تفاوت ژل و فیلر

تفاوت ژل و فیلر

تفاوت ژل و فیلر

فیلر یا پرکننده، یک بافت بسیار نرم است که به زیر پوست تزریق می شود و برای پر کردن و از بین بردن چین و چروک ها می باشد. برخی میخواهند تفاوت ژل و فیلر را بدانند. باید بگوییم که خانواده ژلها نوعی از انواع فیلر ها می باشند.

مشاهده تعرفه دندانپزشکی سال

تنوع مواد موجود در ژل ها و فیلر ها

برای شناختن ژل ها و فیلرها باید انواع آنها را با نام‌های تجاری شان بشناسیم.

تزریق ژل

از مهمترین و بهترین انواع ژل هایی که در مراکز زیبایی استفاده می شود ژل هیالورونیک اسید می باشد. تزریق انواع ژل لب تزریق انواع فیلر برای برجسته کردن لب ها به کار می رود.

تزریق فیلر

از مهمترین انواع فیلر که برای تزریق استفاده می شود می توان به چربی های انسانی و یا هیالورونیک اسید اشاره کرد.

تفاوت ژل و فیلر خوب و بد برای تزریق

بسیاری از افرادی که به دنبال روش های زیبایی هستند تفاوت ژل و فیلر را نمیدانند! موارد بسیاری می باشد که ژل های مناسب و ایده آل را از بقیه ژل ها متمایز می کند:

۱- مناسب بودن میزان سفتی ژل. (کراس لینک)

۲- وسکوزینه ژل گرانروی

۳- گلوله ای نشدن ژل بعد از تزریق و گذشت زمان در زیر پوست

۴- یکنواختی اندازه جذب ژل در بافت مورد نظر

۵- داشتن زنجیره متصل به هم در ساختار ژل (مهم بودن سازگاری مواد تزریق شده با بدن انسان)

ماندگاری تزریق فیلر و ژل به عواملی مانند سن، نوع پوست، اندازه شدت آثار پیری و همچنین اندازه مورد درمان آن و نوع ژلی که تزریق می شود.

برای تزریق ژل و فیلر به ۳۰ دقیقه زمان نیاز می باشد. حتی می توان پس از تزریق ژل به محل کار ویا به مهمانی رفت. جلسات بازسازی بعد از تزریق اول، از ۴ تا ۸ ماه متغیر می باشد. معمولاً در جلسه بازسازی به تزریق کمتر ژل و فیلر نیاز است. تزریق فیلر نسبت به تزریق ژل هزینه بیشتری دارد.  این هزینه به منطقه مورد درمان هم بستگی دارد.

تزریق چربی نسبت به تزریق ژل، زمان بر است ولی نتایج آن ماندگارتر و مقرون بصرفه تر است. تزریق ژل سریعتر و مدت زمان نقاهتی برای فرد به وجود نمی آورد. عوارض آن خفیف می باشد. در حالت کلی برای نوع انتخاب تزریق ژل و فیلر باید با نظر پزشک انجام شود.

تزریق ژل و بوتاکس صورت با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت

تفاوت ژل و فیلر

تفاوت ژل و فیلر

برای دیدن بیمه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

مراقبت های قبل از تزریق ژل و فیلر

۱- از مصرف داروهای آسپرین ایبوپروفن و داروهای شبیه به آنها حداقل یک هفته قبل از تزریق اجتناب کنید

۲- مصرف نکردن روغن ماهی و ویتامین e

۳- پرهیز از مصرف هرگونه نوشیدنی های الکلی

قیمت فیلر خط خنده با مهراز کارت چقدر کاهش هزینه دارد؟

فیلر یا همان پرکننده های پوستی که شامل ژل های چربی و تزریقی هستند.
این مواد در در داخل پوست تزریق می شود و باعث افزایش حجم و در نتیجه صاف کردن چروک و چین های پوست می شود. همچنین برای برجسته کردن لب ها و نیز کاهش عمق فرورفتگی های صورت می شود.

در برخی موارد اثر تزریق مانند لیفت صورت با جراحی است، ولی با هزینه کمتر و درد کمتر. البته تزریق با ژل و فیلر، درمانهای دائمی نمی باشند و به تکرار نیاز دارند. برخی فیلر ها در درمان‌های جوانسازی مانند تزریق بوتاکس استفاده می شوند که با توجه به توصیه پزشک انجام می شود.

