتهایی از بدن که بیشتر در معرض دید می باشد زیبایی و شاید اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد امروزه برای برداشتن انواع خال روش ها و متد هایی ارایه شده است که می توان به راحتی و بدون بیهوشی کامل، به برداشتن و محو کردن خال های صورت و بدن پرداخت.

قبل از برداشتن خال در نواحی مختلف بدن توسط پزشک معالج آزمایشات و معایناتی انجام می گیرد و از خال مورد نظر نمونه برداری می شود. این آزمایشها و تحقیقات بسیار ضروری و مهم می باشد زیرا
ممکن است که خال مورد نظر بدخیم باشد. که در صورت برداشتن و یا حتی تحریک آن باعث گسترش بیشتر خال در همه قسمتهای بدن بشود.

مشاهده هزینه برداشتن خال 

برداشتن خال به روشهای مختلف انجام می شود که در اینجا به این روشها اشاره می کنیم:

1- برداشتن خال به وسیله سوزاندن

برداشتن خال به روش سوزاندن از روشهایی است که از قدیم انجام میشده است. در این روش دستگاهی به نام کوتر که به وسیله گرمایی که از جریان برق بوجود می آید. استفاده می شود. از معایب اینگونه خال برداری این است که پس از برداشتن خال به این روش، جای خال فرورفتگی و چاله روی پوست بوجود می آید. البته این روش برای برداشتن خال های سطحی و کوچک در گذشته بکار می رفته است. امروزه روش برداشتن خال به روش سوزاندن با دستگاه رادیو فرکانسی انجام می شود که اثر بسیار کنتری روی پوست می گذارد.

2- برداشتن خال به وسیله نیتروژن مایع

این روشی است که با آن خال را با نیتروژن مایع منجمد می شود. در این روش از دستگاه کرایو برای فریز کردن و منجمد کردن خال استفاده می شود. همچنین از این روش برای از بین بردن ضایعات پوستی همانند زگیل و میخچه، کک و مک و دیگر ضایعات پوست بکار می رود.
در این دستگاه ازت مایع با سرمای بالایی به اندازه 196- درجه سانتی گراد کار سوزاندن و ازبین بردن ضایعات و خال پوستی را انجام می دهد. زمانی که دستگاه کرایو محتویات را روی پوست اسپری می کند باعث می شود که دمای آن ضایعه و یا خال به سرعت پایین بیاید و به اصطلاح فریز شود. این انجماد باعث مرگ سلول های خال و یا ضایعه شده و از بین می رود. قیمت برداشتن خال با روش فریز کردن مقرون بصرفه می باشد.

"<yoastmark

3- برداشتن خال به روش لیزر

روش لیزر از جدیدترین روشها می باشد. امروزه لیزر در جراحی های زیبایی و دیگر جراحی ها بسیار فراگیر شده است که از نتایج رضایت بخشی نیز بهره مند می باشد. در روش لیزر برای از بین بردن خال ها امواج لیزر را روی خال می تابانند. در روش از بین بردن خال با لیزر هیچگونه زخم و اثری روی پوست باقی نمیگذارد. همچنین هیچگونه دردی را برای بیمار ندارد.
روش لیزر برای خال های مسطح و صاف و نیز خال های سیاه و قهوه ای رنگ بکار می رود. برای از بین بردن خال با لیزر یک تا سه جلسه درمان نیاز است. ولی برای خال هایی که برجسته هستند و خال های گوشتی مناسب نیست. در این روش برای بی حسی موضعی تزریقی در ناحیه خال و یا ضایعه پوست انجام می شود. پس از آن لیزر به قسمت مورد نظر تابانده می شود تا با حرارت زیاد ترکانده و متلاشی شود. قیمت برداشتن خال به روش لیزر از دیگر روش ها گران تر است ولی نسبت به روش های دیگر از عوارض و جاماندگی کمتری نیز برخوردار است.

روش لیزر کاملا بدون درد است و محل جای خال کمی قرمز میود که پس از دو تا سه هفته کاملا از بین می رود. همچنین ایجاد عفونت در روش لیزر به شدت کاهش پیدا میکند.
البته یکی از مسایلی که در روش برداشتن خال با لیزر وجود دارد. این است که پرتو لیزر به عمق پوست نمی رسد بنابراین از روش را فقط می توان برای صاف وهموار کردن خال های گوشتی بکار برد و اگر خال گوشتی دارای ریشه باشد و عمیق لیزر درمانی جواب نمی دهد.

مشاهده تعرفه پوست و مو و زیبایی سال جدید

مراقبت ها و نکاتی که بعد از لیزر باید انجام داد:

پس از لیزر خال پوست زیر خال بسیار حساس است بنابراین از تابش نور خورشید به آن باید جلوگیری کرد. پس از لیزر یک تا دوماه از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

4- برداشتن خال با جراحی

از پرکاربردترین روش ها برای برداشتن خال با جراحی است. برای جراحی خال ها ابتدا آنها را با تزریق بی حس می کنند. سپس به وسیله چاقو یا قیچی جراحی خال را برمیدارند. در این روش جراحی، به سه شکل خال را برمیدارند، خارج کردن تراشه به طور کامل، جراحی با برش و پانچ.

* خارج کردن تراشه به طور کامل

در این روش پزشک معالج ابتدا با یک بی حسی موضعی ناحیه مربوطه را بی حس می کند. سپس با چاقوی جراحی و یا قیچی جراحی قسمت برجسته خال را بریده و آنرا با پوست مسطح می کند.

*روش پانچ

در این روش خال ها را با دستگاهی تکه ای مکعبی شکل را از پوست پانچ می کنند. و این روش برای خال های کوچکتر مناسب است.

*جراحی

برداشتن خال با جراحی به این صورت است که خال را بطور کامل بریده و جای آنرا بخیه میکنند. این روش برای برداشتن خال های بدخیم مناسب است. قیمت برداشتن خال به روش جراحی بیشتر از روش های دیگر می باشد.

 

مواردی که برای برداشتن خال باید دقت شود:

1- خال ها را پس از مراجعه به پزشک و توصیه او بردارید. هیچ گاه بدون مشورت با پزشک اقدام به برداشتن خال هایتان نکنید.
2- بررسی نمایید که اگر خال ها به طور ناگهانی تغییر شکل و رنگ داده اند برای برداشتن آنها زیر نظر پزشک آزمایشهایی را انجام دهید. پس از اطمینان از اینکه نوع خال ها از نوع سرطانی و یا بدخیم نمی باشد اقدام به برداشتن آنها نمایید.

 

مشاهده بیمه دندانپزشکی و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

۲ دیدگاه برای “هزینه برداشتن خال | قیمت برداشتن خال

  1. سوگل زرندی گفته:

    همیشه فکر میکردم برداشتن خال درد داره ولی با خوندن این مطلب فهمیدم اینطوری نیست و تصمیم گرفتم دو تا خالی که روی صورتم دارمو بردارم.مهراز کارت این کارو انجام میده؟ هزینه چقده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% تخفیف بگیرید!
کمترین تعرفه دندانپزشکی
ویژه استان تهران و البرز

.