هزینه برداشتن خال | قیمت برداشتن خال

هزینه برداشتن خال

هزینه برداشتن خال | قیمت برداشتن خال

زمانی که تصمیم می گیرید که خال خود را بردارید ممکن است اولین چیزی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که هزینه برداشتن خال چقدر می باشد؟ این هزینه به نوع خال و اندازه آن بستگی دارد. البته قیمت برداشتن خال با توجه به موقعیت مکانی و کلینیکی که به آن مراجعه میکنید نیز بستگی دارد.

وجود خال های پررنگ و بزرگ روی صورت و قسمتهایی از بدن که بیشتر در معرض دید می باشد زیبایی و شاید اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد امروزه برای برداشتن انواع خال روش ها و متد هایی ارایه شده است که می توان به راحتی و بدون بیهوشی کامل، به برداشتن و محو کردن خال های صورت و بدن پرداخت.

قبل از برداشتن خال در نواحی مختلف بدن توسط پزشک معالج آزمایشات و معایناتی انجام می گیرد و از خال مورد نظر نمونه برداری می شود. این آزمایشها و تحقیقات بسیار ضروری و مهم می باشد زیرا
ممکن است که خال مورد نظر بدخیم باشد. که در صورت برداشتن و یا حتی تحریک آن باعث گسترش بیشتر خال در همه قسمتهای بدن بشود.

مشاهده هزینه برداشتن خال و مشاوره برداشتن خال سطحی صورت

درباره لیزر موهای زائد بیشتر بدانید.

روش های برداشتن خال

1- برداشتن خال به وسیله سوزاندن

برداشتن خال به روش سوزاندن از روشهایی است که از قدیم انجام میشده است. در این روش دستگاهی به نام کوتر که به وسیله گرمایی که از جریان برق بوجود می آید. استفاده می شود. از معایب اینگونه خال برداری این است که پس از برداشتن خال به این روش، جای خال فرورفتگی و چاله روی پوست بوجود می آید. البته این روش برای برداشتن خال های سطحی و کوچک در گذشته بکار می رفته است. امروزه روش برداشتن خال به روش سوزاندن با دستگاه رادیو فرکانسی انجام می شود که اثر بسیار کنتری روی پوست می گذارد.

2- برداشتن خال به وسیله نیتروژن مایع

این روشی است که با آن خال را با نیتروژن مایع منجمد می شود. در این روش از دستگاه کرایو برای فریز کردن و منجمد کردن خال استفاده می شود. همچنین از این روش برای از بین بردن ضایعات پوستی همانند زگیل و میخچه، کک و مک و دیگر ضایعات پوست بکار می رود.
در این دستگاه ازت مایع با سرمای بالایی به اندازه 196- درجه سانتی گراد کار سوزاندن و ازبین بردن ضایعات و خال پوستی را انجام می دهد. زمانی که دستگاه کرایو محتویات را روی پوست اسپری می کند باعث می شود که دمای آن ضایعه و یا خال به سرعت پایین بیاید و به اصطلاح فریز شود. این انجماد باعث مرگ سلول های خال و یا ضایعه شده و از بین می رود. قیمت برداشتن خال با روش فریز کردن مقرون بصرفه می باشد.

هزینه برداشتن خال

هزینه برداشتن خال

3- برداشتن خال به روش لیزر

روش لیزر از جدیدترین روشها می باشد. امروزه لیزر در جراحی های زیبایی و دیگر جراحی ها بسیار فراگیر شده است که از نتایج رضایت بخشی نیز بهره مند می باشد. در روش لیزر برای از بین بردن خال ها امواج لیزر را روی خال می تابانند. در روش از بین بردن خال با لیزر هیچگونه زخم و اثری روی پوست باقی نمیگذارد. همچنین هیچگونه دردی را برای بیمار ندارد.
روش لیزر برای خال های مسطح و صاف و نیز خال های سیاه و قهوه ای رنگ بکار می رود. برای از بین بردن خال با لیزر یک تا سه جلسه درمان نیاز است. ولی برای خال هایی که برجسته هستند و خال های گوشتی مناسب نیست. در این روش برای بی حسی موضعی تزریقی در ناحیه خال و یا ضایعه پوست انجام می شود. پس از آن لیزر به قسمت مورد نظر تابانده می شود تا با حرارت زیاد ترکانده و متلاشی شود. قیمت برداشتن خال به روش لیزر از دیگر روش ها گران تر است ولی نسبت به روش های دیگر از عوارض و جاماندگی کمتری نیز برخوردار است.

روش لیزر کاملا بدون درد است و محل جای خال کمی قرمز میود که پس از دو تا سه هفته کاملا از بین می رود. همچنین ایجاد عفونت در روش لیزر به شدت کاهش پیدا میکند.
البته یکی از مسایلی که در روش برداشتن خال با لیزر وجود دارد. این است که پرتو لیزر به عمق پوست نمی رسد بنابراین از روش را فقط می توان برای صاف وهموار کردن خال های گوشتی بکار برد و اگر خال گوشتی دارای ریشه باشد و عمیق لیزر درمانی جواب نمی دهد.

