مشاوره روانشناسی خانواده

مشاوره روانشناسی خانواده

مشاوره روانشناسی خانواده

دلایل زیادی وجود دارد و برای آگاه شدن از اینکه نیاز به مشاوره روانشناسی خانواده دارید. از مهمترین ارتباطاتی که انسان‌ها به یکدیگر دارند. ارتباطات بین افراد خانواده است.
تمام جوامع های بزرگ حول محور جامعه کوچکی به نام خانواده تشکیل می شود. بدون ارتباط سالم بین افراد خانواده ممکن است. که جامعه خانواده با مشکلات حل نشده افرادی را به جوامع بزرگتر تحویل دهند. و آنها را نیز دچار مشکل های پیچیده تر و بزرگ تر نماید.

به هر حال خانواده ها را نمیتوان بدون مشکل و استرس و درگیری تصور کرد.
نکته مهم در داشتن و نگه داشتن یک خانواده موفق و پیشرفته این می باشد. که بتوان انواع نیازهای اعضای خانواده را فهمید. پس از شناسایی آنها، در راه سلامت خانواده همگام شد. شاید اینطور تصور شود که مشاوره خانواده راه درمان برای خانواده‌های دارای مشکل می باشد. اما مهمترین مسئله در درک واقعی مشاور خانواده این است که از بروز مشکلات پیش نیامده جلوگیری کند.

مشاوره روانشناسی خانواده ، با راهکارها و آموزش های لازم در پیشگیری از بروز انواع مشکل های خانوادگی بستر جامعه ای سالم را فراهم می نمایند.

مشاهده هزینه مشاوره قبل از ازدواج توسط متخصص

همه چیز درباره برداشتن خال ها و سایر خدمات زیبایی

البته بیشتر خانواده ها قبل از اینکه دچار مشکل نشوند. از مشاوره های خانوادگی دوری می کنند. و شاید آنها را در زندگی خود افرادی ببینند که با یک سری کتاب ها سروکار داشته اند. و حالا می‌خواهند روی افراد آنها را امتحان کنند. ولی اصل ماجرا این است که کتاب هایی که مشاوران خانواده و روانشناسان خوانده‌اند. تماماً مسائل بین خانواده ها بوده است.

در رابطه با انواع خانواده ها، میتوان به موارد زیر اشاره نمود؛

مشاوره روانشناسی خانواده

مشاوره روانشناسی خانواده

 

خانواده تلفیقی یا همان ناتنی

خانواده تلفیقی یا همان ناتنی این خانواده زمانی تشکیل می گردد که از دو خانواده جدا تشکیل شده باشند. و این زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی با یک فرزند با شخصی دیگر بدون فرزند یا با یک فرزند یا چند فزرند ازدواج کنند. این خانواده تلفیقی حتی می توانند بدون فرزند از یک شخص با شخصی دیگر دارای فرزند باشد. در این صورت فرزندانی که وارد این خانواده تلفیقی می‌شوند، خواهران و برادران ناتنی نامیده می شوند.

 

راهنمایی در این نوع از خانواده ها دشوارتر می باشد مخصوصا زمانیکه والدین دیگری نیز که در روابط قبلی بوده است نیز درزندگی فرزندان بماند.

محدودیت های ارتباطی امکان دارد نقش پدر و مادرخوانده را پر مذاکره و دشوار نمایند. در این نوع خانواده ها هر شخصی که وجود داشته دارد می‌خواهد که یک خانواده واحد و هماهنگی داشته باشد.

برای به دست آوردن محیط صمیمی و آرامش در این نوع خانواده، مشورت با متخصصین خانواده یا همان مشاوران خانواده بسیار ضروری و لازم است.

خانواده‌های گسسته

خانواده های گسسته نه اینکه جدا از هم زندگی کنند، در بعضی مواقع شنیده می‌شود که افراد خانواده‌ با یکدیگر مانند قبل صحبت نمی کنند. یا با هم غذا نمی خورند. افراد این خانواده بیشتر خود را با دوستان بیرون از خانه و یا گوشی تلفن همراه و یا هر وسیله دیگری به جز افراد خانواده مشغول و سرگرم می کنند.
مشاوره روانشناسی خانواده می توانند ارتباط موثر یا بین این افراد این خانواده ها به کمک خود افراد خانواده برقرار نمایند.

تنهایی در خانواده

تنهایی در خانواده بیشتر در فرزندان دیده می شود. جوانان و نوجوانان نسبت به پدر و مادر و یا کودکان دارای حال و هوای متغیری می باشند. جوانان بیشتر تمایل دارند که استقلال داشته باشند. نوجوانان تمایل دارند که حرف شان مورد توجه و اهمیت خانواده قرار گیرد.
حال اگر این تمایلات تحقق نیابد ممکن است بین جوان و نوجوان خانواده و پدر و مادر فاصله به وجود می آید.