فیلرها به چند دسته تقسیم می‌شوند؟

1- فیلرهای قابل جذب

۲-فیلر های دیر جذب

۳- فیلر های غیرقابل جذب

در فیلرهای قابل جذب مواد آنها به مرور زمان در بدن جذب می شوند. این فیلرها اصولاً از جنس خود مولکولهای بدن می باشند. کلاژن معروف ترین فیلر قابل جذب هستند که از حیوانات گرفته می شود. هم اکنون کلاژن انسانی نیز استفاده می شود.

بعد از مدتی فیلر قابل جذبی به نام اسید هیالورونیک جایگزین کلاژن شد. علت آن این بود که کلاژن در بعضی مواقع حساسیت شدید به وجود می آورد که نیاز به تست داشت. اما در هیالورونیک عوارضی مانند حساسیت بسیار نادر است.

همچنین طول ماندگاری کلاژن حداکثر شش ماه می باشد اما ترکیبات معروف هیالورونیک حدود یک سال ماندگاری دارد.

فیلرهای دیر جذب مانند رادیس که ساختاری شبیه استخوان دارند و کاپتیکیو که از ترکیبات اسید لاکتیک است.

این فیلرها باعث کلاژن سازی می شوند و بعد از مدتی آثار خود را نشان می دهند. معمولاً اثر آنها از یک سال تا ۵ سال می باشد. اما در هر دوی آنها اشکالی وجود دارد و آن این است که مواد آن ممکن است باعث ایجاد گلوله‌های ریز پوستی شوند.

فیلر های غیرقابل جذب آنها از ترکیبات آکریلیک میباشند مانند آکوامید و آرتکل، این ترکیبات هم، به علت اینکه باعث گلوله شدن در زیر پوست می شوند کم مصرف می باشند.

جهت مشاهده هزینه برداشتن خال کلیک کنید!

مشاهده هزینه ژل و بوتاکس

فیلرها برای موارد زیبایی چه مصارفی دارند؟

۱- پر کردن چین ها برجسته کردن نواحی از صورت مانند لب و گونه ها و پر کردن نقص های صورت بکار میرود.

2- صاف کردن چین ها برای شادابی و همچنین برای جوانسازی پوست استفاده می شوند.

معمولاً تزریق فیلر و ژل از طریق ترکیباتی مانند هیالورونیک که به صورت سرپایی و بی حسی موضعی می باشد انجام می شود. مقدار فیلر برای تزریق به اندازه عمق و جای چین خوردگی پوست استفاده می شود.

ترکیبات هیالورونیک به علت اینکه آب زیاد در اطراف خود جذب می کنند در هنگام تزریق حجم کمتری از فیلر برای صاف کردن چین ها و پر کردن فرورفتگی ها نیاز می باشد. عوارض آن بسیار کم بوده و و حساسیت آن ها به ندرت دیده شده است.

علت نبود حساسیت در ترکیبات هیالورونیک به این علت است که، ساختمان مولکول آن در همه مهره داران یکی می باشد. تزریق ترکیبات هیالورونیک هیچ آثار مضری را روی بافت ها ندارد و حتی بعد از جذب فیلر چین پوست بمانند قبل برنمیگردد.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بهترین بیمه دندانپزشکی

از مهمترین ویژگی یک بیمه خوب و مناسب برای افرد میتوان به میزان درصد کاهش هزینه های آن اشاره نمود. بیمه دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی کمک شایانی به کاهش هزینه های دندانپزشکی مینماید. از دیگر ویژگی‌های بهترین بیمه دندانپزشکی می‌توان به انتخاب آسان مراکز درمانی و پزشک و همچنین فرآیند سریع تهیه و ارسال بیمه نامه نیز اشاره کرد، که اینها باعث ارتقای تجربه شما در مراقبت‌های دندان می‌شوند.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. من ژل لب میخوام بزنم حدود ۰/۵ سی سی کارت تخفیف چقدری داره اینکار؟

      • admin
      • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

      با سلام بله، شما پس از دریافت کارت تخفیف می‌توانید به مراکز تزریق ژل و فیلر مراجعه کنید و از تخفیف ویژه مشترکین بهره مند شوید.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.