مشاهده تعرفه پوست و مو و زیبایی سال جدید

مراقبت ها و نکاتی که بعد از لیزر باید انجام داد:

پس از لیزر خال پوست زیر خال بسیار حساس است بنابراین از تابش نور خورشید به آن باید جلوگیری کرد. پس از لیزر یک تا دوماه از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید.

4- برداشتن خال با جراحی

از پرکاربردترین روش ها برای برداشتن خال با جراحی است. برای جراحی خال ها ابتدا آنها را با تزریق بی حس می کنند. سپس به وسیله چاقو یا قیچی جراحی خال را برمیدارند. در این روش جراحی، به سه شکل خال را برمیدارند، خارج کردن تراشه به طور کامل، جراحی با برش و پانچ.

* خارج کردن تراشه به طور کامل

در این روش پزشک معالج ابتدا با یک بی حسی موضعی ناحیه مربوطه را بی حس می کند. سپس با چاقوی جراحی و یا قیچی جراحی قسمت برجسته خال را بریده و آنرا با پوست مسطح می کند.

*روش پانچ

در این روش خال ها را با دستگاهی تکه ای مکعبی شکل را از پوست پانچ می کنند. و این روش برای خال های کوچکتر مناسب است.

*جراحی

برداشتن خال با جراحی به این صورت است که خال را بطور کامل بریده و جای آنرا بخیه میکنند. این روش برای برداشتن خال های بدخیم مناسب است. قیمت برداشتن خال به روش جراحی بیشتر از روش های دیگر می باشد.

هزینه برداشتن خال گوشتی

نکاتی در مورد خال گوشتی یا همان منگوله های پوستی وجود دارد که برای آشنایی بهتر با آنها بهتر است بدانید:

* خال گوشتی نوعی از تومور خوش خیم پوستی می باشد. که به صورت منگوله یا زائده هایی روی پوست نمایان می شود.
* بیشتر اوقات خال گوشتی در محل هایی از پوست به وجود می آید که پوست چروک خورده و یا تاخورده رشد می کند.
* خال های گوشتی هیچگونه خطری ندارد ولی برای زیبایی می توان ان را برداشت.
* خال گوشتی با روش های متفاوتی برداشته می شود.

خال گوشتی در چه محل هایی از پوست به وجود می اید؟

– پلک ها
– زیر بغل
– زیر پستان ها
– کشاله ران
– گردن
خال های گوشتی را با روشهای جراحی ، سوزاندن و کرایوتراپی و لیگاسیون ، برش می توان برداشت. هزینه برداشتن خال گوشتی مانند خال های دیگر است.

هزینه برداشتن خال چشم

انواع خال های چشمی

1- خال چشم مادرزادی
2- خال چشم اکتسابی
3- خال چشم در عنبیه
4- خال چشم ملتحمه ایی
5- خال چشم کوروئیدی
تمامی این نوع خال ها را می توان به روشهای پزشکی برداشت. هزینه برداشتن خال های چشمی به دلیل حساسیت بالای آن بیشتر از دیگر انواع خال ها می باشد.

مواردی که برای برداشتن خال باید دقت شود:

1- خال ها را پس از مراجعه به پزشک و توصیه او بردارید. هیچ گاه بدون مشورت با پزشک اقدام به برداشتن خال هایتان نکنید.
2- بررسی نمایید که اگر خال ها به طور ناگهانی تغییر شکل و رنگ داده اند برای برداشتن آنها زیر نظر پزشک آزمایشهایی را انجام دهید. پس از اطمینان از اینکه نوع خال ها از نوع سرطانی و یا بدخیم نمی باشد اقدام به برداشتن آنها نمایید.

 

مشاهده بیمه دندانپزشکی و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. همیشه فکر میکردم برداشتن خال درد داره ولی با خوندن این مطلب فهمیدم اینطوری نیست و تصمیم گرفتم دو تا خالی که روی صورتم دارمو بردارم.مهراز کارت این کارو انجام میده؟ هزینه چقده؟

  1. با سلام و روز به خیر بله با مهراز کارت میتونید این کار رو انجام بدید با کاهش هزینه چشمگیر که البته هزینه بستگی به نوع و اندازه خال داره. جهت مشاهده تعرفه ها به صفحه مربوطه مراجعه کنید لطفا. با تشکر https://mehrazcard.test-prozhe.ir/the-cost-of-removing-a-mole/

 2. سلام من یه خال گوشتی کنار بینی دارم تا الان میترسیدم برش دارم اولا میخواستم بدونم خطری از بابت بدخیم یا خوش خیم بودن نداره؟ و دوم اینکه با تخفیف چقدر برداشته میشه?

   • admin
   • شهریور ۱۰, ۱۴۰۰

   با سلام باید با پزشک مربوطه مشاوره شید. در منو بخش تعرفه می‌توانید از قیمت و تخفیف‌ها مطلع شوید. تعرفه پوست، مو و زیبایی سال 1400: https://mehrazcard.test-prozhe.ir/%d8%aa%d8%b9%d8%b1%d9%81%d9%87-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d9%85%d9%88-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%84-98/

 3. سلام خال ممکنه عفونت کنه؟

  1. با سلام در صورتی که جراحت و التهاب نداشته باشه خیر.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.