 

ممکن است در خانواده، مادر خانواده بخواهد یک روز را برای خودش به دور از مشغله های مادری بگذراند و یا پدر خانواده بخواهد با دوستان به گردش برود.
اینکه پدر یا مادر و یا فرزندان بخواهند فارغ از افراد خانواده محیط تنهایی خود را حفظ کنند کاملاً طبیعی می باشد.

ولی اگر این تنهایی ها باعث شود که محیط گرم خانواده هر روز و هر روز سرد تر شود و افراد خانواده تنهایی را به جمع خانوادگی ترجیح دهند کم کم خانواده به خانواده ای  گسسته تبدیل می شوند.

 

برای این منظور باید اندازه تنهایی در خانواده در بین افراد خانواده مدیریت شود.

فردی که از جمع خانوادگی جدا می‌شود و بیشتر با چند تن از دوستان خود سر می کند و یا در شبکه های اجتماعی وقت می گذراند و دوستان مجازی را به افراد خانواده ترجیح می دهد. در خانواده بیشتر در تنهایی می گذراند.

معمولا این شخص در آینده دچار افسردگی و دیگر مشکلات سلامت روح و روان می شود که باید مورد توجه و درمان توجه قرار گیرد.

برای دیدن بیمه دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

اعتیاد

اعتیاد مسئله ای است که می تواند هر شخصی را در خانواده تحت تاثیر خود قرار دهد. اعتیاد به  مصرف الکل و مواد مخدر را به دشواری می توان حل و فصل کرد. به خصوص زمانی که یک سابقه قوی در مصرف آنها وجود داشته باشد.

مراکز مشاوره و روانشناسی در تهران و کرج

راز نگهدار داشتن

راز نگهدار داشتن، هر شخصی می تواند مسایل خاص و اسراری که فقط خود میداند را به عنوان راز در ذهن و قلب خودش حفظ کند. این امری طبیعی و محترم می باشد. اما اگر شخص متوجه شود که دائما چیزهایی را از همسرش مخفی می کند یا مسائلی هست که به گونه‌ای دارد آنها را جلوه می دهد که همسرش از اصل آن مطلع نشود.
این رفتار پنهانی و فریبنده رابطه زناشویی را لطمه دار و دچار مشکل می کند.

 

هر مخفی‌کاری در زندگی زناشویی عواقبی دنباله دار و در آخر آشکار شدن مخفی کاری به دنبال دارد و  باعث عدم اطمینان بین همسران می‌شود. با مشاوره روانشناسی خانواده می توان بهترین راه کارها را متوجه شد و بکار برد.

کینه داشتن

کینه داشتن در روح و قلب انسان آثار مخرب و زیان باری را به بار می‌آورد. همچنین در روابط خانوادگی و اجتماعی آثار بزرگی را نیز به وجود می آورد که سمی مهلک می باشد.

کینه نگه داشتن، عصبانیت، حس انتقام، نارضایتی دائمی از افراد جامعه و نیز خانواده را به همراه دارد. حتی در بعضی مواقع شخص حتی به خاطر نمی آورد که چرا از یک نفر عصبانی است و از او کینه ای دارد ولی عواقب آن اول خود فرد را و سپس محیط اطراف را سمی میکند.

آنچنان که اگر این کینه از دل پاک نشود و حد و اندازه آن مدیریت نشود احتمال قتل، آبروریزی، آسیب های جسمی و روحی و دیگر معضلات را در خانواده و فرد بوجود آورد.

 

در نتیجه علت های زیادی وجود دارد برای اینکه خانواده‌ها از مشاوره با روانپزشکان و روانشناسان بهره ببرند.

انواع و شاخص‌های خانواده ای که به درمان نیاز دارند، در اینجا بیان نشد. اما برای درمان خانواده‌های دچار مشکل و یا پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات خانوادگی می توان با مراجعه به مشاوره روانشناسی خانواده ، بهترین راه حل ها و راهکارها را دریافت و استفاده نمود.

جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی سال کلیک کنید

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام.مرسی از این اطلاعات خوب.برای من که خیلی مفید بود

  1. سلام و وقت به خیر ممنون از توجه و انتخاب شما موفق باشید

 2. سلام روز خوش چطور میتونم با مشاور خانواده ارتباط بگیرم؟ خیلی فوری نیاز دارم

   • admin
   • شهریور ۱۱, ۱۴۰۰

   با سلام فرم درخواست مشاوره رایگان، در اصلی را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و راهنمایی های لازم را ارجاع بدند.

 3. ممنون از مطالب مفیدتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.